ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شرایط سخت‌ ورود خودرو به کیش در ایام نوروز 98

 

شرایط سخت‌ ورود خودرو به کیش در ایام نوروز 98

شرایط ورود خودرو به جزیره کیش برای ایام نوروز 98 اعلام گردید و در مقایسه با سال گذشته عملکرد سخت‌گیرانه‌ تری خواهند داشت. ورود بدون باربند و افزایش 75 درصدی هزینه ورودی بخشی از شرایطی است که قید شده. ورود خودرو در بازه زمانی 27 اسفند 97 تا 15 فروردین در جزیره کیش در نظر گرفته شده است.

گفتنی است بر اساس شرایط قید شده فقط خودروهای تولید داخل مدل 95 به بالا و خودروهای خارجی مدل 2010 به بالا با رعایت نمودن ضوابط و مقررات مجاز هستند وارد جزیره شوند. همچنین دارا بودن معاینه فنی معتبر و شرایط مطلوب ظاهری خودرو از دیگر شرایط ورود خودرو به جزیره است که مجاز هستند در جزیره تردد کنند.

در ادامه به سایر شروط می پردازیم. خودروهای تولید داخل مدل 90 تا 95 و خارجی مدل 2005 تا 2010 در صورتی که رزرو هتلشان را در جزیره کیش قطی نموده اند و با رعایت مدت زمان معین و سایر شرایط ذکر شده می توانند به کیش وارد شوند. شرایطی برای ورود خودروهای ایرانی پایین‌تر از مدل 90 نیز قید نشده است.

همچنین هزینه ورود خودرو به جزیره کیش 350 هزار تومان منتشر شده است که این مبلغ هزینه ی مربوط به بلیت شناور و یا عوارض مربوط به حمل و نقل دریایی نمی‌باشد، بلکه در حال حاضر هزینه حمل سواری با لندیگ کرافت به جزیره کیش از بندر آفتاب 360 هزار تومان و از بندرچارک 400 هزار تومان است. به ازای هر نفر سرنشین نیز می بایست 20 هزار تومان برای چارک و 30 هزار تومان برای لنگه به ‌ترتیب پرداخت شود.

در نوروز 97 خودروهای مدل 90 به پایین و خودروهای خارجی مدل 2007 به پایین اجازه ورود به کیش را نداشتند و هزینه ورودی به کیش 200 هزار تومان در نظر گرفته شده بود ولی امسال شاهد افزایش 70 درصدی و چشم گیری در هزینه ها هستیم.

از دیگر مواردی که می توان برای شرایط ورود خودرو در تور کیش نوروز اشاره کرد شامل ممنوعیت ورود خودرو با باربند است و همچنین خودروهای با پلاک سرزمین اصلی حداکثر می توانند تا 5 روز در جزیره کیش حضور داشته باشند. توجه داشته باشید برای هر روز دیرکرد جریمه خواهید شد و حدود 70 هزار تومان باید بپردازید. قوانین ذکر شده مربوط به ورود خودرو به جزیره کیش در نوروز 98 می باشد.

به‌جز خودروهایی که حامل سوخت و مواد غذایی مجوز دار هستند. ورود خودروهای وانت تک‌کابین، کامیون، کامیونت، اتوبوس، مینی‌بوس، ون و تاکسی در این ایام ممنوع است.

به نظر می رسد با افزایش بی‌سابقه نرخ ارز در کشور و همچنین استقبال بسیاری از گردشگران به تورهای داخلی و همچنین ظرفیت‌ و پتانسیل موجود جهت اسکان در جزیره کیش، این تصمیمات یعنی شرایط ورود خودرو جهت کنترل ورود گردشگران به جزیره کیش در نظر گرفته شده است.

امام جمعه بندرلنگه سال گذشته معترض به وجود چنین شرایطی برای ورود خودرو به جزیره کیش در ایام نوروز بودند و بخشنامه‌هایی را نشانه اشرافی‌گری و تحقیر مردم بیان کرده بود. باید دید با این شرایط سخت‌گیرانه برای ورود خودروها چه واکنش‌هایی در پی خواهد داشت.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما