مجموعه موزه و نماد کيش؛ جاذبه اي براي علاقمندان به هنر و فرهنگ

 

مجموعه موزه و نماد کيش؛ جاذبه اي براي علاقمندان به هنر و فرهنگ

برگزاری نمايشگاه های آثار ارزشمند هنرمندان داخلی و خارجی در مجموعه موزه و نماد، برای گردشگری یک جاذبه ی دیدنی جدید به شمار می رود.

در يکسال گذشته جزیره کیش ميزبان برگزاری 12 نمايشگاه از آثار شاخص هنرمندان کشور در زمينه های مختلف در مجموعه موزه و نماد کيش بوده است. اگر این روند ادامه پیدا کند می تواند به يکي از ظرفيت های خوب برای جذب گردشگر تبديل شود.

اين مجموعه به همت بخش خصوصی و در ساحل غربي جزيره کيش در محيطی آرام و الهام بخش در زمینه ی نمايش و عرضه آثار هنری تاسیس شده است.

برخی از عناوين و موضوعات نمايشگاه ها در مجموعه موزه و نماد کيش شامل رنگ ها و چهره ها، نينوا، هنرهاي تجسمي، نقطه شروع، کفش ها ورنج ها، آيت، نمايش آثار و يکتور وازارلي، ناگفته هاي کودکانه، آثار حجمي شايا شهرستانی، ديوار، نوستالژي، آثار گروه فرا، آثار هنرمندان جوان و گنجينه سنگ مجموعه سنگ های برادران اردانی است که در يک طبقه به وسعت 3 هزار و 200 متر مربعی برگزار می شود و شامل 4 سالن گالری، آمفی تئاتر، بخش اداری، کافی شاپ و کارگاه آموزشی است.

در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه از ساعت 21 برای عموم آثار برتر سينمای دنيا نيز به زبان اصلي و با زيرنويس فارسی اکران می شود.

با هدف ترويج فرهنگ حمايت از هنرمندان و آموزش هنر به شهروندان و گردشگران علاقمند، فروشگاه و کارگاه هنری با حضور اساتيد هنر در اين مجموعه فعاليت مي کنند.

نمايشگاهی از مجموعه سنگ هاب قيمتی و نيمه قيمتی و شهاب سنگ متعلق به برادران ارداني و آثار حجمی شايا شهرستانی هنرمند رشته هنرهای تجسمی در حال حاضر در مجموعه موزه و نماد کيش به معرض نمایش گذاشته شده است.

مجموعه موزه و نماد کيش همه روزه از ساعت 10 تا 13 و عصرها از ساعت 18 تا 22 آماده پذيرش علاقمندان هنر و فرهنگ است. با برگزاری این نمايشگاه ها شاهد تغيير دوره ای اين آثار در کیش خواهی بود و گردشگران و شهروندان قادر خواهند بود با هر بار بازدید با آثار جديدی از هنرمندان رو به رو شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید