امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

درختی در کیش که حاجت می دهد!

در سفر به کیش علاوه بر تفریحات گوناگون و هیجان انگیز می توانید از جاذبه های طبیعی این جزیره نیز دیدن کنید، بازدید از جاذبه های طبیعی کیش می تواند سفری به یاد ماندنی را برای مسافرین تور کیش رقم بزند، یکی از زیباترین جاذبه های کیش وجود درختی است در قسمت شمالی جزیره که با قدمتی بیش از هفتصد سال به عنوان کهنسال ترین درخت در منطقه شناخته می شود این درخت به اعتقاد گروهی مقدس بوده و موجب حاجت روایی می شود! در ادامه ی مطلب به ذکر نکات جالبی در خصوص درخت لور یا انجیر معابد خواهیم پرداخت.

درختی در کیش که حاجت می دهد!

قدمت درخت سبز کیش

این درخت که با نام  درخت سبز شناخته می شود درنزدیکی دره پرتغالی ها قرار دارد و گردشگران تور کیش می توانند از شهر باستانی حریره کیش و یا آب انبار سنتی کیش با چند دقیقه پیاده روی به این مجموعه برسند. شکل خاص تنه ی این درخت و وجود شاخ و برگ های فراوانی که مانند چتر بر روی زمین سایه می اندازد باعث شده این منطقه به یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی کیش تبدیل شود، در این مجموعه آلاچیق هایی برای استراحت و پذیرایی از مسافرین در نظر گرفته شده است. همچنین گردشگران تور کیش می توانند انواع لذیذی از غذاهای محلی را در این مجموعه سفارش دهند.

درخت مقدس کیش

درختان لور در دوره ی تیموریان به جزیره ی کیش و قشم آورده شده و در نوار ساحلی کاشته شده اند، برگ های این درخت به شکل قلب بوده و میوه های قرمز رنگی دارد، شاخه های این درخت آن قدر رشد می کنند تا به زمین برسند و بعد از فرو رفتن در خاک تنه ای را ایجاد می کنند به همین دلیل است که تنه ی این درختان تا این اندازه تنومند و بزرگ است. بازدید از جاذبه های طبیعی کیش در کنار دیگر تفریحات مهیج این منطقه می تواند برای مسافرین بسیار جذاب باشد به دلیل آب و هوای مناسب تور کیش نوروز 99 بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های طبیعی منطقه می باشد.

شاید اولین چیزی که با دیدن این درخت عجیب به نظر برسد وجود پارچه های رنگی و فراوانی باشد که به تنه و شاخته های درخت سبز گره خورده اند این پارچه ها نشان از اعتقاد عده ای از بومیان منطقه دارد که معتقدند این درخت مقدس بوده و حاجت افراد را برآورده می کند برای همین افراد زیادی برای حاجتی که دارند با بستن پارچه ای به این درخت برای رسیدن به آرزوی خود دعا می کنند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما