ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پيوستن به اقتصاد جهانی را در کيش تمرين کنيم

 

پيوستن به اقتصاد جهانی را در کيش تمرين کنيم

مديرعامل سازمان منطقه آزاد کيش گفت: برای اينکه این جزيره پايلوت تبادلات اقتصادی کشور باشد، می بایست پيوستن به اقتصاد جهانی را در کيش تمرين کنيم.

دکتر غلامحسين مظفری در آيين گشايش بيستمين نمايشگاه بين المللی دريايی در کيش افزود: جزيره کيش در زمینه اقتصادی می تواند حلقه اتصال کشور با فضای بين المللی باشد پس پيوستن به اقتصاد جهانی را در جزیره کيش تمرين کنيم.

وی در ادامه اضافه کرد: کيش سابقه طولانی در زمينه دريانوردی و تجارت دريايی دارد چراکه به عنوان اولين منطقه آزاد تجاری و صنعتی کشور به شمار می رود. اين پيش زمينه در کنار برگزاری اين رويداد مهم دريايی کشور، بستر مناسبی را برای اثر گذاری بيشتر اين منطقه آزاد در توسعه صنايع دريايی خواهد گذاشت.

مظفری در ادامه ابراز اميدواری کرد که جزيره کيش قطعا با کمک متخصصان و متوليان حوزه دريانوردی جايگاه مناسبی را در توسعه و گسترش تعاملات دريايی کشور خواهد داشت.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد کيش در خصوص تلاش های صورت گرفته براي ميزبانی رویدادهای بين المللی افزود: جزيره کيش با وجود ظرفیت هایی که دارد می تواند زمینه را برای برگزاری بسياری از رخدادهای بين المللی فراهم سازد و محل استقرار دبيرخانه های دائمی اين رويدادها قرار بگیرد.

وی با اشاره بر مباحث مرتبط با اقتصاد دريا بیان نمود: در حوزه اقتصاد دريا، نیز جزيره کيش اين ظرفيت را دارد که به عنوان مرکزی پژوهشی در حوزه های مختلف فعاليت و با مجموعه های علاقمند همکاری نماید.

همچنين مظفری به دانشگاه های مستقر در کيش پيشنهاد کرد تا از فاز آموزش صرف به دانشجويان خارج شده و رويکرد فعالانه در بخش های پژوهشی و بين المللی داشته باشند.

در پايان دکتر مظفری تاکيد کرد: دانشگاه های کيش می توانند در حوزه های پژوهشی نیز از توانمندی های متخصصانی که در رويدادهای کيش حضور دارند بهره گيرند.

در اين مراسم مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش ياد و خاطره شهدای حادثه سانچی را گرامی داشت.

در نمايشگاه بين المللی دريايی جمهوری اسلامی ايران، امير دريادار حسين خانزادی فرمانده نيروی دريايي ارتش، غلامحسين مظفری مديرعامل سازمان منطقه آزاد کيش، امير دريادار رستگاری مديرعامل سازمان صنايع دريايی وزارت دفاع، محمد راستاد معاون وزير راه و شهرسازی و مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردی، هادی حق‌شناس معاون امور دريايی سازمان بنادر و دريانوردی، محمد سعيدی مديرعامل کشتيرانی کشور، حسين هاشمی تختی نژاد نماينده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان محلی در مرکز همايش های بين المللی کيش حضور داشتند.

گفتنی است این نمایشگاه تا 28 آذر ماه ادامه خواهد داشت و مسافران تور کیش می توانند از آن بازدید نمایند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما