ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهترین گزینه بهمن ماه، جزیره کیش

جزیره زیبای کیش در فصل زمستان هوای بسیار مطلوبی دارد و بسیاری از گردشگران زمستان را برای سفر به کیش برمی گزیدند. کیش را می توان بهترین گزینه برای سفر در تعطیلات بهمن دانست.

بیشتر افراد و گردشگران زمانی که به تعطیلات بهمن نزدیک می شویم به دنبال جایی خوش آب و هوا و زیبا هستند تا برای چند روز تعطیلی خود برنامه ریزی کنند. در زمستان به ویژه در بهمن ماه هوا نسبتا مطلوب است و می توان امید داشت که در تعطیلات آب و هوای خوبی خواهیم داشت اما بهتر است در این موقع از سال نقاط جنوبی و گرم را انتخاب کنید.

جزیره کیش بهترین گزینه برای سفر در بهمن ماه می باشد. به اندازه ای آب و هوای کیش در اواخر بهمن خوب است که گردشگران می توانند شنا کنند. در واقع بهترین زمان سفر به جزیره کیش از دی تا فروردین ماه می باشد.

سواحل نقره فام

یکی از بهترین دیدنیهای کیش ساحلی نقره ای، آفتابی درخشان، آسمانی آبی، آب هایی نیلگون، هوایی پاک و آرامشی بی نظیر، جزیره کیش می باشد. یکی از ویژگیهای سواحلی نقره فام کیش را که منحصربفرد کرده مرجانی بودن سواحل است.

 

بهترین گزینه بهمن ماه، جزیره کیش

 

کشتی یونانی

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی جزیره کیش که بسیاری از گردشگران تمایل دارند در سفر خود از آن بازدید نمایند کشتی یونانی کیش است. کشتی یونانی کیش در غرب جزیره واقع شده است. در 1345، بومیان جزیره کیش در نزدیکی روستای باغو ناگهان با یک کشتی عظیم الجثه ای روبه رو می شوند که به گل نشسته است.

بعد گذشت سال ها هنوز دلیل به گل نشستن این کشتی مبهم است ولی مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی را برای وقوع این حادثه پیش بینی کرده اند.

 

بهترین گزینه بهمن ماه، جزیره کیش

 

شهر زیرزمینی کاریز

این قنات کیش در حدود 2500 سال قدمت دارد و در واقع آب شیرین و شرب ساکنان جزیره را تامین می کرده است. این قنات را نمی توان با قنات های دیگر نقاط ایران مقایسه کرد زیرا از نظر طول رشته قنات و یا عمق چاه ها متفاوت هستند. در ساخت این قنات از پیشرفته ترین روش های حفر قنات کیش استفاده شده است زیرا با توجه به شیبی که جزیره کیش دارد، چگونگی هدایت آب های زیرزمینی به سطح زمین در کیش حائز اهمیت بوده است.

 

بهترین گزینه بهمن ماه، جزیره کیش

 

شهر باستانی حریره

شهر حریره بیش از 800 سال قدمت دارد و به عنوان یکی از بهترین دیدنیهای تاریخی و باستانی کیش به شمار می رود. گردشگران می توانند بقایای شهر حریره را در امداد ساختمان های بندرگاه و دفاتر آن، مشاهده نمایند. سازمان میراث فرهنگی اظهار دارد که گستره پستی و بلندی ها و خرابه های شهر قدیمی حریره حدود 120 هکتار وسعت دارد. این شهر زمانی به عنوان شهری بزرگ و آباد در منطقه به شمار می رفته است و در واقع دوران طلایی شهر حریره کیش از سال 367 تا 912 هجری قمری بوده. گردشگران به هنگام بازدید از شهر قدیمی می توانند از معماری شهر، تاق ها و پوشش ها و سقف های سالم را دیدن نمایند.

 

بهترین گزینه بهمن ماه، جزیره کیش

 

روستای باغو

روستای باغو در جنوب غربی جزیره واقع شده است. این روستا در حال حاضر به جز چند خانوار دامدار در آن زندگی نمی کنند. حاصلخیزی این روستا در میان بومیان منطقه زبانزد بوده است. روستای باغو مملو از بیشه زارهای انبوهی است که از انواع درختان بومی تشکیل شده است. مجموعه درختان کهنسال لور که از زیبایی چشمگیری برخوردار است از جمله جاذبه های دیدنی این روستا به شمار می رود.بهترین گزینه بهمن ماه، جزیره کیش

 

پایاب کیش

از دیگر دیدنیهای کیش که بازدید از آن به گردشگران تور کیش توصیه می شود پایاب کیش است که در حدود دو هزار سال قدمت دارد. این مکان دیدنی در فاصله ی کوتاهی از مجموعه درخت سبز قرار گرفته است. در سال های اخیر پایاب کیش مورد بازسازی قرار گرفته و به عنوان یکی از جاذبه های سیاحتی جزیره به شمار می رود. یک چایخانه و رستوران با منوهایی از غذاهای سنتی ایرانی از جمله امکاناتی است که برای این مکان در نظر گرفته شده است.

 

بهترین گزینه بهمن ماه، جزیره کیش

 

آکواریوم کیش

خلیج فارس با توجه به ظرفیت هایی که دارد بهترین منطقه جهت بازدید از تنوع گونه ای است که از جمله می توان به حیات آبزیان اشاره کرد. در هر گوشه ساحل، انواع ماهی ها و دیگر آبزیان در داخل آب های شفاف خلیج فارس وجود دارد که تماشای آن ها بسیار لذت بخش خواهد بود. آکواریوم کیش در ساختمان کانون هنر قرار گرفته و از انواع گونه های آبزی زیبا و شگفت انگیز خلیج فارس نگهداری می شود.

 

بهترین گزینه بهمن ماه، جزیره کیش

 

پارک آهوان و باغ وحش

بوستان آهوان دارای دو هکتار مساحت است که در انتهای خیابان فردوسی جزیره کیش واقع شده است. در این پارک 17 قفس برای نگهداری از انواع حیوانات در نظر گرفته شده است. در بازدید از این پارک نظر شما را حیواناتی نظیر شیر، آهو، روباه، شغال، میمون، گوزن و انواع پرندگان جلب خواهد کرد.

 

بهترین گزینه بهمن ماه، جزیره کیش

 

اسکله تفریحی کیش

برای گردشگران تور کیش در اسکله تفریحی جزیره امکانات بسیاری فراهم گشته است که می توانند از انجام فعالیت هایی نظیر جت اسکی، قایق های پدالی، قایق های ماهیگیری، قایق های پارویی، سه چرخه های آبی، امکانات غواصی و قایق های کف شیشه ای و... لذت ببرند.

 

بهترین گزینه بهمن ماه، جزیره کیش

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما