ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

میزبانی جزیره کیش از سومین جشنواره فیلم کوتاه موج

 

میزبانی جزیره کیش از سومین جشنواره فیلم کوتاه موج

8 تا 11 اسفند ماه 97 سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه «موج»، در جزیره زیبا و گردشگری کیش برگزار خواهد شد که فیلم سازان و هنرمندان کشور حضور خواهند داشت.

مسعود رهبری رئیس جشنواره و سرپرست مدیریت امور هنری سازمان منطقه آزاد جزیره کیش در خصوص برگزاری سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه فرمودند: جشنواره فیلم کوتاه موج کیش توانسته است بعد از برگزاری دو دوره موفق، نام خود را در میان فیلم‌سازان کوتاه کشور ثبت کند و به عنوان یکی از جشنواره‌های مطرح ملی شناخته شود.

با وجود ظرفیت‌هایی که جزیره زیبای کیش دارا می باشد می تواند در زمینه فرهنگ و هنر از ظرفیت های موجود استفاده کرد. از جمله سیاست ها و رویکردهای مدیریت این جزیره شامل بهره وری از این ظرفیت ها و حمایت از سینمای مستقل و فیلم‌ سازان جوان می باشد. جهت پیشبرد و بهره گیری از این سیاست، رویدادهای هفتگی، ماهانه و سالانه در نظر گرفته شده که در قالب پاتوق‌های هفتگی فیلم کوتاه، اکران فیلم‌های سینمای هنر و تجربه و برگزاری جشنواره فیلم کوتاه، در حال برگزاری است.

وی در ارتباط با برنامه ریزی های صورت گرفته جهت بین المللی کردن این جشنواره در سال آینده گفت: این جشنواره امسال با وسعت بیشتر در حوزه ملی برگزار خواهد شد. از سال آینده بخش بین‌المللی نیز به این جشنواره اضافه خواهد شد.

مجید برزگر فیلم‌ساز و نماینده شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم کوتاه «موج» کیش بیان کرد: شاهد گستره بزرگتری از سینمای کوتاه در این جشنواره فعالیت خواهیم بود و من به این موضوع خوش‌بین هستم.

وی افزود: امسال سعی شده کاستی‌های دوره قبل برطرف شود تا جشنواره بهتری پیش رو داشته باشیم. محدودیت‌هایی که در دوره اول و دوم داشتیم، در این دوره جبران شده تا جشنواره را به طور حرفه‌ای برگزار کنیم. امسال جایزه ویژه ای نیز برای بهترین فیلم جشنواره در نظر گرفته شده است.

ابراهیم حصاری بیان کرد: در سال‌های گذشته، فیلم‌های ارسالی به جشنواره و فیلم‌های راه یافته به مرحله نهایی در پاتوق‌های هفتگی فیلم کوتاه به اکران در آمد که برای این دوره علاوه بر این موضوع، با صدا و سیما نیز برای پخش این فیلم‌ها رایزنی‌هایی انجام شده است. امسال سعی داریم فیلم‌ها را از سالن‌های بسته بیرون ببریم. از این‌ رو تلاش می‌کنیم اکران ساحلی این فیلم‌ها را در جشنواره امسال شاهد باشیم.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما