ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آبیاری درختان قدیمی و گونه های ارزشمند گیاهی در کیش

 

آبیاری درختان قدیمی و گونه های ارزشمند گیاهی در کیش

با تاکید مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با هدف حفظ درختان قدیمی و با ارزش این منطقه، درختان بومی کیش آبیاری شدند.

بنا به دستور دکتر انصاری لاری و با مساعدت اداره محیط زیست این سازمان و با همکاری شرکت آب نیروی ماهتاب کیش جهت حفاظت از درختان بومی، قدیمی و گونه های با ارزش گیاهی جزیره کیش، طرح آبیاری دوره ای درختان بومی را اجرا شده که در هفته گذشته برای چهارمین بار، این درختان به طور کامل سیراب شدند.

برخی از مشکلاتی که سبب گشته تا جزیره کیش با معضل کم آبی روبه رو باشد می توان به کاهش میزان بارندگی و پایین رفتن سطح آبهای زیرزمینی در منطقه به دلیل برداشت های غیر مجاز اشاره کرد. کهور، کنار و لوراز درختان بومی جزیره کیش به شمار می روند که در معرض تهدید قرار گرفته اند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، طرح آبیاری درختان بومی جزیره کیش را از 28 شهریور ماه امسال آغاز کرده و این روند هر هفته ادامه خواهد داشت.

جزیره کیش مانند سایر جزایر خلیج فارس در نوار باریکی از سرزمین رویش های خاص گرمسیری نیمکره شمالی، با عرض کم جغرافیایی، بین فلات ایران (در شمال) و صحرای عربستان سعودی (در جنوب) قرار گرفته است. کیش در منطقه ای خشک واقع شده که دارای میزان بارش کم، تبخیر چندین برابر بارش سالانه و گرمای پایای بالا، در بیش تر ماه های سال، شرایط اقلیمی کیش را خشک و نیمه استوایی کرده است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما