ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شب یلدا در کیش

بومیان هر شهر برای شب یلدا برنامه ی ویژه و خاصی دارند که مخصوص آن شهر است اما به طور کلی برنامه هایی که در شب یلدا در تمامی شهرها به صورت یکسان برگزار می شود مراسمی مانند خوردن آجیل، حافظ خوانی و قصه گویی است البته خیلی از افراد تمایل دارند شب یلدا را در سفر به سر ببرند که در بین مقاصد گردشگری سفر به کیش یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای شب یلداست اگر دوست دارید از مراسم برگزاری شب یلدا در جزیره ی کیش با خبر شوید با ما همراه باشید.

شب یلدا در کیش

شب یلدا در هتل های کیش

برخی از هتل های جزیره ی کیش برای شب یلدا برنامه ی ویژه ای تدارک می بینند شما می توانید با مراجعه به پذیرش هتل از مسئول مربوطه بخواهید شما را از برنامه های ویژه ی این شب مطلع کند.

شب یلدا در رستوران های کیش

اگر شب یلدا به کیش سفر کرده اید رستوران های این جزیره را از دست ندهید رستوران های این منطقه برنامه ی ویژه ای از جمله حافظ خوانی، فال، موسیقی زنده و نمایش به همراه یک پذیرایی ویژه تدارک می بینند شما می توانید با پرداخت مبلغی شب یلدایی خاطره انگیز و شاد را در این جزیره ی مرجانی تجربه کنید.

یکی دیگر از برنامه های ویژه ی این شب که شما می توانید به صورت رایگان در این برنامه ها شرکت کنید جشن ها و مسابقات شادی است که بدون پرداخت هزینه از طرف معاونت فرهنگی جزیره برای مسافرین تور کیش و بومیان این منطقه برگزار می شود معمولا یک سن بزرگ روی اسکله، پارک مینا و یا پارک شهر درست می کنند و مجریان و نوازندگان با اجرای برنامه های متنوع مانند اجرای نمایش عروسکی، برنامه های ویژه ی خردسالان و معرفی رسوم شب یلدا در سایر شهرها به اجرای برنامه می پردازند.

مردم هرمزگان نیز مانند مردم سایر شهرهای ایران علاوه بر خوردن تنقلاتی مانند گون، نخود برشته و کسودنگ در کنار یک دیگر جمع شده و بزرگ ترها به تعریف افسانه و داستان های قدیمی مشغول می شوند. شب یلدا در هرمزگان نان های خاصی به نام تومشی یا رگاگ پخته می شود، مردم این منطقه در این شب غذاهایی مانند ماهی برشته و یا قلیه ماهی میل می کنند.

 اگر دوست دارید شب یلدایی خاطره انگیر را در این جزیره ی زیبا تجربه کنید می توانید از بخش رزرو آنلاین تور کیش اقدام به خرید تور کیش کنید، با سفر به این جزیره در شب یلدا می توانید اوقات خوشی را در کنار خانواده ی خود سپری کنید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما