ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رشد 12 درصدی حضور گردشگران در جشنواره تابستانی کیش

 

رشد 12 درصدی حضور گردشگران در جشنواره تابستانی کیش

از 8 تیر ماه بیست و یکمین جشنواره تابستانی در جزیره کیش آغاز شد و با برگزاری برنامه های شاد و مفرح و برپایی دهمین نمایشگاه بازار سفر تا 15 شهریور ادامه داشت. مراسم افتتاحیه این جشنوراره در شامگاه 18 شهریور در آیینی رسمی به کار خود پایان داد.

امسال شاهد رشد 12 رصدی گردشگران در بیست و یکمین جشنواره تابستانی جزیره کیش بودیم.

از بخش های جذاب بیست و یکمین جشنواره تابستانی کیش برنامه های متنوع و جذاب این جشنواره بود که تاثیر بسیاری در جذب گردشگران داشت که از جمله می توان به جنگ های کودکان، کنسرت هنرمندان مطرح پاپ و سنتی کشور، برگزاری جشنواره های استانی با حضور تولیدکنندگان صنایع دستی و گروهای هنرهای آیینی اقوام مختلف در تالارشهر کیش اشاره کرد. همه روزه گردشگران و شهروندان این فرصت را داشتند تا از این برنامه های شاد و جذاب لذت ببرند.

اهدای هدایا و جوایز نقدی و غیر نقدی از بخش های جذاب این جشنواره بود که گردشگران می توانستند از سفر به جزیره کیش لذت ببرند.

اهدای کارت های هدیه ریالی از طرح های متمایزی بود که گردشگران بسیاری توانستند از تسهیلات سفر به کیش بهره مند شوند. گردشگران این فرصت را داشتند تا ضمن لذت بردن از سفر خود و کاهش هزینه های سفر، از جزیره کیش به عنوان یک برند و کالای ایرانی حمایت کنند و رونق اقتصادی را برای جزیره زیبای کیش به ارمغان آوردند.

از دیگر بخش های جذاب جشنواره تابستانی کیش، کنسرت هنرمندان مطرح بود. کنسرت هنرمند ترکیه ای الیاس یالچینتاش و شهرام ناظری از جمله آنند. در مجموع 34 کنسرت در تالار شهر، مجموعه آوای خلیج فارس و سالن خلیج فارس مرکز همایش های کیش برگزار شد.

همچنین اجرای نمایش های آیینی خیابانی و موسیقی سنتی در نمایشگاه و جشنواره ای با حضور هنرمندان 8 استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، گلستان، گیلان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه و فارس به همراه عرضه صنایع دستی و خوراکی های این استان ها از جاذبه های جشنواره بیست و یکم در جزیره کیش به شمار می رود.

با افزایش نرخ بلیت های هواپیما با ارائه تخفیفاتی به گردشگران و شهروندان سعی بر این شد تا هزینه بلیت هواپیما و سفر به جزیره کیش در جشنواره بیست ویکم متعادل تر باشد تا گردشگران بتوانند از این فرصت بهره مند شوند.

12 برنامه شاد کودک توسط هنرمندان خوب کشور برگزار شد و همچنین گروه های هنری کودک نظیر عمو پورنگ، مجید قناد، مسعود روشن پژوه و خاله شادونه حضور داشتند. مسابقه محله از برنامه هایی بود که خانواده های بسیاری را به تالار شهر جزیره جذب کرد.

برگزاری آیین استقبال در فرودگاه کیش در بدو ورود گردشگران به مدت 69 روز از اقدامات زیبا و جالبی بود که با حضور دو گروه خطابه خوان ایران باستان و دلقک های شادی صورت گرفت.

نور افشانی آسمان کیش که هر شب ساعت 22 در مقابل تالار شهر کیش و اسکله تفریحی صورت می گرفت که شادی و نشاط را برای شهروندان و گردشگران به همراه زيباسازی آسمان خلیج فارس رقم زد.

سایر برنامه هایی که در جشنواره بیست و یکم کیش شاهد آن بودیم می توان به اجرای جشنواره هیجان با نصب امکانات در نوار ساحلی و برگزاری مسابقات و برنامه های مفرح ساحلی وخانوادگی و... اشاره کرد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما