ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تور کیش ، نظرات در مورد پاراسل کیش و بهترین کشتی تفریحی جزیره


سلام من کریم ادیبی هستم کارشناس ادبیات فارسی تمایل دارم از تجربیات مسافرت به کیش براتون تعریف کنم یادم نیست علت این که مصمم شدم خاطرات سفرم رو یادداشت کنم چی بود شاید دنبال یه تفاوت بودم شاید هم دوست داشتم هر وقت دلم تنگ شد این دفتر رو باز کنم و صفحاتشو ورق بزنم و لذت ببرم . در هر صورت امیدوارم دیگران هم با خوندن این سفرنامه کلی چیز مفید و به درد بخود توش پیدا کنند تا به این واسطه مسافرت منظم تری رو برای خودشون برنامه ریزی کنند. شاید هم سفرنامه تور کیش من سبب بشه افرادی که میخونند هوس کنند بار و بندیل سفر رو ببندند که اگه اینجوری باشه اونوقت خوشحال میشم که یک کار مثبت انجام دادم، چون تاثیری که مسافرت روی آدمها داره بی نظیره .

 تور کیش ، پاراسل و آنچه از کشتیهای تفریحی کیش نمیدانید!

10دلیل برای انتخاب تور کیش 

خیلی وقت بود که تصمیم به سفر داشتم تا هم خستگی این چند وقت رو بدر کنم هم یک تنوعی به زندگیم بدم. راستش رو بخواید مدتی بود زندگیم تکراری شده بود .
خب برای اینکه یه مسافرت خاطره انگیز داشته باشی کدوم مقصد مناسب تر از جزیره زیبای کیشه؟ واقعیتش رو بخواید آرامش کیش همیشه برای من دلنشین بود و شوق داشتم دوباره این جزیره زیبا ودوست داشتنی رو ببینم این طور بود که ما برای مسافرتمون جزیره زیبای کیش رو به عنوان مقصدمون انتخاب کردیم

 اما از مقصد سفر مهمتر همسفرهای شما هستند . واقعیتش تو این مسافرت نوید و رضا که از دوستای دوران دانشگاه هستند با من همسفر هستند. هر چند که ما زمانهای زیادی رو با هم گذرونده بودیم ولی واقعیتش ذات آدمها رو تو سفر میشه شناخت .

 

تور کیش آذر و آب وهوای کیش در آذر ماه

زمان سفر ما آذر ماه بود البته اصلی ترین دلیل که موجب شد ما تو آذر سفر کنیم شرایط کاریمون بود و اینکه یک فرصت مناسب از نظر وقت و زمان پیش اومد اما شرایط آب و هوایی و وضعیت کیش تو آذر هم بی تاثیر نبود تا ما آذر رو برای تور کیش خودمون انتخاب و مسافر تور کیش آذر شویم.

شرایط آب و هوایی کیش تو آذر معرکست هوا بسیار مطبوع و دل انگیزه خیلی گرم نیست، شرجی هم نیست مثل تابستون . تو آذر ماه دما تو شبها حدود 20 درجست و تو روز تا 30 درجه ممکنه گرم بشه مزیت دیگه آذر ماه برای بستن کوله بار تور کیش نسبت به تور کیش تابستان اینه که کیش خلوت تر از تابستون و عیده .حقیقتش من یک بار هم با تور کیش نوروز اومده بودم جزیره خیلی شلوغ بود البته اگه مناسبتی ، تعطیلی چیزی نباشه. کل این داستانها سبب شد سفر تور کیش ما بیافته به آذر ماه البته نوید نظرش روی دی ماه و تور کیش دی بود ولی ما دو تا اکثریت بودیم و آذر ماه انتخاب شد.

 

بهترین روش برای پیدا کردن تور کیش خوب 

پیدا کردن یک تور خوب برای کیش کار خیلی ساده ای نبود شروع کردم داخل اینترنت و تلفنی با آژانسهای هواپیمایی تماس گرفتن از بین شرکتهایی که باهاشون صحبت کردم آژانس رویای چهارفصل رو پیدا کردم که به نظرم قیمت تورش و شرایطش به صرفه تر از بقیه بود و قرار شد از همونجا بلیط و هتل رو تهیه کنیم . اطلاعات من در مورد هتلهای کیش بد نیست پس انتخاب هتل برام کار راحتی بود ومستقیم هتل مارینا پارک کیش رو انتخاب کردم . بچه ها هم چون من رو تو این زمینه خیلی قبول داشتند . انتخاب هتل و جزییات تور رو به عهده من گذاشتند . در مورد پروازمون هم بعد از اینکه ساعت پروازیهای مختلف رو با بچه ها چک کردیم نهایتا پرواز معراج رو انتخاب کردیم .

بعد از اینیکه هتل و پروازمون مشخص شد مدارک سفر رو پرینت گرفتم البته الان دیگه نیازی به اینها نیست ولی من از روی عادت این کار رو میکنم . متاسفانه چمدون من شکسته بود و باید یه چمدون جدید بگیرم کلی تو سایتهای فروش چمدون گشتم یه مغازه هم نزدیک خونمون بود اونجا هم رفتم و نهایتا یه چمدون جمع و جور از همونجا خریدم . من موقع سفر خیلی بار و بندیل ندارم فقط کمی از چمدونم پر شد . وآماده شدیم برای این سفر .

یک شب پیش از سفر با تاکسی سرویس قرار گذاشتیم که صبح زود دم خونه نوید باشه چون خونشون دورتر از ما به فرودگاه بود تنظیم کردیم که تاکسی اول اون رو سوار کنه و بعد بیاد سمت من و رضا بچه ها هم باید چمدونهاشون جمع و جور باشه تا همه تو یک سمند جا بشیم اگر چمدون زیاد داشتند مجبور میشدیم یه ماشین دیگه بگیریم خوشبختانه نوید و رضا مثل من بارشون زیاد نبود و کلی هم جا زیاد اومد . اون روز خوردیم به ترافیک خیلی سنگین دم صبح فکر میکردیم از پرواز جا بمونیم نزدیک آزادی قفل بود تا رسیدیم به فرودگاه سریع چمدون ها رو برداشتیم ودویدیم سمت تحویل بار.

 

آنچه مسافران تور کیش باید در مورد فرودگاه کیش بدانند


پرواز ما کمتر از 2 ساعت طول کشید و به جزیره کیش رسیدم . وقتی رسیدیم فرودگاه جزیره کیش اولین چیزی که جلب توجه میکرد هوای شرجی جزیره بود وارد سالن فرودگاه شدیم و کنار نقاله ایستادیم تا چمدونهامون رو تحویل بگیریم بعداز اینکه چمدونهامون رو تحویل گرفتیم حرکت کردیم به سمت در خروجی فرودگاه. تو سالن فرودگاه هم پر بود از این شرکتهایی که خدمات گردشگری کیش رو میفروختند. ما نرخ چند مورد رو مقایسه کردیم و قیمتی که ما از آژانس مسافرتی گرفته بودیم بهتر بود.

 بعد از چند دقیقه رسیدیم به هتل و شناسنامه هامون رو به خانمی که پشت میز بود تحویل دادیم تا اطاقهامون رو تحویل بگیریم. خب وقت زیادی تا زمان چک این هتل مونده بود اما از شانس خوب ما این هتل با آژانسی که ما تور کیش رو ازش خریده بودیم رابطه خوبی داشت و به محض اینکه دیدند ما مسافر اون آژانس هستیم اطاقمون رو تحویل دادند.

 

ورود به هتل مارینا پارک کیش

 
در نظر اول وقتی وارد هتل شدیم وجود فضای سبز و آب نما که زیبایی هتل رو بیش تر کرده بودند به چشم میومد. کارمندان هتل مودب و مهربان بودند. دکوراسیون زیبای اتاق ها، وجود امکانات جدید هتل مارینا پارک رو متمایز کرده بود. داخل اتاق تلویزیون، مبلمان و چایی ساز بود. اتاق ما منظره ی قشنگی داشت. خدمات خانه داری هتل خیلی خوب بود. چای کیسه ای، نسکافه، یخچال، کمد، سشوار برخی از امکانات هتل مارینا بود.

 عکس ها و تصاویر هتل مارينا پارک کیش

 

پاراسل تفریح خاص مسافران تور کیش

بعد از اینکه یکم استراحت کردیم وسایلمون رو تو کمد اطاق چیدیم و اومدیم بیرون هتل برنامه اول ما برای این سفر پاراسل بود .  ما قبلا بلیط پاراسل کیش رو از آژانسمون تهیه کرده بودیم وقتی به کلوب رسیدیم زیاد شلوغ نبود و سریع سوار قایق مخصوص پاراسل شدیم هر سری 6 نفر سوار قایق میشن خوب که از ساحل فاصله گرفتیم وقت سوار شدن روی چتر بود راننده قایق هم یک موزیکی گذاشته بود و خوش بود چند نفری که تو قایق ما بودند اول سوار شدند بعد از اونا نوبت به ما رسید اول ما رو با قلاب به چتر وصل کردند یه کابل هم بود که با اون به قایق وصل میشدیم وقتی قایق حرکت میکنه کابل یواش یواش باز میشه چتر هم به تدریج بلند میشه تو آسمون.

راننده قایق هوای ما رو داشت و کابل رو حدود 100 متر باز کرد ما حسابی اوج گرفتیم و تقریبا دید وسیعی به دریا داشتیم کل این پرواز 6 دقیقه بیشتر نیست ولی این 6 دقیقه برای خودش عالمی داره احساس بی وزنی و رها بودن من قبلا تو شمال هم پاراسل سوار شده بودم اما به نظرم اینجا جذابیتش بیشتر بود تفاوت مهمش این بود که ارتفاع خیلی بیشتری گرفتیم با این حال احساس ترس نداشتیم قبل از اینکه سوار قایق بشیم هم بهمون جلیقه داده بودند بد نیست بهتون بگم قایق های پاراسل تو کیش دو مدله یه دسته قایق هست که اصلا مخصوص پاراسله که سکوی مخصوص داده و قیمتش گرونتره یه سری هم از همین قایق های معمولیه که این چتر پاراسل رو بهش وصل کردند بلیط پاراسلینگ 65 تومان بود البته ما از آژانسمون با 50 درصد تخفیف گرفتیم پاراسل رو هم میتونی تکی سوار شی و هم دونفری البته اگه وزن دو نفر کمتر از 150 کیلو باشه . تو پاراسلینگ کسی حق استفاده از دوربین رو هم نداره چرا که خودشون این کار و میکنند و اگر فیلم و عکس رو بخواید باید هزینشو بدین.

 

تور کیش و آب انیارهای دوقولوی کیش 


بعد از پاراسل تصمیم گرفتیم بریم برای بازدید از آب انبارهای دوقولوی کیش .آب انبارهای دوقلوی کیش خیلی قدیمی نیستند اما روی بنای آب انبار قدیمی ساخته شدند . سال ساخت این آب انبارها برمیگرده به سال 1372 . شیوه معماری این آب انبارها مانند معماری سنتی یزده . کاربرد اصلی این آب انبارها حفظ و تامین آب آشامیدنی در زمانهای مختلفه . البته الان جنبه گردشگری داره و به جاذبه گردشگری در کیش تبدیل شده .

این آب انبار دو تا گنبد و 5 تا بادگیر داره که برای خنک کردن آب و هوای داخل آب انبار ساخته شدند . در قسمت ورودی آب انبار روزنه هایی وجود داره که کارشون وارد کردن باد به داخل آب انباره، باد از اونجا وارد میشه و پایین میره و به سطح آب برخورد میکنه که این باعث خنک شدن آب و هوای داخل آب انبار میشه.

  

شبهای کیش در کشتی تفریحی نوید 

خب آخر شب بود و یکی از زیباییهای کیش شب گردی در کیش هستش. برنامه امشب ما کشتی تفریحی نوید بود . کشتیهای تفریحی تو کیش زیادند پس از کلی تحقیق و همفکری انتخاب ما کشتی نوید شد. که انتخاب بدی هم نشد . قیمت بلیط کشتی پنجاه و هفت هزار تومان بود البته آژانسمون به ما 50 درصد تخفیف هم داد . البته شام هم در کشتی سرو میشد، اصلیترین برنامه کشتی های جزیره موسیقی و گروه موزیک اون هست که اتفاقا میگفتند گروه موسیقی کشتی نوید بهتر از بقیست. هوا خوری روی عرشه کشتی هم تو شب خیلی میچسبه . در کل کشتی نوید خیلی خوب بود و ما راضی بودیم . خب دیگه وقت برگشتن به هتل بود .

 شب گردی در کیش

صبحانه ای به یاد ماندنی در هتل مارینا پارک کیش

روز دوم سفر بود و بلند شدن از خواب بعد از یک روز خسته کننده کار ساده ای نبود. روز قبل ما از وقتمون استفاده خیلی خوبی کرده بودیم و بنا داشتیم امروز هم همین کار رو بکنیم . پس سریع سمت رستوران رفتیم برای صبحونه که روزمون رو از دست ندیم .

 صبحانه هتل خیلی کامل و عالی بود. ساعت سرو صبحانه در هتل از 7:30 شروع می شد. خوراکی های متنوع مثل نودل، عدسی، لوبیا، سوسیس، کره، پنیر و مربا و نوشیدنی های سرد و گرم جزء منوی صبحانه ی هتل بود. به طور کلی صبحونه ی هتل مارینا خیلی مفصل بود.

 

عجیب ترین جاذبه تاریخی برای بازدید مسافران تور کیش !

بعد از صرف صبحانه مفصل از هتل زدیم بیرون. اولین برنامه ای که در نظر داشتیم برای روز دوم سفرمون بازدید از کاریز کیش بود. کاریز کیش یکی از دیدینیهای تاریخی و طبیعی کیشه . قدمت این شهر زیر زمینی به 2500 سال پیش برمیگرده . عمق کاریز کیش به 16 متر میرسه . سقف کاریز پره از مرجانها و آبزیانی که الان به صورت فسیل درومدند . و شما به راحتی میتونید اونها رو ببینید . جالبه بدونید عمر این فسیلها به 570 میلیون سال میرسه یکی از ویژگیهای منحصر به فرد کاریز اینه که هوای اون همیشه خنکه فرقی نمیکنه در چه فصلی اونجا باشید کل سال هوای خنک و مطبوعی داره .

 

درختی که مسافران تور کیش را حاجت روا میکند !

بعد از بازدید از کاریز کیش تصمیم گرفتیم بریم درخت سبز کیش رو ببینیم .  درخت سبز کیش جزو نمادهای کیش حساب میشه . از نظر بومیان منطقه این درخت تقدس داره و مردم برای حاجت هاشون پارچه و دخیل به اون میبستند . عمر درخت سبز کیش بیشتر از 500 ساله و از نوع انجیر معابد (لور ) است اینجور که میگن درخت لور رو در دوره تیموری و ایلخانی از هندوستان وچین به ایران آوردند. چون آب و هوای مناسب درخت لور، گرمسیری و شرجیه جزیره کیش جای مناسبیه برای رشد اون . البته انجیر معابد به جز کیش در جزیره قشم ، بندر چابهار و بندر عباش هم یافت میشه.

بعد از اینکه خیلی خسته شده بودیم برگشتیم هتل تا کمی استراحت کنیم خیلی خسته بودیم و واقعا به یه استراحت احتیاج داشتیم وقتی برگشتیم هتل دیدیم اطاقمون رو تمیز کرده بودند البته ما خیلی هم کثیف نکرده بودیم.

 

ساحل مرجان بهشتی برای آرامش مسافران تور کیش !

بعد از کمی استراحت از هتل خارج شدیم برنامه ما برای عصر روز دوم سفرمون بازدید از ساحل مرجان بود .  یکی از جاهایی که تو کیش میتونه تو رو آروم کنه و از مناظر اطرافش لذت ببری ساحل مرجانه اگر دست به دوربین هم باشی برای عکاسی هم کلی سوژه زیبا میشه پیدا کرد حسن ساحل مرجان اینه که نزدیک بازار مرجانه و میتونی هم خرید و بازار گردی کنی و هم بعد از خرید بیای اینجا ریلکس کنی ساحل تمیز و مرتب و پاکیزه همراه با آبی به غایت زلال و هوایی مطبوع و دل انگیز همه اون چیزیه که برای ریلکس کردن لازم داری یکی از چیزهایی که به ساحل زیبایی بیشتری میده مرجانهایی هستند که آب اونها رو به ساحل آورده این مرجانها شکلهای مختلفی دارند که همراه با سنگها و گوش ماهی های زیبا، ساحل زیبای کیش رو تزیین میکنند. کار اصلی این مرجانها اینه که ، باعث تسویه آب دریا میشن آب دریا اینجا چنان زلاله که میشه کف دریا رو به راحتی دید.

 

مسیر دوچرخه سواری در جزیره کیش

 
بعد از اینکه ساحل مرجان رودیدیم تصمیم گرفتیم بریم برای دوچرخه سواری .خب ما اول رفتیم به سمت اسکله تفریحی کیش اونجا با دادن کارت شناسایی دوچرخه هامون رو تحویل گرفتیم. مسیر دوچرخه سواری انقدر جذاب بود که من رو محو خودش کرده بود . آروم آروم رکاب میزدم و از زیباییهای ساحل لذت میبردم . هر لحظه چشمم به ساحل میافتاد یک صحنه زیبای جدید میدیدم هر از گاهی به بهانه استراحت از دوچرخه پیاده میشدم و میرفتم نزدیک ساحل . برخی قسمتهای ساحل مملو بود از گوش ماهی، صدف و.. و یک قسمت دیگه پوشیده از ماسه نرم یه جاهایی هم صخره ای . و البته همش زیبا. تو مسیر وجود پرنده های زیبا جلب توجه میکرد به غیر از گنجشک و کبوتر ، مرغ مینا و طوطی رو هم میتونستی ببینی . خلاصه اگه قسمت شد و به کیش سفر کردید هرگز دوچرخه سواری رو از دست ندید.

من در سفر قبلی خیلی در مورد دوچرخه هوشمند کیش شنیده بودم، برای همین تو سفر قبلی به کیش دوچرخه هوشمند کرایه کردم و کلی از مسیر رو رکاب زدم خیلی تفریح لذت بخشی بود.

 

پیشنهاد رستوران هشتگ کیش به مسافرین تور کیش


خوب دیگه با این همه فعالیت حسابی گرسنه شده بودیم تصمیم گرفتیم برای شام بریم رستوران هشتگ، رستوران خیلی شلوغ بود نمیدونم همیشه اینجوریه یا فقط اون شب شلوغ بود میتونستی هم غذای ایرانی سفارش بدی و هم فست فود ما این بار همگی فست فود رو انتخاب کردیم نظم و ترتیب رستوران خیلی خوب بود و سریع میز رو آماده کردند و این نقطه قوتش بود برنامه موزیک زنده با دی جی هم بود با صدای خیلی بلند که ممکنه برای بعضیها خوشایند نباشه غذاهایی که ما سفارش دادیم پیتزا بود و برگر و سیب زمینی تنوری که همشون کیفیت خوبی داشتند و خوب درومده بود روی هم رفته کیفیت غذایی که دادند در مقایسه با قیمتش بد نبود.

 

مجموعه تفریحی پارس سافاری کیش

جنگ شبانه ایرانیا تو مجموعه آمفی تئاتر سافاری کیش برگزار میشد ما هم رفتیم همونجا حدوده سه ساعت خنده بود البته بعضی از شوخیها هم خونوادگی نبود ! مجری برنامه اسمش محمد ریاضتی بود برنامه هم شامل استند اپ کمدی و کنسرن و تک نوازی و کمدی و.. بود به علاوه مسابقه دو تا کمدین هم بودند به نامهای جلال کرد و رضا بیگ کنسرتش رو هم باند حمید خندان اجرا میکرد .

 

امکانات هتل مارینا پارک کیش 

هتل مارینا پارک جزء هتل های 5 ستاره ی کیشه، افتتاحش بر میگرده به سال 89 هتل مارینا هتلی 2 طبقه است. نزدیک بازار مرجان کیشه، وجود مسیر دوچرخه سواری یکی از مزایای این هتله فضای داخلی اتاق های هتل و وجود امکانات و تجهیزات اتاق عالی بود حمام و دستشویی بد نبود این هتل ساحل اختصاصی هم داشت. منوی صبحانه به جهت تنوع و کیفیت صبحونه بد نبود.

لابی و محیطش خیلی مرتب و تمیز بود برخورد کارمندان و پرسنل هتل هم دوستانه بود. مسافت هتل تا فرودگاه با خودرو 15 دقیقه میشد. پنج دقیقه ای هم میتونستی به باغ پرندگان برسی. و برای رسیدن به پلاژ آقایان می بایست با ماشین می رفتیم. این هتل سونا، سالن بدنسازی، جت اسکی، جکوزی و استخر هم داره که میتونید رایگان ازش استفاده کنید. در کل از اقامت در هتل مارینا و همچنین تور کیش هتل مارینا پارک کیش خیلی رضایت داشتیم.

 

 اوشن پارک بهترین پارک آبی برای تفریحات آبی مسافران تور کیش

از پارک آبی کیش یا همون اوشن پارک کیش براتون بگم که این پارک سه تا راید داره راید آروم ، راید تند ، و راید وحشت. موقع ورود به پارک یک دستبند بهت میدن که میتونی شارژش کنی برای خرید از بوفه و.. ما از رودخونه پارک شروع کردیم و بعد از اون رفتیم سراغ استخر موج یک سرسره خیلی بزرگ هم بود که نوید و رضا ترسیدند و سوار نشدند. اما من سوار شدم و خیلی حال داد اطراف پارک هم فضای سبز خیلی زیبایی بود. چند ساعتی داخل پارک بودیم و خیلی بهمون خوش گذشت.

بعد از تفریح در پارک آبی اوشنن برگشتیم هتل . باید اطاقمون رو تحویل میدادیم. خلاصه اطاق رو تحویل دادیم چون چند ساعتی تا پروازمون مونده بود چمدونها رو به لابی هتل تحویل دادیم و رفتیم برای ناهار .

 اوشن پارک کیش

رستوران فودلند کیش (سرزمین غذای کیش) با غذاهای بین المللی

خوب هم خسته شده بودیم و هم خیلی گرسنه دیگه وقت ناهار بود .خب رستوران ما برای ناهار رستوران فودلند کیش بود رستوران فودلند سه تا غرفه داره یکی از این غرفه ها غذاهای سنتی ارائه میداد که کیفیت خوبی داشت و ارزش یک بار امتحان کردن رو داشت کنار غذاهای ایرانی غذاهای عربی و لبنانی هم بود غرفه ای هم بود که غذاهای فرنگی ارائه میشد که اونجا ما پاستا پستو و سالاد سراز سفارش دادیم از چیزهای جالبه این رستوران این بود که شربت خاک شیر و تخم شربتی میدادند که با توجه به گرمای جزیره خیلی میچسبید در کل در این رستوران بهترین غذاهای دریایی کیش هم سرو می شد، ضمن اینکه یک دستگاه بستنی قیفی ساز هم وجود داشت که میتونستی بستنی برداری و این عالی بود. بعد از ناهار برگشتیم هتل چمدونها و وسایل رو تحویل گرفتیم و به سمت فرودگاه حرکت کردیم.

تور کیش ما هم تمام شد . روی هم رفته سفر خوب و رویایی برای ما رقم خورد . امیدوارم مطالب این سفرنامه به درد شما هم خورده باشه. به امید دیدار شما در جزیره زیبای کیش.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما