ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رو نمایی از آسمان روی زمين در كيش

 

رو نمایی از آسمان روی زمين در كيش

با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از اثر هنری كيش، آسمان روی زمين رو نمایی شد.

" كيش، آسمان روي زمين" عنوان اثری هنری است که در مرکز همایش های بین المللی کیش جهت بازدید گردشگران تور کیش به معرض نمایش عموم قرار داده شده است. این اثر هنری با تکنیک نقاشی و سرامیک نمایی از کهکشان قطعا نظر هر بیننده ای را به خود جلب خواهد کرد.

این اثر با هنرمندی عباس اکبری به عنوان طراح و اجرا کننده اثر و همیاری پریسا فرهادی به همت موسسه کاشان خانه سفال در جزیره کیش اجرا شده است.

در اين اثر سعی شده تا بنا به فرمایش دکتر انصاری لاری اثری باشد تا ويژگى هاى خاص اكوسيستمى كيش را به تصویر بکشد و دارای آسمانی صاف با حس نزدیکی آسمان به زمین به ویژه در شب و روشنایی ستارگان باشد. این اثر دارای فضایی به ابعاد 660 در 415 در 300 سانتى متر است.

این چيدمان هنرى از تركيب نقاشى و سراميک برخوردار است. تركيب هنرها نیز دارای ويژگى هاى هنر معاصری است. در فضای پشت اثر نقاشى مبهمی از فضا كشيده شده و دارای 700 قطعه گوى سفالين می باشد كه اجرام آسمانى و معلق را در فضا تداعى می کند. به واسطه تكنيک ريخته گرى که در سراميک به کار رفته و اغلب با لعاب هاى فلز فام آراسته شده است.

از ظرفيت هاى تجسمى سفال در این چیدمان هنری الهام گرفته شده است که در برگیرنده اجرام آسمانى و كهكشان می باشد و همچنین لعاب هايی كه در قطعه های سفالی استفاده شده همسو با موضوع اثر هستند. گوی هایی که در این اثر هنری دیده می شود از حیث رنگ و نقش از دیگر گوی ها متفاوت هستند.

بازدیدکنندگان و گردشگران قطعا از تماشای این اثر هنری لذت خواهند برد در واقع این اثر هنری گوشه ای از جلوه های زیبای جهان هستی را به نمایش می گذارد. این اثر هنری در طول سه ماه ساخته شده و در مرکز همایش های بین المللی کیش نصب گردیده است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما