ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جشن نوروز 98 با حضور ده کشور در کیش برگزار می شود

 

جشن نوروز 98 با حضور ده کشور در کیش برگزار می شود

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بیان داشت: یکی از اولویت های منطقه آزاد کیش، توسعه گردشگری خارجی است و به همین منظور مصمم هستیم تا جشن نوروز 98 را با حضور ده کشور در کیش برگزار کنیم.

وی افزود برای توسعه گردشگری خارجی در کیش می بایست جذابیت هایی فراهم شود تا گردشگران جذب شوند، خطوط پروازی مستقیم با کشورهای منطقه در همین راستا راه اندازی شده است.

در گذشته اساس گردشگری در کیش، تجارت بوده. مردم به کیش سفر می کردند تا بخشی از نیازهای خود را تامین کنند و خرید کنند. جزیره کیش ظرفیت های بسیاری دارد که در کنار تجارت می توان کارهای بیشتری انجام داد.

توانمندی های بی شمار طبیعی و اقتصادی و ظرفیت های گوناگون کیش سبب شده تا با توجه به زیرساخت های اصولی این منطقه و با برنامه ریزی مناسب بتوان جزیره کیش را توسعه داد.

در زمینه زیرساخت ها در جزیره اقدامات خوبی انجام شده است. گفتنی است فرهنگ شهروندی یا کیش وندی در کیش نیز به خوبی جا افتاده است.

با وجود اینکه وسایط نقلیه بسیار در جزیره موجود است ولی چراغ راهنمایی و رانندگی وجود ندارد و این موضوع بیانگر این است که هم رانندگان و هم مردم با فرهنگ رانندگی آشنا هستند. هیچ خودرویی در کیش با بوق زدن به کسی هشدار نمی دهد.

کیش همچنبن می تواند محلی برای عرضه صنایع دستی کشور باشد چراکه در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی جزیره کیش حرف های زیادی برای گفتن دارد.

با توجه به گرانی قیمت ارز مردم کمتر به خارج از کشور سفر می کنند، اما گردشگران خارجی به دلیل نرخ برابری پولشان، سفری مقرون به صرفه ای به ایران خواهند داشت.

از برنامه های این منطقه آزاد پرواز مستقیم بغداد – کیش و اربیل- کیش است. لازم به ذکر است پرواز مستقیم کویت را نیز پیشنهاد داده ایم، دوستان برای برخی از کشورها با فاصله دورتر نیز پیشنهاد داده اند تا پرواز داشته باشیم.

مصمم هستیم تا رویدادها را در کیش برجسته کنیم و جشن های بین المللی نوروز را با حضور ده کشور جشن بگیریم.

سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت یکی دیگر از برنامه هایی است که در نظر گرفته شده تا جشنواره ای بین المللی با محوریت وحدت داشته باشیم.

بین شیعه و سنی روابط بسیار خوبی در کیش برقرار است که زبانزد بوده و می تواند محور بسیاری از رویدادها، جشن های خوب و فرهنگی هنری باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما