ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گامی مهم در توسعه گردشگری سلامت در جزیره کیش

 

گامی مهم در توسعه گردشگری سلامت در جزیره کیش

فعالیت و راه اندازی دفتر ارجاع بیمارستان کیش بعد از حضور فعال بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش در نمایشگاه عمان هلث در مسقط و استقبال مراجعه کنندگان، صورت گرفت. این طرح با هدف توسعه گردشگری سلامت در عمان راه اندازی شده و به عنوان گامی مهم و عملی برای جذب گردشگران سلامت از کشورهای حوزه خلیج فارس می باشد.

نمایشگاه سلامت عمان 2018 که هفته گذشته با حضور کشورهای مختلف در این کشور برگزار شد، بیمارستان کیش با اعزام تیمی از متخصصان جراحی در حوزه های سرطان سینه، گوش و حلق و بینی و پوست مو و زیبایی به همراه کارشناس فنی ارتوپدی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی این جزیره با حضور در این نمایشگاه نسبت به ارائه مشاوره و ویزیت مراجعه کنندگان نمایشگاه اقدام کردند.

امیرکیانی معاون اجرایی بیمارستان و مدیر غرفه بیمارستان کیش در ارتباط با این موضوع بیان کرد: با پتانسیل هایی که جزیره کیش دارد، زیر ساخت های درمانی بیمارستان جزیره پس از بررسی امکان سنجی های اولیه، دفتر ارجاع بیمار بیمارستان کیش در عمان راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: شناسایی و بهره گیری از فرصت ها و اقدام به موقع، در توسعه گردشگری درمانی الزامیست. پس از حضور فعال بیمارستان کیش در نمایشگاه عمان هلث از این فرصت به وجود آمده در راه اندازی دفتر ارجاع بیمار بیمارستان کیش استفاده خواهیم کرد و به همین جهت دفتر ویژه ارجاع هدایت گردشگران سلامت در عمان راه اندازی شد.

امیر کیانی افزود: با برقراری خط پروازی بین کیش و مسقط و راه اندازی این دفتر، شرایط جهت پذیرش بیماران میسر شده است.

نمایشگاه بین المللی سلامت که از 2 تا 4 مهرماه 97 در مسقط پایتخت عمان برگزار شد، غرفه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش علاوه بر معاینه و ویزیت بیماران توانمندی های بیمارستان کیش نیز در حوزه های مختلف به مراجعه کنندگان ارائه شد.

با توجه به اینکه جزیره کیش سالانه میزبان بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است و به عنوان قطب گردشگری ایران به شمار می رود می بایست تجهیزات و امکانات بیمارستانی بسیار مجهز، کلینک های تخصصی و کادر درمانی متخصص مقیم و پروازی برخوردار باشد تا به یکی از قطب های سلامت کشور تبدیل شود.

محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش نیز در دی ماه سال 96 به هنگام بازدید از بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش بر توانمندی و ظرفیت بیمارستان در تبدیل به قطب گردشگری سلامت در کشور و منطقه تاکید نمود.

وی بیان کرد: بیمارستان در شرایط مطلوبی قرار دارد و از استانداردهای قابل قبول و پزشکان مجرب و متخصصی برخوردار است و یک آماده نسبی جهت پذیرش بیماران خارج از کشور را دارد.

با توجه به اینکه افزایش گردشگران سلامت مستلزم سرمایه گذاری های بیشتری است اظهار کرد: باید توان ایجاد موقعیت رفت و آمدهای ارزان، امکانات اقامتی مناسب و خدمات کامل فراهم گردد و در این صورت داد و ستدهای انجام شده خود به خود موجب ارتقاء کیفیت و خدمات در بیمارستان و افزایش گردشگران سلامت و از میان رفتن کم و کاستی ها خواهد شد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما