ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 تور کیش ، نظرات مسافرین درباره هتل ترنج و جنگ شبانه ایرانیا کیش

 

اینکه آدم خاطره های سفرشو مرور کنه از بهترین چیزهاییه که حال و هوای آدم رو میتونه خیلی خوب کنه. خوب من هم تصمیم گرفتم با ثبت خاطراه های تور کیش و اشتراک اونها با بقیه هم خاطرات رو مرور کرده باشم  از همه ی لحظه های خوشی که گذروندیم و هم اینکه با اشتراک تجربیات مفید به بقیه عزیزانی که قصد دارند تور کیش رو تجربه کنند کمکی کرده باشم تا بهتر بتونند برنامه ریزی سفرشون رو انجام بدن و از وقتشون نهایت استفاده رو ببرند و با دانش و آگاهی خوب سفرشون رو شروع کنند. امیدوارم این سفرنامه برای همه آدمهایی که قصد سفر به کیش رو دارند ارزشمند و مفید باشه  اجازه بدین خودم رو هم معرفی کنم من کریم ادیبی هستم. کارشناس ادبیات فارسی دوستار سفر. همچنین علاقمند به هنر نقاشی که در زمانهای فراغت بوم نقاشی مونس من هست .

 
هتل ترنج کیش

یکی از خصوصیات من اینه که هر زمان مجالی دست بده شال و کلاه میکنم یه چند روزی میرم سفر. این دفعه هم برنامه ریزی کرده بودم چند روزی رو به استراحت و تفریح بگذرونم . و اینگونه بود که این مسافرت آغاز شد .

شاید بپرسید چرا کیش رو انتخاب کردم، نظرم این بود که یک مقصد داخلی رو برای سفر انتخاب کنم بنابراین اولین مقصدی که به ذهنم خطور کرد جایی نبود جز کیش به این دلیل که حضور تو جزیره کیش آرامش بخشه جدای اون تفریحات کیش بیشتر از جاهای دیگست این شد که مقصد این سفر ما شد جزیره زیبای کیش.

اما از مقصد سفر مهمتر اون آدمهایی هستند که میخوای باهاشون سفر بری . واقعیتش تو این مسافرت بهروز و مهدی که از همکلاسیهای دوره دانشگاه همسفرای من هستند امیدوارم که سفر خوبی رو کنارشون تجربه کنم . اگر چه زمان زیادیه که ما همدیگرو میشناسیم ولی واقعیتش شخصیت اصلی آدمها تو سفر خودشو نشون میده .

 

تور کیش دی و آب و هوای جزیره کیش در دی ماه 


تقویم رو بالا پایین کردم تا یه تعطیلی خوب برای سفر پیدا کنم بالاخره یک چهارشنبه تعطیلی تو دی پیدا کردم با بهروز و مهدی تماس گرفتم و باهاشون زمان رو فیکس کردم. خب شاید دی یکی از بهترین زمانها برای سفر به کیشه آب و هوای کیش تو دی عالیه ضمن اینکه تو دی جزیره خیلی هم شلوغ نیست البته مهدی 2 دقیقه بعد تماس به من گفت که باید یه قراره کاری رو جا به جا کنه خلاصه از من خواست فعلا دست نگه دارم چون تاریخی که ما انتخاب کرده بودیم خیلی زمان خوبی بود بهش گفتم دست بجنبونه تا پروازمون پر نشده تا فردای همون روز منتظر تماس مهدی موندم چون دیدم خبری ازش نیست خودم بهش زنگ زدم از تن صداش فهمیدم که خیلی سرحال نیست پرسیدم چی شده مهدی گفت هر کار کردم نشد حقیقتش منم دوست نداشتم بی مهدی بریم کیش تور کیش با اون یه چیزه دیگه بود . بعد از کلی فکر کردن دیدم بهترین راه حل اینه که سفر رو یک روز کمتر کنیم تا اون هم بتونه بیاد دست آخر همه چی برای تور کیش دی ماه ما جور شد.

 

پیدا کردن بهترین تور کیش 

برای رزرو پرواز و هتل تو اینترنت کلی گشتم بعد از چک کردن و مقایسه قیمتها فهمیدیم که اگه تور بگیریم برامون مناسب تر درمیاد با چند تا آژانس تماس گرفتیم و قیمت ازشون گرفتیم حقیقتا من برای تور کیش آژانس معتبر نمیشناختم ولی بهروز یه آژانسی رو به نام چهارفصل به ما معرفی کرد که گویا لیدر آژانسهای هوایی تهران بود وقتی اونجا تماس گرفتیم و قیمتها رو چک کردیم دیدیم واقعا راست میگه خانمی که تو اون اژانس به ما قیمت داد خانم گلبری انصافا اطلاعات خیلی خوبی داشت واقعیتش نحوه پاسخگویی حرفه ای بیشتر از قیمت پایین منو جذب کرد به نظر من یک فروشنده خوب باید خودش رو جای مشتری بزاره و صادقانه اطلاعات مفید رو در اختیارش قرار بده خانم گلبری هتلهای زیادی رو به ما معرفی کرد راستش توی کیش هتل زیاده هتلهایی مثل هتل ترنج ، هتل مارینا کیش، هتل داریوش کیش و... که خیلی هم خوبند، منم کلی وقت گذاشتم و تو اینترنت هتلهای کیش رو بررسی کردم تا بالاخره هتل ترنج کیش رو پسندیدیم. مدت زمان تورمون هم شد 2 شب و 3 روز.

شب قبل از سفر با تاکسی سرویس قرار گذاشتیم که صبح زود دم خونه بهروز باشه چون خونشون دور از ما به فرودگاه بود تنظیم کردیم که تاکسی اول اون رو سوار کنه و بعد بیاد سمت من و مهدی بچه ها هم باید چمدونهاشون کوچیک و جمع و جور میبود تا تو صندوق سمند جا بشه اگر چمدون زیاد داشتند مجبور میشدیم یه ماشین دیگه بگیریم خوشبختانه بهروز و مهدی مثل من بارشون کم بود و کلی هم جا زیاد اومد . چشمتون روز بد نبینه ترافیک دم صبح وحشتناک بود فکر میکردیم از پرواز جا بمونیم نزدیک آزادی قفل بود تا رسیدیم به فرودگاه سریع چمدون ها رو برداشتیم ودویدیم سمت تحویل بار.

 

پرواز و هواپیمایی تور کیش

پرواز ما خیلی راحتی بود اصلا تکون نداشت یک صبحونه مختصری هم دادند خوردیم. صندلی من افتاده بود کنار پنجره و این شانس رو داشتم که مناظر زیبا رو از اون بالا نظاره کنم . یکی از چشم اندازهای زیبایی که از اون بالا معلوم بود دریاچه مهارلو بود که دیدنش واقعا لذت بخش بود. این دریاچه از بالا صورتی رنگ دیده میشه . حدود یک ساعت و چهل دقیقه طول کشید تا رسیدیم به کیش . خوب خلبان لندیگ آرومی انجام داد و هواپیما خیلی آروم روی زمین نشست .

 

فرودگاه جزیره کیش

وقتی رسیدیم فرودگاه جزیره کیش اولین چیزی که جلب توجه میکرد هوای شرجی جزیره بود وارد سالن فرودگاه شدیم و کنار نقاله ایستادیم تا چمدونهامون رو تحویل بگیریم وقتی چمدونهامون رو تحویل گرفتیم حرکت کردیم به سمت در خروجی فرودگاه. داخل سالن فرودگاه هم پر بود از این شرکتهایی که بلیط دیدنیها و تفریحات کیش رو میفروختند. من قیمت چندتاشون رو چک کردم و نرخی که خودمون از آژانس مسافرتی گرفته بودیم ارزونتر بود.

 

ورود به هتل ترنج کیش

بعد از رسیدن به هتل منتظر موندیم تا اطاق رو تحویل بگیریم . خانمی که پشت میز رسپشن بود شناسنامه هامون رو گرفت و بعد از یکم گشتن تو سیستمش اطاق ما رو تحویل داد .

وقتی وارد هتل ترنج کیش شدیم چیزی که به چشم میومد لابی هتل بود که خیلی شیک بود. برخورد کارمندان هتل هم خیلی عالی و دوستانه بود. هتل ترنج کیش هم اتاق های رو به دریا داشت هم رو به غروب، که ما در اتاقی اقامت داشتیم که رو به دریا بود. اتاق ما خیلی شیک بود.
چند دقیقه ای تو هتل استراحت کردیم و وسایلمون رو تو کمد اطاق چیدیم و اومدیم بیرون هتل برنامه اول ما برای این سفر، بازدید از شهر حریره بود.

 

بازدید از شهر باستانی حریره کیش

حریره یک شهر تاریخی در کیشه که حدود 800 سال قدمت داره این مجموعه در کنار ساحل شمالی ساخته شده. در واقع مردم قدیم کیش اینجا زندگی میکردند . و عمارت اعیانی، حمام و قنات و... داشته شکل معماری خونه های حریره آدم رو یاد معماری خونه های یزد و کاشان میندازه . کاشیهایی که از این خانه ها ثبت شده مربوط میشه به دوره ایلخانی حموم هم مدل حمام های قدیمی سه بخش گرمخانه ، سربینه و خزینه داشته . اما چرا اسم اینجا رو گذاشتند حریره گویا حریره نام ملکه قدیم این شهر بوده کنار ساحل کانلهای افقی و متعدد به همراه چاه های فراوان دیده میشه که گویا برای ماهیگیری از اونها استفاده میکردند .

بعد از بازدید از شهر باستانی حریره تصمیم گرفتیم بریم برای پیاده روی در جزیره، پیاده روی تو جزیره خیلی آرامش بخشه شهری تمیز ، آروم ، با چشم اندازهای دیدینی و زیبا حدود 20 دقیقه ای پیاده روی کردیم و از مناظر اطراف لذت بردیم من قسمتی از مسیر رو دویدم در حالی که هند فری تو گوشم بود و آهنگهای مورد علاقمو گوش میدادم . فارغ از عالم و آدم . خیلی آرامش بخش بود .

 شهر باستانی حریره

فودکورت دامون کیش

دیگه خیلی گرسنه شده بودیم و باید میرفتیم برای شام رفتیم فودکورت دامون، که طبقه ی بالای مرکز خرید دامون بودش. این فودکورت 12 تا غرفه داره. اینقدر تنوع غذاهای بین المللی، ایرانی و دریایی فودکورت دامون زیاده که انتخاب کردن غذا سخت بودش. چون تعریف غذاهای دریایی دامون رو قبلا شنیده بودیم. ما بشقاب مخصوص دریایی و فیش اند چیپس، ماهی سوخاری و میگو سفارش دادیم. از مزیت های این فودکورت میشه به سرو غذا تو فضای داخل و بیرون اشاره کرد. فضای بیرونی رستوران رو به دریا بود. ما هم ترجیح دادیم در فضای بیرونی غذا بخوریم. قیمت غذاها نسبت به کیفیت غذا مناسب بود. زمان آماده شدن غذاها هم زود بود.

 

جنگ ایرانیا کیش ، تفریح شبانه جزیره کیش

خب آخر شب بود و یکی از زیباییهای کیش شبهاشه. برنامه امشب ما جنگ ایرانیا بود برای جنگ ایرانیا باید میرفتیم آمفی تئاتر سافاری کیش رفتیم و حدوده سه ساعت خنده بود بگذریم که بعضی از شوخیها خیلی مثبت 18 بود مجری برنامه اسمش محمد ریاضتی بود برنامه هم شامل استند اپ کمدی و کنسرن و تک نوازی و کمدی و.. بود به علاوه مسابقه کمدیش هم دو نفر بودند به نام جلال کرد و رضا بیگ کنسرتش رو هم باند حمید خندان اجرا میکرد .

 

 روز دوم سفر به جزیره کیش

صبح روز دوم چشمم رو به سختی باز کردم و دیدم بچه ها زودتر از من بلند شدند و لباس پوشیدند. گفتم بابا شما دیگه کی هستید . من نمیتونم چشمامو باز کنم با اون همه خستگی اونوقت شما چطور انقدر زود بلند شدید؟ به زور بلند شدم و آماده شدم برای رفتن به سمت صبحانه ی هتل ترنج کیش.

 

صبحانه هتل ترنج کیش

صبحونه هتل خیلی متنوع بود. صبحانه سرد و گرم شامل (پنیر، پنکیک،مربا، کره، املت و سبزیجات) بود. انواع نوشیدنی را پرسنل سرو می کردند. میشه گفت کلی خوراکی خوشمزه و متنوع برای صبحانه در هتل ترنج آماده و سرو میشه. 

 

تجربه جت اسکی در کیش

بعد از صرف صبحانه مفصل از هتل زدیم بیرون. اولین برنامه ما برای روز دوم جت اسکی بود، برای جت اسکی به کلوپی که قبلا آژانسمون برامون هماهنگ کرده بود رفتیم . قیمتی که برای ما محاسبه کردند شامل 50 در صد تخفیف میشد . خوشبختانه کلوپ خیلی شلوغ نبود و ما سریع جلیقه ها رو پوشیدیم و سوار شدیم . دریا خیلی مواج نبود . خوب اگه موج زیاد بود هیجان کار خیلی بیشتر میشد . اما در عوضش آب دریا خیلی زلال بود و مناظر اطرافش چشم نواز . حدود 40 دقیقه ای تو آب بودیم و باز هم دلمون نمیومد بیایم بیرون . خیلی بهمون خوش گذشت .

 

رستوران دریایی عمو اکبر کیش

 خوب دیگه حسابی گرسنه شده بودیم وباید میرفتیم برای ناهار .که ما رستوران عمو اکبر رو انتخاب کردیم قیمتهای این رستوران خیلی ارزون نبود . ما ماهی میکس سفارش دادیم و ماهی سرخ شده غذاش معمولی بود . خود رستوان هم داخل مجتمع حافظ بود . این رستوران از رستورانهای قدیمی کیش به حساب میاد و مشخص بود چون لوازم و وسایلش خیلی قدیمی شده بود . خوب ما ناهار مفصلی خوردیم و در کل بد نبود .

بعد از اینکه خیلی خسته شده بودیم برگشتیم هتل تا کمی استراحت کنیم خیلی خسته بودیم و واقعا به یه استراحت احتیاج داشتیم وقتی برگشتیم هتل دیدیم اطاقمون رو تمیز کرده بودند البته ما خیلی هم کثیف نکرده بودیم.

 

کشتی آکواریوم کیش

بعد از کمی استراحت از هتل خارج شدیم برنامه ما برای عصر روز دوم سفرمون قایق کف شیشه ای بود. قایق های کف شیشه ای از اسکله حرکت میکردند بنابراین باید میرفتیم اونجا این قایق ها یه مدل قایق کوچیک هستند که دورش صندلی قرار داره و کفش هم از شیشه است تا بشه خلیج رو دید سیستم پخش بزرگی هم تو قایق جا داده بودند وقتی راه افتادیم موزیک هم شروع شد تا رسیدیم به جاهایی که وقت دیدن دنیای زیر آب بود پخش موسیقی قطع شد و سرعت قایق هم کم شد اینجا بود که راننده شروع کرد به ارائه اطلاعات در مورد چیزهایی که میدیدم و پاسخ به سوالای مسافران شما میتونید انواع ماهیها رو ببنید منظره بسیار جالبیه مرجانهای زیر آب با شکل و شمایل خاصشون طوطیا ، خیار دریایی و.. به هیچ وجه این برنامه رو از دست ندید.

 

لذت دوچرخه سواری در جزیره کیش


بعد از یک تفریح حسابی با قایق کف شیشه ای تصمیم گرفتیم بریم برای دوچرخه سواری خب ما اول رفتیم به سمت اسکله تفریحی کیش اونجا با دادن کارت شناسایی دوچرخه هامون رو تحویل گرفتیم. مسیر دوچرخه سواری انقدر جذاب بود که من رو محو خودش کرده بود . آروم آروم رکاب میزدم و از زیباییهای ساحل لذت میبردم . هر لحظه چشمم به ساحل میافتاد یک صحنه زیبای جدید میدیدم هر نیم ساعت به بهانه استراحت از دوچرخه پیاده میشدم و میرفتم نزدیک ساحل . برخی قسمتهای ساحل مملو بود از گوش ماهی و صدف و.. و یک قسمت دیگه پوشیده از ماسه نرم یه جاهایی هم صخره ای . و البته همش زیبا. تو مسیر وجود پرنده های زیبا جلب توجه میکرد به غیر از گنجشک و کبوتر ، مرغ مینا و طوطی رو هم میتونستی ببینی . خلاصه اگه قسمت شد و به کیش سفر کردید هرگز دوچرخه سواری رو از دست ندید.

 

کشتی تفریحی نوید کیش بهترین تفریح شبانه در جزیره
 

خب آخر شب بود و یکی از زیباییهای کیش شبهاشه. برنامه امشب ما کشتی تفریحی نوید بود، کشتیهای تفریحی تو کیش زیادند با سرچ تو اینترنت و همفکری با بچه ها انتخاب ما کشتی نوید شد. البته به نظرم انتخاب خوبی هم بود . قیمت بلیط کشتی پنجاه و هفت هزار تومان بود البته ما 50 درصد تخفیف از طرف آژانسمون داشتیم . البته شام هم در کشتی سرو میشد . برنامه اصلی کشتیهای تفریحی موسیقی زنده اون هست که گروه موزیک کشتی نوید خیلی خوب بود. روی عرشه هم فضای مناسبی برای هواخوری وجود داشت. در کل کشتی نوید خیلی خوب بود و ما راضی بودیم . خب شب ما اینطوری به پایان رشید و برگشتیم هتل .

 کشتی تفریحی نوید

 

منوی رستوران شاندیز صفدری کیش

خوب دیگه با این همه فعالیت حسابی گرسنه شده بودیم تصمیم گرفتیم بریم برای شام رستوران مورد نظر ما رستوران شاندیز صفدری بود، تعریف رستوران شاندیز صفدری رو خیلی شنیده بودیم. انواع کباب، چلو ماهیچه و غذاهای دریایی جزء منوی این رستوران بود. ولی قیمت غذاهاش خیلی گرون بود. ولی خوب کیفیت و طعم غذاها رضایت بخش بود. چون موزیک زنده فقط شب ها اجرا می شد. ما تصمیم گرفتیم برای شام به این رستوران بریم. فضای رستوران هم خیلی معمولی بود. در کل میشه گفت یک رستوران معمولی بود.

 

امکانات هتل ترنج کیش 


صبح روز سوم شده بود و باید می رفتیم برای صبحانه می خوام یه کمی از هتل ترنج کیش براتون بگم هتل ترنج جزء زیباترین هتل های کیشه که در سال 94 ساخته شده. این هتل دریایی در 2 فاز افتتاح شده و از دریچه ی شیشه ای کف اتاق ها میشه دریا رو دید. انواع رستوران، فست فود و امکانات بی نظیر هتل ترنج از جمله نکات مثبت این هتله، تنوع اتاق ها و امکانات داخل اتاق عالی بود. سرویس بهداشتی ایرانی بد نبود ساحل اختصاصی و اجاره خودرو داشت منوی صبحونه از نظر تنوع و کیفیت خوب بود فضای لابی هتل بسیار شیک و مرتب بود نحوه برخورد کارمندای هتل هم خیلی دوستانه بود فاصله هتل ترنج تا فرودگاه با ماشین 9 دقیقه میشد. تا بازار مروارید با ماشین در حدود 14 دقیقه ای می شد. و تا بازار پردیس 16 دقیقه راه بود. هتل ترنج کیش خدمات ماساژ، اتاق بازی، استخر، قایق سواری و سالن یوگا داره که مسافرین تور کیش می تونند رایگان استفاده کنند در کل ما از این هتل راضی بودیم .

هتل ترنج کیش

 

پارک آبی کیش و سقوط آزاد در اوشن پارک کیش


خب بعد از صرف صبحانه مفصل از هتل زدیم بیرون. امروز عصر باید برمیگشتیم و وقت زیادی نداشتیم بنابراین زود راه افتادیم برای پارک آبی کیش از پارک آبی کیش یا همون اوشن پارک کیش براتون بگم که این پارک سه تا ریاد داره راید آروم ، راید تند ، و راید وحشت. موقع ورود به پارک یک دستبند بهت میدن که میتونی شارژش کنی برای خرید از بوفه و.. ما از رودخونه پارک شروع کردیم و بعد از اون رفتیم سراغ استخر موج یک سرسره خیلی بزرگ هم بود که بهروز و مهدی ترسیدند و سوار نشدند. اما من سوار شدم و خیلی حال داد اطراف پارک هم فضای سبز خیلی زیبایی بود. چند ساعتی داخل پارک بودیم و خیلی بهمون خوش گذشت.

بعد از اوشن پارک برگشتیم هتل . باید اطاقمون رو تحویل میدادیم. خلاصه اطاق رو تحویل دادیم چون چند ساعتی تا پروازمون مونده بود چمدونها رو به لابی هتل تحویل دادیم و رفتیم برای ناهار .

 

 سفره خانه سنتی پوریا بهترین دیزی سرای کیش

برای ناهار رفتیم سفره خونه سنتی پوریا هم گرونه و هم خیلی معروف که طبقه ی پایین هتل پارمیسه، کباب های مختلف و دیزی از بهترین و محبوب ترین غذاهای اینجاس خیلی ازش تعریف می کردن ولی نسبت به کیفیت غذاها، قیمتش خیلی گرون بود. گنجایش 200 نفرو داشت. موزیک زنده هم اجرا میشد که خیلی لذت بخش بود. در ضمن فضا و دکوراسیون خیلی قشنگی داشت. کیفیت غذاها بد نبود. غذاها خیلی سریع هم سرو شد. تازه برای بچه ها فضای بازی هم داشت. در کل از مزه ی غذاها خیلی راضی بودیم.

بعد از ناهار برگشتیم هتل چمدونها و وسایل رو تحویل گرفتیم و به سمت فرودگاه حرکت کردیم . تور کیش ما هم تمام شد . روی هم رفته سفر خوب و رویایی برای ما رقم خورد . امیدوارم مطالب این سفرنامه برای شما هم مفید و آموزنده باشه . به امید دیدار شما در جزیره زیبای کیش.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما