ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بازدید دکتر انصاری لاری از روند بازسازی بازار ماهی

 

بازدید دکتر انصاری لاری از روند بازسازی بازار ماهی

دکتر انصاری لاری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده امام جمعه کیش، معاونان و مدیران سازمان و مسئولان محلی، 10 مهر ماه از روند ساخت و بهسازی بازار ماهی جزیره کیش بازدید کردند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از بخش های مختلف این بازار بازدید کرده و با تاکید بر تیم عمرانی وسازندگان بازار ماهی کیش فرمودند در ارتباط با مصالح، تجهیزات و نوع ساخت آن ها توجه ویژه ای در کیفیت شود تا این بازار بتواند در سال های متمادی به عنوان بازاری با کیفیت از حیث سازه و تجهیزات، نیاز عرضه کنندگان ماهی، شهروندان و گردشگران را تامین کند.

وی در خصوص این طرح گفت: تصمیم گرفته شده تا در طراحی جدید، ساختمانی جدید به بازار اضافه گردد و بازار ماهی کیش از توسعه بیشتری از نظر فضا داشته باشند و فضاهای پشتیبانی از مکان عرضه ماهی ها جدا شده تا از نظر بهداشتی و تهویه بوی نامطبوع، مشکلات رفع گردد.

وی تشریح کرد: در طراحی جدید 12 غرفه عرضه ماهی در مرکز سالن مستقر خواهد بود و تمامی سالن با کفپوش یکپارچه اپوکسی پوشانده می شود که مقاومت بالایی داشته و مسایل بهداشتی به خوبی در آن رعایت می شود. با تعبیه شبکه های جمع آوری فاضلاب در غرفه ها تمامی شیرابه ناشی از آبزیان از این مجراها خارج می شود تا از نشر بوی نامناسب جلوگیری شود.

خانزادی در خصوص بخش های پشتیبانی به بازدیدکنندگان گفت: بعد از اینکه ماهی ها با خودروی حمل آبزیان وارد محل تخلیه شد بلافاصله تمامی ماهی ها در حوضچه های ویژه شستشو می شوند و سپس به صندوق های مخصوص نگهداری در یخ و پس از آن محل عرضه انتقال می یابد.

وی اضافه کرد: از معضلاتی اصلی که بازار ماهی کیش با آن روبه رو بود فقدان امحاء ضایعات ماهی و تجمیع این ضایعات در محل عرضه بود که باعث ایجاد بوی بسیار نامطبوعی در محل عرضه می شد. از همین جهت سعی شد تا با جدا کردن بخش امحاء از بازارچه عرضه، تمامی ضایعات ماهی ها به اتاقک امحاء انتقال یاید و روزی دو بار تخلیه شود.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش در پایان افزود: از اقدامات خوبی که در ساختمان جدید در نظر گرفته شده محل استراحت کارگران بازار، سرویس های بهداشتی، پارکینگ و ایستگاه تاکسی می باشد. امید است که تا ماه آینده به بهره برداری برسد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما