ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جزیره هندورابی مقصدی پرجاذبه برای گردشگران

 

جزیره هندورابی مقصدی پرجاذبه برای گردشگران

جزیره زیبا و بی نظیر هندورابی در حدفاصل بین جزیره لاوان و در گستره آبهای نیلگون خلیج فارس واقع شده است و به عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای گردشگران عاشق طبیعت‌ به شمار می رود.

جزیره هندورابی

جزیره هندورابی کیش یکی از دیدنیهای رویایی و جذاب جنوب ایران است. این خطه در واقع یکی از جزایر اقماری کیش به حساب می آید که تا به امروز با بهره گیری از تجربیات منطقه آزاد کیش و روند روبه رشد صنعت گردشگری توانسته است تحولی بزرگ به لحاظ جذب گردشگر داشته باشد. تحولی که اگر تحقق پیدا کند این جزیره زیبا و تقریباً خالی سکنه می تواند مقصد بی بدیل گردشگران باشد.

هندورابی از جزایر تابع بخش کیش در شهرستان بندرلنگه است که در فاصله ی 8 کیلومتری کرانه‌های جنوبی این شهر قرار گرفته است. این جزیره از سمت جنوب شرقی با جزیره کیش 28 کیلومتر و از سمت غرب 24 کیلومتر با جزیره لاوان و 20 کیلومتر با جزیره شیدور فاصله دارد.

امتداد هندورابی همانند غالب جزایر خلیج فارس از قطر بزرگ از شمال غرب به جنوب شرق است که همسو با جهت رشته کوه‌های زاگرس می باشد. قطر بزرگ این جزیره در این امتداد حداقل 6.1 و حداکثر 7.7 کیلومتر است.

جزیره هندورابی به اکواریوم طبیعی ایران زمین معروف است و علاوه بر جاذبه‌های طبیعی ویژه، از کرانه‌های جذاب و دیدنی، از بناهای تاریخی منحصر بفردی نیز برخوردار است. معماری سنتی و بومی‌، خرابه‌های قریه «الدورات»، دژهای نظامی پرتغالی‌ها مربوط به دوره صفویه، آب انبار و وجود درختان کهنسال لور و غارهایی که در طول سالیان متمادی به وسیله آب دریا پدید آمده اند بخشی از دیدنیهای این جزیره به شمار می رود.

سرتاسر جزیره‌ ی کوچک هندورابی را دریا فرا گرفته است و تراکم مرجان‌ها در سواحل این جزیره بسیار زیاد هستند. آبزیان و انواع ماهی‌های زینتی و خاص در اطراف هندورابی به کرانه‌های این جزیره زیبایی مسحور کننده ای بخشیده است.

عمق دریا در سواحل شرقی جزیره بین 8 ‏تا 18 متر متغیر است و مکان دل انگیزی برای تماشای دریا می باشد.

هندورابی دارای مساحت حدودی 22 کیلومتر مربع با طبیعتی زیبا و و سواحل نقره فام است که در کنار جزیره 92 کیلومتری کیش، مجموعه و زنجیره‌ای کامل از جاذبه‌های توریستی و تفریحات دریایی در خلیج فارس را به وجود آورده است. این جزیره می‌تواند نقش مهمی در روند رشد گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه ملی ایفا کند.

در همین رابطه مدیر عامل و جمعی از مسئولان منطقه آزاد کیش نشستی با هدف بررسی زیرساختها و زمینه‌های سرمایه گذاری از جزیره هندورابی بازدید کردند.

مدیرعامل و جمعی از مسئولان کیش برای بار دوم در سال 98 به جزیره هندورابی سفر کردند. غلامحسین مظفری اردیبهشت سال گذشته نیز به همراه مسئولان این جزیره با هدف بررسی زیر ساختها و بهبود وضعیت خدمات رسانی به جزیره هندورابی کیش سفر کرده بودند.

در طی این سفر از فرودگاه، بندرگاه، و تنها هتل جزیره هندورابی بازدید و ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری در زمینه توسعه گردشگری سلامت، اکوتوریسم، گردشگری آموزشی و ایجاد پایگاه‌های آموزشی برای سازمان‌ها و مؤسسه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

بی شک تبیین زوایای مختلف و گاه انبوه یک رویداد به جامع‌نگری، شناخت از گروهای سنی و صنفی مخاطب نیاز دارد و این مهم اگر از طریق جلب مشارکت گروه‌های مختلف رسانه‌ای و مطبوعات صورت بگیرد زودتر به نتیجه خواهیم رسید.

می توان گفت یکی از راهکارهایی که باعث جلب مشارکت رسانه‌ای و رسیدن به وحدت موضوعی در هدفمندی و اثر گذاری خبر، گزارش، عکس، فیلم و… می شود، مشارکت دادن عنصرهای اطلاع رسانی و مشاهده مستقیم و همراهی و همدلی آنان در عرصه‌های کاری بویژه در جریان بازیدها و سفرهای دور نزدیک است چراکه این حضور، جوشش‌ها، انگیزه‌های کاری و تولید مبتنی بر محتوای را بالا برده و سبب می شود تا کارکردهای کلیشه‌ای کاهش پیدا کند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما