ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهترین تور کیش و غذاهای لذیذ

جزیره کیش مانند نگینی است که در دل آب های خلیج فارس می‌درخشد. این جزیره در حالی که توانسته است تمام اصالت و قدمت خود را حفظ کند، در طی سال های اخیر رونق چشمگیری پیدا کرده است.

برای آن از دسته از افرادی که به غذا خوردن اهمیت می‌دهند، توصیه می‌کنیم، در سفرشان به کیش حتما غذاهای سنتی و محلی کیش را امتحان کنند.

اگر قصد سفر به تور کیش را دارید می توانید با یک جست و جو در اینترنت از قیمت ها و سایت های معتبر در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید و سپس اقدام به رزرو تور خود نمایید.

قطعا غذاهای محلی هر شهر به عنوان یه لذت و یک جاذبه ی خوشمزه و لذیذ تلقی می شود. بومی‌های جزیره کیش هنوز آن فضای عربی و غذاهای پر چرپ و خوشمزه و لذیذ مخصوص به خود را حفظ کرده اند، چراکه بومیان جزیره اکثرا عرب زبان هستند.

پیشنهاد می شود در سفرتان به کیش سری به محله‌های قدیمی برنید و از چشیدن غذاهای خوشمزه ی کیش از قبیل سمک مشوی، مرگوگ یا مرقوق، محمر، مضروبه، هریسه و مجبوس لحم تر نهایت لذت ببرید. غذاهای عربی ادویه مخصوص به خود را دارند و و طعم بی نظیری به غذا می بخشد.

سمک مشوی

در زبان عربی سمک به معنی ماهی است و همانطور که از نامش پیداست، این غذا با ماهی پخته می‌شود، مشوی هم به معنی بریان کردن یا کباب کردن غذا است. این غذا را بعد از تمیز و مزه دار کردن کباب می‌کنند و سپس ادویه مخصوص عربی اضافه می کنند که مزه ای فوق العاده ای به سمک مشوی می‌دهد.

 

بهترین تور کیش و غذاهای لذیذ

 

مرقوق یا مرگوگ

این غذای خوشمزه از سبزیجات تازه و خوشمزه است که همراه با گوشت تهیه می‌شود و در آن بادمجان، گوجه فرنگی، فلفل سبز، سیب زمینی، گوشت با استخوان، پیاز، سیر و ادویه مخصوص به خود استفاده می شود. تمامی این سبزیجات به صورت جداگانه‌ای پخته و در انتها مخلوط می شوند و حاصل آن غذاهای بی نظیر و خوش طعم مرقوق یا مرگوگ است. گلوله‌هایی از آرد سنگگ داخل این غذا می ریزند تا لعاب بیشتری داشته باشد.

 

بهترین تور کیش و غذاهای لذیذ

 

 محمر و مضروبه دو غذای لذیذ

محمر یک غذای شیرین است و در طرز تهیه ی بسیار آسانی دارد. محمر در واقع برنج شیرینی است که با پخت ماهی سرو می‌شود. معمولا ماهی را سرخ می‌کنند و بعد از پخته شدن و دم کشیدن برنج، غذا را در ظرف کشیده و بر سر سفره می‌گذارند.

مضر یکی دیگر از غذاهای لذیذ کیش است که مملو از عطر و طعم ادویه تند عربی است. در این غذا ماهی را سرخ و یا کباب می‌کنند و بعد به آن سیر، پیاز، ادویه و سبزی اضافه و مواد را باهم ترکیب می کنند.

 

بهترین تور کیش و غذاهای لذیذ

 

 هریسه یا حلیم عربی

بیشتر مردم ایران حلیم را که غذایی مقوی و سرشار از ویتامین و پروتئین است چشیده اند. ظرز تهیه هریسه به این گونه است که گندم تازه، پیاز، گوشت گوسفندی، ادویه مخصوص عربی را هم می زنند تا قوام حلیم بیشتری پیدا کند. اگر شما عاشق حلیم هستید در سفرتان به کیش حتما از این هریسه که همان حلیم عربی است، را امتحان کنید.

 

بهترین تور کیش و غذاهای لذیذ

 

مجبوس لحم و غذای لوکس جزیره

مجبوس نوعی برنج عربی است که با گوشت گوسفندی سرو می‌شود. ترکیب این غذا از برنج، ادویه مخصوص، نخود، کشمش، گوشت گوسفند یا ماهی است. مجبوس لحم غذای محبوب و مجلسی بومی‌های این جزیره است که در مجالس و مهمانی‌های بزرگ تهیه می‌کنند.

 

بهترین تور کیش و غذاهای لذیذ

 

شما مهم می توانید با رزرو تور ارزان کیش، غذاهای لذیذ و خوشمزه محبوب مردمان جزیره کیش را امتحان کنید و تجربه‌ای خوشمزه از سفر ثبت کنید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما