ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سفير بلغارستان عاشق جزيره کيش شد

 

سفير بلغارستان عاشق جزيره کيش شد

سفير بلغارستان کريستو بولنداکوف در مراسم افتتاح نمايشگاه عکاسی بالکان - ميراث مشترک گفت: این اولين باری است که به جزيره کيش سفر می کنم و من عاشق اين منطقه ی زيبا شده ام. با برگزاری اين نمايشگاه شهروندان جزيره کيش با تاريخ کهن بلغارستان آشنا خواهند شد و من از این نظر بسیار خوشحال هستم.

این مراسم که با حضور محمد ابراهيم انصاری لاری مدير عامل سازمان منطقه آزاد کيش و "کريستو بولنداکوف" سفير بلغارستان در جمهوری اسلامی ايران، مسئولان محلی و برخی از هنرمندان جزيره کيش صورت گرفت، سفير بلغارستان تاريخ کهن منطقه بالکان مورد توجه قرار داد و اشاره کردند این منطقه شباهت زیادی به پيشينه تاريخی کشور ايران دارد. اين نمايشگاه فقط در برگیرنده ی بلغارستان نيست بلکه از فرهنگ، معماری، تاريخ و هنر منطقه ای نیز آثاری قابل مشاهده است که علاوه برهمسايگی از حیث تمدن و پشتوانه تاريخی شباهت بسياری با ايران دارد.

کريستو بولنداکوف در ادامه افزود دوستی و صلح و عشق و زيبايی عناوینی هستند که ايران و بلغارستان علاقه مند به آن می باشد. این نمایشگاه سعی دارد تا نشان دهد که می توانيم با صلح در همسايگی هم زندگی کنيم و ميراث فرهنگی مشترک را حفظ کنيم.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد کيش از اين مراسم ابراز خرسندی کردند و در رابطه با برگزاری اين نمايشگاه و حضور سفير بلغارستان در جزيره کيش فرمودند: اين نمايشگاه نشان دهنده شباهت فرهنگی و تاريخی بین منطقه بالکان و ایران است. در حدود 130 سال پيش ايران و کشورهای حوزه بالکان به ويژه بلغارستان مشترکات فرهنگی زيادی داشته اند.

دکتر انصاری لاری افزود: بسياری از واژه ها فارسی و مشترک در فرهنگ زبان بلغارستان دیده می شود. اين موضوع ارتباط قديمی و محکم فرهنگی و زبانی بين دو کشور ايران و بلغارستان را نشان می دهد.

اين نمايشگاه را می توان نقطه شروعی برای مراودات و همکاری های بيشتر جزيره کيش و کشور بلغارستان دانست. جزيره کيش در حوزه گردشگری می تواند پنجره ای برای ارتباط بيشتر با کشور بلغارستان باشد.

امکانات، جاذبه های زیبای طبیعی، امنيت و آرامش از ویژگیهای شاخص جزيره کيش به شمار می رود که هنوز ناشناخته است و خيلی ها با اين مشخصات خوب کيش آشنا نيستند.

در پايان دکتر انصاری لاری در حوزه بين الملل و گردشگری جهت دعوت از سفرای کشورهای مختلف به جزيره کيش از برنامه ریزی های خود خبر دادند. با برنامه ریزی های صورت گرفته قادر خواهیم بود ضمن معرفی امکانات جزيره کيش، تبادلات فرهنگی و گردشگری را بين کيش و کشورهای مختلف ایجاد کنیم.

در اين نمايشگاه گردشگران تور کیش می توانند 52 اثر از ايوهاد جيمشف عکاس بلغاری با موضوع ميراث مشترک فرهنگی و باستان شناسی کشورهای شبه جزيره بالکان از جمله يونان، آلبانی، بلغارستان، مجارستان، بوسنی و هرزگوين، کرواسی، اسلوونی، مقدونيه، صربستان، مونته نگرو، رومانی و ترکيه از باستان تا قرون وسطی را مشاهده نمایند.

هاد جيميشف در سال 1950 ميلادی متولد شده است و رييس انجمن عکاسان بلغاری و عضو افتخاری انجمن عکاسی اين کشور به شمار می رود و تا به امروز نمايشگاه های متعددی در نقاط مختلف جهان به معرض نمایش گذاشته است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما