ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کیش مرکز گردشگری علمی می شود

 

کیش مرکز گردشگری علمی می شود

در نشستی راهکارهای بهره گیری از ظرفیت های جزیره کیش و تواتمندیهای علمی دانشگاه تهران جهت تبدیل شدن این جزیره به الگو شهر دانش و مرکز بین المللی گردشگری علمی با حضور مدیرعامل منطقه آزاد کیش و رئیس دانشگاه تهران مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست دکتر نیلی رئیس دانشگاه تهران و روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش حضور داشتند.

دکتر مظفری مدیر عامل منطقه آزاد کیش تاکید بر آمادگی کامل این منطقه برای همکاریهای علمی و بهره گیری از توانمندیهای علمی و فنی دانشگاه‌های کشور برای توسعه علمی جزیره کیش و تبدیل یافته‌های علمی به ثروت ملی داشتند.

این نشست که در تهران برگزار شد، دکتر مظفری جزیره کیش را آماده برای فعالیت‌های ملی در حوزه علم و دانش معرفی کردند و با در نظر داشتن ظرفیت‌های ارزشمند این جزیره جهت رونق گردشگری در حوزه های علمی، تبدیل کیش به پایلوت آینده کشور در زمینه ی علم و فناوری و رویدادهای علمی برنامه‌های بلند مدت خود عنوان کردند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش بیان داشت: منطقه آزاد کیش به محوریت فعالیت‌های زیست بوم علمی در کشور اهمیت می دهد و در این راستا سعی بر همکاری دانشگاه‌های داخلی برای تبدیل شدن به الگوی فعالیت‌های علمی جدید و تعاملات دانشگاهی بین المللی داریم.

مظفری تاکید کرد: جزیره کیش در حوزه دانشگاهی نیز می بایست با همکاری دانشگاه تهران تعاملی پویا و هدفمند با دانشگاه‌های سرزمین اصلی داشته باشد.

وی مدیریت یکپارچه در کیش را عامل مهمی در تقویت شرایط فعالیت‌های علمی، اقتصادی و گردشگری معرفی کردند و بیان داشتند: ما در راستای تحقق توسعه جامعه از فعالیت‌های علمی استقبال خواهیم کرد و به همین منظور تشکیل شورای راهبردی و دانشگاه‌ها قدم اساسی برای پیشبرد این گونه فعالیت‌ها در کیش است.

کیش آمادگی کامل را برای اجرای طرح شهر دانش را دارد. در همین راستا مؤسسه علوم و فنون کیش با محوریت علم و دانش فعالیت خود اجرا می کند. شهر دانش به طور قطع گامی اساسی برای فعالیت‌های دانش محور در جزیره کیش است.

در این نشست همچنین دکتر نیلی رئیس دانشگاه تهران بیان داشتند: با توجه به اینکه دانشگاه تهران آمادگی کامل را با توان لجستیکی جهت توسعه برنامه‌های علمی را دارد می تواند با جزیره کیش نیز همکاری لازم را داشته باشد. دانشگاه تهران از طریق ایجاد دانشگاه‌های نسل 3 و 4 در جزیره کیش می توان در ارتقا سطح آموزش عالی کشور و تقویت فعالیت‌های علمی این منطقه همکاری نماید.

وی کیش را به عنوان الگویی ملی پیاده سازی شهر دانش عنوان کرد و بیان داشت: کیش را می توان یک زیست بوم از دانش و فناوری در نظر گرفت و در تلاشیم تا اکوسیستم دانش تمام این جزیره زیبای مرجانی را فراگیر کند.

جذب سرمایه گذار در حوزه فعالیت‌های علمی و دانش بنیان نیز امر مهمی تلقی می شود. دانشگاه تهران در طراحی مأموریت منطقه آزاد جهت تقویت فعالیت‌های علمی آماده کامل را برای تعامل و همکاری گسترده با کیش دارد.

وی به برگزاری رویدادهای بین المللی مختلف در کیش تاکید داشتند. این جزیره به سمت رشد و استعداد یابی با محوریت دانش می‌رود. دانشگاه تهران مصمم است در این عرصه فعالیت‌های نوین خود را توسعه دهد.

وی همچنین از تمایل دانشگاه تهران برای استقرار تجهیزات آزمایشگاهی نوین در کیش خبرداد و افزود: در واقع هدف دانشگاه تهران از ایجاد و ساخت پردیس‌هایی چون پردیس بین المللی دانشگاه تهران در کیش ایجاد تجربه متفاوت از فعالیت‌های دانشگاهی بوده است.

شعب بین المللی دانشگاه‌های مطرح و مهم کشور در جزیره کیش، دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر، صنعتی شریف و علوم پزشکی ایران و آزاد اسلامی هستند که نشان از ظرفیت‌های بالا و توسعه فعالیت‌های علمی این منطقه دارد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما