ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گردشگران از اروند به کیش می روند

 

گردشگران از اروند به کیش می روند

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا در خصوص تردد آزاد گردشگران بدون ویزا از اروند به مقصد جزیره کیش خبر داد.

در مراسم روز جهانی راهنمایان گردشگری که عصر روز پنجشنبه 2 اسفند در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد نمایندگانی از ناجا، راهنمایان تور، جامعه هتلداران، جامعه تورگردانان و سازمان میراث فرهنگی حضور داشتند در طی گفت و گویی که رئیس حراست ویژه پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا سرهنگ داود محمدی داشتند خبرهای جدیدی از ورود گردشگران خارجی به جزیره کیش دادند.

رئیس حراست ویژه پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا سرهنگ داود محمدی در برنامه ی جهانی راهنمایان گردشگری بیان داشتند: بی شک امروز یکی از عجیب ترین روزهای من بود چراکه همزمان با برگزاری روز راهنمایان در حوزه گردشگری، اقدامی بزرگی صورت گرفت و آن ایجاد اولین کد رمز سیستمی بود که درباره آن همیشه صحبت بسیار بوده است. برخی عقیده داشتند این کد می بایست توسط وسایل حمل و نقل صورت بگیرد. ما حدودا از سال گذشته تا به امسال، درصدد اجرای این طرح بودیم که بالاخره امسال توانستیم به هدفمان دست یابیم.

وی در ادامه بیان داشت: این کد از لحظه ورود اتباع خارجی در مرز ایجاد می شود. چون با تدابیر نظام، گذرنامه اتباع خارجی ممهور به مهر نمی شود و الصاق روادید را نداریم. اکنون با بهره گیری از این کد 16 رقمی می توانیم پذیرای گردشگران خارجی باشیم هر یک از این اعداد بیانگر یک مفهوم هستند. سیاست و هدف ما در واقع آسان سازی و ساده کردن روند ورود اتباع خارجی به ایران است.

وی افزود: از سازمان میراث فرهنگی خواستار برپایی کلاس آگاه سازی هستیم. برخی برای این عملکرد به ما ایراد می گیرند اما باید بدانند برگزاری این جلسات فرصتی را برای پاسخ گویی به سوالات برخی افراد ایجاد می کند.

سرهنگ محمدی در آخر اضافه نمود: در حال حاضر منطقه آزاد اروند بیش از یک میلیون گردشگر دارد که با همکاری پلیس مهاجرت بعد از 12 سال توانستیم این اقدام را انجام دهیم که توریست ها و گردشگران بتوانند بدون اخذ ویزا از این منطقه به جزیره کیش سفر کنند.

با در نظر گرفتن پتانسیل جزیره کیش از دیدنیها و تفریحات کیش گرفته تا هتل و مراکز خرید می توانیم میزبان گردشگران خارجی نیز باشیم. چراکه برای سفر به این جزیره زیبا نیازی به گذرنامه و یا روادید نخواهید داشت تنها با بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل می توانید از یکی از زیباترین جزایرهای دنیا بازدید نمایید. 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما