ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کیش میزبان بزرگترین رویداد دریایی کشور

 

کیش میزبان بزرگترین رویداد دریایی کشور

جزیره کیش میزبان نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی از 26 آذر خواهد بود.

مجید ایزدخواه رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: این نمایشگاه در واقع تجمیع نمایشگاه‌های مختلف دریایی مناطق مختلف در کشور است که به عنوان جامع‌ترین رویداد حوزه دریایی کشور به شمار می رود.

وی اضافه داد: این نمایشگاه برای اشاعه فرهنگ دریایی، ایجاد و ارتقاء توسعه روابط علمی و تجاری، افزایش سهم بازار از خدمات بندری و دریایی منطقه‌ای و جهانی، ارتقاء سطح علمی حوزه دریایی و دریانوردی، ترویج فرهنگ دریا محور و جذب سرمایه‌گذاران خارجی، توانمندسازی و توسعه خدمات دریایی و دریانوردی، ایجاد فرصت مناسب جهت تعامل بیشتر با نخبگان دریایی، استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود حوزه دریایی کشورها، حفظ توانمندی‌های داخلی و بومی‌سازی صنعت دریایی کشور برگزار خواهد شد.

ایزدخواه در ادامه افزود: در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید و دبیرخانه هماهنگی ارگان های دریایی کشور برنامه‌های اجرایی این نمایشگاه اجرا می‌شود. صنعت دریایی و دریانوردی نقش راهبردی و مهمی در اقتصاد ملی، اجرای مبانی اقتصاد مقاومتی و چشم انداز افق 1404 و تحقق اهداف برنامه‌های توسعه کشور دارند.

رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه بین‌المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: این نمایشگاه شامل ارائه توانمندی‌ها و دستاوردها صنایع دریایی و دریانوردی، کشتیرانی و حمل و نقل دریایی، صنایع کشتی سازی، صنایع فراساحل نفت و گاز، خدمات دریایی و بندری، ساخت، تجهیز و توسعه بنادر، امور نظامی و دفاعی، اقیانوس شناسی و هواشناسی، الکترونیک و مخابرات، حقوق دریایی، نقشه برداری و هیدروگرافی، تجسس و نجات دریایی، محیط زیست دریایی، گردشگری و تفریحات دریایی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، انجمن ها، اتحادیه ها، دانشگاه ها و علوم و فنون دریایی است.

وی از انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و صاحب ‌نظران جهت مشارکت حداکثری جهت حضور در نمایشگاه دریایی دعوت کرد و بیان نمود: سعی داریم این نمایشگاه به عنوان قطب نمایشگاه‌های دریایی در منطقه مطرح شود تا جهت حضور گسترده شرکت های داخلی و بین‌المللی صنعت دریایی زمینه ای فراهم شود.

مجید ایزدخواه بیان کرد: این نمایشگاه در واقع برای ارائه فرصت های سرمایه گذاری در حوزه دریایی می باشد که سرمایه گذاران داخلی و بین‌المللی این فرصت را خواهند داشت تا موقعیت های سود آور بی شماری را برای تاسیس و راه اندازی طرح های حوزه دریایی کشور بدست آورند.

رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی جمهوری اسلامی ایران در خصوص برنامه های جانبی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: برگزاری چندین کارگاه علمی آموزشی و جلسات B2B، حضور استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان حوزه دریایی و چند هیئت داخلی و خارجی از برنامه های این نمایشگاه ویژه گردشگران و بازدیدکنندگان تور کیش می باشد.

ایزدخواه بیان کرد: بازدید از شناور تحقیقاتی خلیج فارس، ناو جماران و دیگر شناورهای مستقر در اداره بندر جزیره کیش از دیگر برنامه های جانبی نمایشگاه به حساب می آید.

در حاشیه این نمایشگاه برگزاری مراسم یادبود شهدای سانچی و همچنین شهدای غواص برگزار می شود.

گفتنی است نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران در جزیره کیش تا 28 آذر ماه ادامه خواهد داشت.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما