ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پرورش ماهی در قفس استان هرمزگان

شاید تا به حال در خصوص پرورش ماهی در قفس! ( Cage Culture) نشنیده باشید اما جالب است بدانید امروزه این روش به عنوان یکی از روش های متداول در پرورش ماهی شناخته شده است و با توجه به مزیت های ویژه ای که دارد توجه بسیاری از کشورها را به خود جلب کرده است. به طور کلی پرورش ماهی در قفس به عنوان صنعتی سود آور معرفی شده است، این صنعت ابتدا در کشورهای نروژ و مالزی و بعدها در کویت و روسیه شکل گرفت. هرمزگان با بهره مندی از 14 جزیره و حدود 900 کیلومتر ساحل یکی از وسیع ترین استان های جنوبی و فعال در زمینه ی صید و پرورش آبزیان به شمار می آید. این استان با وجود 22 بندر سالانه در حدود 270 هزار تن صید انواع آبزی را به خود اختصاص داده است، در حال حاضر 113200در حدود 113200 تن ظرفیت پرورش ماهی در استان هرمزگان وجود دارد.

پرورش ماهی در قفس استان هرمزگان

در این روش بچه ماهی ها درون قفس های ویژه ای قرار داده شده و در دریا رها می شوند، در این صورت ماهی ها می توانند در شرایط طبیعی رشد کنند البته غذای مورد نیاز آن ها از سوی پرورش دهندگان درون قفس ها قرار داده می شود. یکی از عمده ترین مزیت های این روش کمک به حفظ ذخایر آبزیان می باشد این طرح که از سال 1386 در استان هرمزگان شروع شد امروزه با برخورداری از 53 واحد قفس به گفته ی کارشناسان شیلات به یکی از قطب های اصلی پرورش ماهی در قفس تبدیل شده است.

مزایای پرورش ماهی در قفس

با توجه به افزایش صید بی رویه و کاهش ذخایر آبزیان، رئیس شیلات استان هرمزگان به توسعه ی صنعت پرورش ماهی در قفس در این استان و جذب سرمایه گذارها اشاره کرد. افزایش این صنعت علاوه بر اشتغال زایی باعث کاهش برداشت از ذخایر طبیعی می شود. شما می توانید با مراجعه به بخش تازه های کیش از آخرین رویدادهای جزیره مطلع شوید.

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما