ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ در جزیره کیش

 

چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ در جزیره کیش

مرتضی موسی خانی رئیس کمیته ملی ربوکاپ بیان داشت: 220 تیم از ایران و جهان در این مسابقات حضور خواهند داشت. و احتمال افزایش تیم های شرکت کننده نیز وجود دارد.

وی در ادامه اضافه کرد: تیم هایی از روسیه، سنگاپور، مالزی، چین و ژاپن علاوه بر ایران در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت.

موسی خانی گفت: مسابقات دانش آموزی، نیز یک روز قبل از مسابقات دانشجویی، در کیش برگزار می شود.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ به حضور موفق تیم های ایران در دوره های قبل اشاره کرد و افزود: در رقابت های قبلی تیم ایران در بخش بزرگسالان موفق به دریافت 13 رتبه برتر شده است.

وی گفت: بیشتر رباتهای ساخته شده توسط دانشجویان و محققان کشورمان جزء رباتهای حمل بار در واحدهای صنعتی کشور به شمار می روند.

موسی خانی از برگزاری نمایشگاه رباتها همزمان با مسابقات در نمایشگاه بین المللی کیش خبر داد و گفت: برخی از نمونه رباتهای ساخته شده توسط دانشجویان و پژوهشگران ایرانی که در نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شده می توان به ربات اطفاء حریق، ربات پیکن پلیس و ربات زیر آبی و جستجوگر در عمق 100 متر اشاره کرد.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ عنوان کرد هدف از برگزاری این مسابقات تشویق دانشجویان و محققان به تولید علم و ساخت رباتهای هوشمند بوده است.

چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران و دومین دوره مسابقات آسیا و اقیانوسیه در بخش دانشجویی 16 تا 18 آذر و در بخش دانش آموزی 15 آذر در کیش برگزار خواهد شد.

با همکاری دانشگاه های آزاد اسلامی کیش و قزوین، سازمان منطقه آزاد کیش و حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه این دوره از رقابت ها برگزار می شود. مسافران و گردشگران تور کیش نیز می توانند از این مسابقات بازدید نمایند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما