ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی با وظایف لاندری در هتل ها

احتمالا زمانی که برای رزرو آنلاین بلیط در حال بررسی امکانات و مشخصات هتل مربوطه در مقصد مورد نظر هستید به اصطلاحی به نام لاندری برخورد کرده اید، اگر دوست دارید بدانید وظیفه ی این بخش در هتل ها چیست و چگونه باید به شما خدمت رسانی کنند می توانید این مطلب را مطالعه کنید. اگر شما هم مسافر هستید و تصمیم دارید به جزیره ی کیش سفر کنید می توانید قبل از سفر با مطالعه ی این بخش با خدماتی که باید از لاندری هتل انتظار داشته باشید آشنا شوید.

آشنایی با وظایف لاندری در هتل ها

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ریشه ی کلمه ی لاندری چیست! در گذشته برای خوشبو کردن لباس ها گیاهی به نام اسطوخودوس را بر روی لباس های شسته شده قرار می دادند که در فرانسه به آن "لاواندیر" گفته می شد به همین ترتیب کلمات لاواندیس به معنای خانم هایی که لباس می شستند و کلمه ی لاندری به معنای لباسشویی از این کلمه به دست آمدند.   

شرح وظایف کارکنان لاندری در هتل

به طور کلی لاندری (خشکشویی) به واحدی گفته می شود که وظیفه دارد رومیزی، ملحفه، لباس مسافرین، پرده، حوله، یونیفرم کارمندان هتل، پتو، روتختی، وسایل مربوط به خدمات خانه داری و ... را بشوید،  این امکان که بیشتر در هتل های لوکس کیش به مسافرین ارائه می شود یکی از خدمات مهمی است که در آن تعدادی میز اتو، ماشین لباسشویی، خشکشویی و تجهیزات شست و شوی لباس قرار دارد.

در بسیاری از هتل های کیش بخش لاندری و خشکشویی آماده ی خدمت رسانی به مسافرین است اگر فکر می کنید در طول زمان سفر خود به این بخش نیاز دارید در هنگام رزرو هتل حتما هتل هایی که این خدمت را به میهمانان ارائه می دهند انتخاب کنید در غیر این صورت مجبور خواهید بود برای استفاده از این خدمات به بیرون از هتل مراجعه کنید.

در تمامی هتل هایی که مجهز به بخش لاندری هستند فردی مسئولیت دارد که به صورت روزانه البسه ی مسافرین را از تمامی اتاق ها جمع آوری کرده و به بخش لاندری جهت شست و شو و اتو کردن تحویل دهد. در برخی دیگر از هتل ها یک کیسه ی پلاستیکی مخصوص جمع آوری لباس های کثیف مسافرین قرار داده شده است که میهمانان می توانند با قرار دادن لباس های خود و تکمیل فرم مربوطه شامل نام، شماره اتاق، تعداد شست و شو و موارد دیگر بدون هیچ گونه مشکلی لباس های شسته شده ی خود را تحویل بگیریند.

در واقع واحد خدمات خانه داری و لاندری هتل ها به یکدیگر وابسته بوده و فعالیت مناسب این دو واحد موجب تمیزی هتل و در نهایت رضایت مسافرین خواهد شد. معمولا در هتل ها کارکنان این بخش به صورت دو شیفت صبح و عصر فعالیت می کنند که البته تعداد این افراد با توجه به ظرفیت هتل ها متفاوت خواهد بود.

 

 

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما