ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه های کیش

جزیره کیش در نظر دارد با جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه های کیش اقدام به بین المللی کردن دانشگاه های این منطقه کند، این جزیره علاوه بر این که برنامه های گسترده ای در زمینه های گردشگری و اقتصادی دارد این بار در نظر دارد در حوزه ی علم و فناوری شرایطی را برای جذب دانشجوی خارجی فراهم سازد.

جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه های کیش

به جرئت می توان گفت بخش قابل توجهی از جزیره ی کیش را دانشگاه های این منطقه تشکیل داده اند، ویژگی بسیار مهمی که دانشگاه های این منطقه دارند بین المللی بودن آن ها می باشد.

به طور کلی دانشگاه های صنعتی شریف و تهران جزء برترین دانشگاه های این منطقه بوده و رشته های جذابی از جمله مدیریت بازرگانی و امور مالی در این دانشگاه ها تدریس می شود، شما می توانید با تحصیل در این دانشگاه ها مدارک معتبری دریافت کنید. لازم به ذکر است دوره های فوق لیسانس و دکتری نیز در دانشگاه های این شهر برگزار می شود.

معرفی دانشگاه های جزیره کیش

به طور کلی در این منطقه 7 دانشگاه وجود دارد که همگی آن ها جزء پردیس های وابسته به دانشگاه های کشور می باشند پردیس دانشگاه امیرکبیر، پردیس صنعتی شریف، علمی کاربردی ، پیام نور، پردیس دانشگاه آزاد اسلامی ، پردیس دانشگاه تهران و پردیس دانشگاه علوم پزشکی از جمله دانشگاههای جزیره ی کیش بوده که در حدود 6 هزار دانشجو در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل می باشند.

به گفته ی مسئول شورای علمی جزیره ی کیش بیشتر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی را اتباع خارجی تشکیل داده اند به طور کلی دانشگاه علوم پزشکی جزیره در جذب دانشجو از کشورهای همسایه موفق عمل کرده است، اما در طی جلسات و نشست های گوناگون، این منطقه در نظر دارد شرایطی را فراهم کند تا تمامی دانشگاه به جذبه دانشجویان خارجی و حتی آموزش رشته های بین المللی در دانشگاه های این شهر بپردازند. لازم به ذکر است پردیس کیش دانشگاه تهران موافقت نامه هایی را با دانشگاه های مهم دنیا از جمله دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا و دانشگاه استرالیا امضا کرده است و قرار است در مقاطع بالاتر به جذب دانشجوی خارجی بپردازد.

شما می توانید در بخش تازه های کیش رویدادها و اخبار جدید جزیره را مطالعه کنید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما