ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مقررات خاص رانندگی در کیش

 

مقررات خاص رانندگی در کیش

قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش موضوعی بسیار مهمی است که مردم کیش با جدیت این قوانین را رعایت می کنند.

اگر قصد حضور و یا سفر به شهری را دارید نیازمند آشنایی با قوانین آن شهر هستید. اگر برای سفر جزیره زیبای کیش را انتخاب کرده اید بد نیست با یک سری از قوانین این شهر به خصوص مقررات راهنمایی و رانندگی آشنا شوید تا با دید بازتری اقدام به رانندگی در سطح جزیره کنید.

نظارت جدی!

شاید برایتان جالب باشد با توجه به اینکه موضوع رانندگی در کیش با جدیت پیگیری می شود برای کمتر پیش می آید که در جزیره کیش جریمه شود. نظارت بر قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش با جدیت صورت می گیرد و با مکانیزم های پیشرفته ای بر روی رانندگان نظارت می کنند. با اجاره خودرو در کیش تابع رعایت قوانین این جزیره خواهید بود بطوریکه اگر با سرعت غیر مجاز اقدام به رانندگی نمایید، از طرف شرکتی که خودرو را اجاره کرده اید، با شخص تماس می گیرند.

رانندگی جذاب در شهر بدون چراغ قرمز و سرعت گیر

مراکز تفریحی و تجاری کیش معمولا شلوغ هستند و تردد در آن ها بسیار دیده می شود ولی در عوض خیابان ها از آرامش خوبی برخوردار هستند و به این ترتیب رانندگی در کیش بسیار لذت بخش شده است. قوانین رانندگی در کیش با جدیت زیادی اجرا می شوند و همچنین نظارت بالایی روی رانندگی و جاده ها دارند، شاید این مسئله برای برخی امر بسیار جدی تلقی شود ولی خوب است بدانید در جزیره کیش چراغ قرمز وجود ندارد به این ترتیب جزیره کیش را می توان تنها شهر بدون چراغ قرمز معرفی کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده کثیف بودن ماشین هم در کیش جریمه دارد و رانندگان باید حواسشان به تمیزی ماشینشان باشد. سرعت گیر هم در کیش وجود ندارد و به این ترتیب رانندگی در این جزیره ی زیبا، بسیار جذاب و لذت بخش شده است.

سرعت مجاز

در جزیره کیش اهمیت بسیاری به سلامت فنی خودروها و سرعت مجاز داده می شود. معاینه فنی در کیش بسیار مهم است و اگر خودروی شما فاقد معاینه فنی باشد، اجازه ورود به جزیره را نخواهید داشت.

در همه خیابان های کیش برای کنترل سرعت رانندگان تابلوهایی نصب شده است که راننده ها موظف هستند با سرعت درج شده روی این تابلوها رانندگی کنند. تمامی خیابان ها و جاده های جزیره مجهز به دوربین های کنترل سرعت تحت نظارت هستند. قبوض خلافی مخصوص این جزیره بوده و فقط در کیش باید قابل پرداخت شود. بدین ترتیب که اگر قصد خارج کردن خودرو خود را از کیش دارید، اول باید همه جریمه ها و خلافی خود را پرداخت کنید و سپس خودرو خود را خارج کنید.

در کیش بوق نزنید!

حرکت بین خطوط در کیش هم از مواردی است که می بایست رعایت شود و برای تغییر مسیر از یک خط به خط دیگر باید از راهنما استفاده کنید. این موضوع برای گردش به چپ و راست هم صدق می کند و 100 متر مانده به جایی که قصد گردش را دارید، باید راهنمای خود را روشن کنید.

تا جایی که می توانید از بوق زدن در جزیره کیش اجتناب کنید. در خارج از مسیرهای آسفالت رانندگی نکنید. ورود به ساحل، پیست دوچرخه سواری، فضای سبز و... ممنوع است. اگر عابر پیاده می خواهد از خیابان عبور کند خودروها موظف به توقف کامل هستند.

اجاره خودرو در کیش و گشت و گذار در خیابان های کیش بی شک یکی از تفریحات هیجان انگیز و جذاب بسیاری از گردشگران تورهای ارزان کیش است چراکه نبود سرعت گیر، نداشتن چراغ قرمز، خلوتی جاده ها، امکانات و نظارت بالا سبب شده تا رانندگی در کیش به یک تفریح راحت و لذت بخش تبدیل شود و بتوان در مدت کوتاهی از یک سمت به سمت دیگر جزیره رفت.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما