ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در انتخاب تور مسافرتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

در انتخاب تور مسافرتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

بسیاری از افرادی که قصد سفر دارند، قطعا به هنگام مراجعه به آژانس های مسافرتی کلماتی نظیر تور کیش، تور مشهد و تور لحظه آخری به گوششان خورده است و بیشتر موارد دغدغه اصلی بسیاری از مسافران بحث هزینه و بررسی قیمت تورهاست تا حدودی از هزینه های سفر کاسته شود. به طور کلی بعد از آمادگی و انتخاب مقصد سفر، انتخاب تور مسافرتی مناسب از موارد مورد توجه مسافران است.

در ادامه این مطلب به نکاتی در خصوص انتخاب تور مسافرتی مناسب خواهیم پرداخت تا مسافران با دید بازتری نسبت به رزرو تور خود اقدام نمایند.

قبل از شروع مطلب خوب است با تاریخچه تور مسافرتی آشنا شوید. در سال 1841 توماس کوک برای اولین بار برای گروهی 57 نفر از کارکنان راه آهن مسافرتی را ترتیب داد و آنها از لیچستر به لاگ بورو رفتند و بعد از آن با گسترش پروازهای هواپیمایی و آسان تر شدن مسافرت ها، افراد زیادی نسبت به برگزاری تورهای مسافرتی اقدام کردند و شرکت های زیادی امروزه در این زمینه فعالیت دارند.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که به وسیله تور سفر کنند و بدون استرس و یا دغدغه از سفرشان لذت ببرند. گفتنی است انتخاب تور مسافرتی به همین سادگی نیست و می بایست برای انتخاب تور خود آگاهانه تصمیم بگیرید تا ضمن مقرون به صرفه بودن از سفرتان نیز با خاطراتی به یاد ماندنی برگردید.

توجه داشته باشید پیش از رزرو تور، یک آژانس مسافرتی معتبر را انتخاب کنید و با آن ها تماس گرفته و نسبت به رزرو تور خود اولین قدم را بردارید. بدین منظور با جست و جو و خواندن نظرات کاربران، می توانید در رابطه با آژانس مربوطه اطلاعاتی کسب کنید و پس از تماس با کارشناس تور مدنظرتان، اطلاعات لازم را در خصوص خدمات تور، نوع ایرلاین و محل اقامت و هتل اطلاعاتی کسب نمایید و هر سوالی که ذهن تان را مشغول کرده از کارشناسان بپرسید.

شاید بیشترین دلیلی که سبب می شود افراد سفر انفرادی را به سفر با تور ترجیح دهند، تصور آن ها از تور گروهی شلوغ و پر سر و صداست که در طول سفر قرار است با آن ها همسفر باشند. اما گفتنی است همه تورهای مسافرتی این شرایط را ندارند و برخی تورها فقط خدمات حمل و نقل و اقامت را به مسافران ارائه می دهد.

بهتر است سفر خود را به آژانس های مسافرتی بسپارید چراکه بیشتر افراد زمان و علاقه ی کافی برای مدیریت سفر را ندارند و برای مقاصدی که استفاده از تور برای سفر مناسب است تور مسافرتی را انتخاب کنید. با تور تا حد زیادی هزینه هایتان کاهش پیدا می کند.

به طور کلی در انتخاب تور مسافرتی موارد زیر را انجام دهید:

-انتخاب آژانس مسافرتی معتبر: به سابقه آژانس و تخصص آن در برگزاری نوع تورها توجه کنید.

-بررسی خدمات و هزینه های تور: قیمت نهایی تمام خدماتی که تور ارائه می دهد را بررسی کنید. هزینه های بیمه مسافرتی، گشت های شهری، هزینه ی ورودیه ها و وعده های غذایی را هم سوال کنید.

-در اینترنت به جست و جو بپردازید: در مورد هتل، ایرلاین و سایر خدمات تورها می توانید به وسیله اینترنت تحقیق کنید و از نظرات کاربران مطلع شوید. شبکه های اجتماعی نیز می تواند تا حدودی در این موارد به شما کمک کند.

-از آژانس مربوطه، برنامه ی سفر بخواهید: از آژانس برنامه بخواهید تا مطلع شوید دیدنیهای مدنظرتان را برگزار می کنند یا خیر تا مجبور به تغییر بسته ی سفر نشوید.

-از وجود راهنمای محلی مطلع شوید: پیشنهاد می شود از حضور راهنمای محلی مطلع شوید تا از خدمات راهنمای محلی نیز بهره مند شوید. و اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید از وجود راهنمای فارسی زبان مطلع شوید.

- بررسی شرایط انصراف از تور: شرایط انصراف از تور را نیز بررسی کنید زیرا در بعضی تورها امکان استرداد وجود ندارد و کل هزینه ها می سوزد.

-در نهایت هیچ قراردادی را نخوانده امضا نکنید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما