ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موتور برقی در کیش

علت محبوبیت جزیره ی کیش و جذب سالانه ی میلیون ها مسافر تنها به دلیل داشتن تفریحات آبی هیجان انگیز آن نیست بلکه تفریحات غیر آبی کیش در تور کیش که برای مسافرین فراهم شده است از دیگر عوامل جذابیت این جزیره می باشد، از جمله تفریحات غیر آّبی و پرطرفدار کیش می توان به  بانجی جامپینگ، سافاری، پروازهای تفریحی، قلعه ی وحشت و... اشاره کرد اما یکی از جذاب ترین تفریحات غیر آبی در بین مسافرین و حتی کیشوندان جزیره استفاده از موتور برقی می باشد، در ادامه به بررسی شرایط استفاده از موتور برقی کیش و نکات ایمنی در خصوص استفاده از این وسیله خواهیم پرداخت.

موتورهای برقی از سال 92 وارد جزیره ی کیش شدند، در این منطقه مراکز بسیاری وجود دارند که مسافرین می توانند از آن ها موتور برقی اجاره کنند بسیاری از این مراکز موتورهای برقی به صورت سه چرخ در اختیار مسافرین قرار می دهند تا آن دسته از افرادی که با موتور سواری آشنا نیستند بتوانند به راحتی از این موتورهای برقی استفاده کنند. نکته ی مهم در خصوص این موتورها این است که بانوان نیز می توانند بدون محدودیت و به راحتی از این وسیله در مسیرهای دوچرخه سواری استفاده کنند به طور کلی موتور برقی به یکی از تفریحات مناسب برای بانوان در جزیره کیش تبدیل شده و نظر بسیاری را به خود جلب کرده است.

موتور برقی در کیش

موتورهای برقی چگونه کار می کنند؟

مدت زمان مورد نیاز برای شارژ این موتورها حداقل 4 ساعت می باشد و اگر به صورت کامل شارژ شوند حداکثر تا سه ساعت قابل استفاده خواهند بود البته برخی از مسافرین برای صرفه جویی و اینکه بتوانند مدت زمان بیشتری از این موتورها استفاده کنند چراغ های موتور را روشن نمی کنند که این مسئله ممکن است در هنگام شب منجر به تصادفات و تلفات جانی و مالی شود برای همین به مسافرین تور کیش پیشنهاد می کنیم حتما چراغ های موتور را در هنگام شب روشن کنند.

نکته ی مهم دیگر تحویل موتورهای برقی یا اسکوترهای برقی به ایستگاه هایی است که از آن ها موتور را اجاره کرده اند چرا که هر ایستگاه متعلق به فرد خاصی است و شما باید موتور را از همان ایستگاهی که اجاره کرده اید تحویل دهید. لازم به ذکر است اجاره ی این موتورها خیلی گران نیست و اگر بخواهیم به معرفی تفریحات ارزان قیمت کیش بپردازیم می توانیم موتور برقی را در لیست این تفریحات قرار دهیم. مسافرین می توانند با اجاره ی این وسیله در اطراف پارک سیمرغ و یا پارک ساحلی مرجان به موتور سواری مشغول شوند و از زیبایی های جزیره لذت ببرند.

مزایای موتور برقی

از جمله مهم ترین مزایای موتور برقی می توان به عدم تولید آلودگی و بی صدا بودن آن اشاره کرد موتورهای برقی در جزیره ی کیش آن قدر پرطرفدار هستند که بسیاری از بومیان و کیشوندان جزیره از این موتورها به عنوان وسیله ای برای حمل و نقل روزانه استفاده می کنند.

شرایط استفاده از موتور برقی کیش

 • حداقل سن افراد برای استفاده از موتور برقی 15 سال می باشد.

 • از آن جایی که مسئولیت هر گونه خسارت مالی و جانی بر عهده ی مسافرین است ایستگاه های اجاره دهنده ی موتور هیچ گونه مسئولیتی را قبول نخواهند کرد.

 • ایجاد هر گونه خسارت ناشی از بی احتیاطی فرد اجاره کننده ی موتور بر عهده ی خود شخص خواهد بود.

 • با در نظر داشتن زمان، سعی کنید موتور را قبل از اتمام شارژ به ایستگاه مربوطه برسانید.

 • ارائه ی کارت شناسایی و پرداخت مبلغی بابت ضمانت برای اجاره ی موتور برقی از سوی مسافرین تورهای کیش الزامی می باشد.

   

نکات ایمنی در خصوص استفاده از موتور برقی کیش

 • استفاده از کلاه ایمنی الزامی می باشد.

 • لازم است از تردد در مسیر عابرین پیاده و مسیرهای خاکی خودداری فرمایید، مسافرین فقط مجاز به استفاده از موتورهای برقی در مسیرهای دوچرخه سواری می باشند.

 • سرعت مجاز را هنگام استفاده از موتور برقی رعایت کنید و مراقب کودکان و سالمندان باشید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما