ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تبدیل جزیره کیش به مقصد گردشگری 5 ستاره

 

تبدیل جزیره کیش به مقصد گردشگری 5 ستاره

در نشستی که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با مدیران تشکل‌های هتلداری استان‌های کشور داشتند خبرهایی از تبدیل کیش به عنوان مقصد گردشگری 5 ستاره و راه‌اندازی مدرسه عالی و بین‌المللی هتلداری در جزیره کیش و همچنین افزایش 10 تا 12 درصدی ورود مسافر و گردشگر به کیش دادند.

در این نشست که در حاشیه برگزاری دهمین نمایشگاه بازار سفر کیش صورت گرفت، دکتر محمدابراهیم انصاری لاری با اشاره بر اینکه جزیره کیش پتانسیل تبدیل شدن به قطب گردشگری 5 ستاره را دارد افزود: این جزیره از جایگاه ویژه ای برخوردار است و ما برنامه هایی جهت تبدیل جزیره به مقصد گردشگری 5 ستاره خواهیم داشت.

با توجه به اینکه شاهد تعطیلی برخی از واحدهای تجاری در برخی از شهرها هستیم و ورود گردشگران 35 درصد کاهش یافته است. جزیره کیش رشد 10 تا 12 درصدی در ورود مسافر و گردشگر داشته است. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با همکاری بخش‌های اقتصادی و جامعه هتلداران در این جزیره اضافه کرد: این رشد نتیجه ی تدابیر اتخاذ شده و برنامه ‌ریزی‌های مناسب و مدون بوده است.

اهمیت نقش کیش در حوزه گردشگری کشور زمانی مشخص می شود که بخشی از گردشگران ایرانی را که به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس سفر می ‌کنند، جذب این جزیره شوند.

انصاری لاری در ادامه افزود: در نظر داریم جاذبه‌ها و پتانسیل های گردشگری جزیره کیش، در رقابت با مقاصد منتخب گردشگران ایرانی در حوزه خلیج ‌فارس باشد.

وی همچنین اضافه کرد: از دوهزار هتل فعال در کشور هفت درصد این هتل‌ها به جزیره کیش اختصاص دارد. از 53 هتل 5 ستاره کشور 11 هتل در جزیره کیش فعالیت دارند که آمار 20 درصدی کشور را از آن خود کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از تاسیس مدرسه عالی هتلداری در بعد بین‌المللی در این جزیره خبر دادند. جزیره کیش با توجه به ظرفیت هایی که دارد قادر است به مرکز آموزش عالی هتلداری، پذیرایی و خدمات حوزه گردشگری مبدل گردد و با توجه به زیرساخت‌های موجود و سهولت تردد اساتید بین‌المللی به جزیره بدون نیاز به رواديد این مدرسه در کیش می تواند راه‌اندازی شود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما