ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جزیره کیش میزبان پرندگان مهاجر شد

با شروع سرما و با آغاز فصل های پاییز و زمستان جزیره کیش میزبان پرندگان مهاجر شد پرندگان از گونه های مختلف با فرار از سرمای طاقت فرسای مناطق شمالی به سواحل جزیره ی کیش مهاجرت می کنند این پرندگان از گونه های مختلف شکاری مانند دلیجه، بحری، پرستوهای دریایی، گونه ی کاکایی سرسیاه و صورتی، قرقاول، فلامینگو، چلچله، هدهد، جغد سفید و طوقی ،باکلان و گاوچرانک از خانواده ی حواصیل می باشند. این پرندگان از کشورهای شمالی و سردسیر که سرمای طاقت فرسایی دارند از قبیل تاجیکستان، آذربایجان، ترکمنستان، قزاقستان و روسیه به کیش وارد می شوند.

جزیره کیش میزبان پرندگان مهاجر شد

پرندگان مهاجر با آغاز سرما میهمان جزیره ی کیش شده و تا اواسط بهار در آن جا می مانند به طور کلی بر طبق آمارگیری های صورت گرفته در حدود 553 گونه پرنده در داخل کشور وجود دارد که نزدیک به 340 گونه از آن ها یعنی نزدیک به 70 درصد را پرندگان مهاجر تشکیل می دهند. شمار بسیار زیادی از پرندگان مهاجر را فلامینگوها تشکیل می دهند طبق سرشماری ها در سال گذشته حدود 1230 فلامینگو به نوار ساحلی کیش مهاجرت کرده بودند.

 علت مهاجرت پرندگان به جزیره ی کیش

همان طور که می دانید کیش یکی از توریستی ترین شهرهای ایران می باشد و با توجه به شرایط آب و هوایی خود هر ساله تعداد زیادی از پرندگان مهاجر از گونه های مختلف در حدود 7000 کیلومتر پرواز کرده و با تشخیص مسیر خود را به این جزیره ی مرجانی می رسانند، حضور پرندگان مهاجر در این فصل می تواند زیبایی این جزیره را بیشتر کند، شما با رزرو تور لحظه آخری کیش می توانید با سفر به این جزیره ی زیبا در این فصل با حضور گونه های مختلفی از پرندگان مهاجر از سفر خود لذت ببرید.

علاوه بر شرایط اقلیمی جزیره ی کیش، ممنوع بودن شکار نیز از دیگر عواملی است که سبب افزایش مهاجرت پرندگان به این منطقه برای اقامتی موقت و نیز حفظ جمعیت آن ها شده است. گونه ای از این پرندگان مهاجر به نام گاوچرانک از خانواده ی حواصیل هستند که با مهاجرت به جزیره ی کیش می توانند در کنترل آفات تاثیر به سزایی داشته باشند از جمله فواید این گونه از پرندگان خوردن آفات و حشرات گیاهان می باشد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما