ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پرواز هواپيما هنگام اذان ممنوع شد

سخنگوي كميسيون فرهنگي مجلس گفت: در نشست امروز بخشنامه سازمان هواپيمايي به شركت‌هاي هواپيمايي براي رعايت بحث حجاب و عفاف و همچنين ساعت پرواز هواپيماها در هنگام اذان قرائت شد.

 به گزارش خانه ملت سيد علي طاهري سخنگايشان كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي درباره نشست امروز كميسيون فرهنگي مجلس، گفت: طبق جلساتي كه كميسيون فرهنگي مجلس در هفته‌هاي گذشته با وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان هواپيمايي برگزار كرد، مقرر شد درباره حجاب و عفاف شركت‌هاي هواپيمايي و ساعت پرواز هواپيماها تغييراتي اعمال شود.

نماينده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: در نشست امروز نامه سازمان هواپيمايي به شركت هواپيمايي براي رعايت بحث حجاب و عفاف و همچنين ساعت پرواز هواپيماها كه در تاريخ بيست و شش آذرماه به شركت‌هاي هواپيمايي ابلاغ شده، قرائت شد.

 ايشان ادامه داد: از اين پس با اجرايي شدن اين بخشنامه ابلاغي نخست از طرف شركت‌هاي هواپيمايي به مسئله حجاب و عفاف بيش از پيش پرداخته خواهد شد و در شركت‌هاي هواپيمايي و فرودگاه‌ها رعايت حجاب و عفاف مورد توجه جدي قرار مي‌گيرد؛ اين دستورالعمل‌ها به شركت‌هاي هواپيمايي ابلاغ مي‌شود و چنانچه  مسافران هم اين دستورالعمل‌ها را ببينند آن‌ها موظف به رعايت آن مي‌شوند.

 طاهري در گفت‌وگو با پايگاه اطلاع رساني خانه ملت يادآور شد: با اجرايي شدن بخشنامه دوم سازمان هواپيمايي كشور از اين پس هيچ پروازي هنگام اذان به خصوص اذان صبح انجام نخواهد شد و پروازها حداقل نيم ساعت پس از اذان صبح اجازه پرواز خواهند داشت.

 عضو فراكسيون روحانيون از قدرداني اعضاي كميسيون فرهنگي به علت بخشنامه كردن دغدغه‌هاي كميسيون فرهنگي مجلس در نشست امروز خبر داد و گفت: انتظار داريم اين دو بخشنامه مهم سازمان هواپيمايي كشور هرچه سريع‌تر اجرايي شود.

 ايشان اضافه كرد: موضوع ديگري كه در دستور كار كميسيون فرهنگي مجلس قرار داشت، جمع‌بندي و تنظيم گزارش طرح اداره صدا و سيمابود كه به علت كمبود وقت، كارگروه بررسي اين طرح وقت بيشتري را براي بررسي و تدايشانن طرح مذكور خواستار شد؛ قرار است پس از بررسي‌هاي لازم اين طرح به كميسيون بيايد.

 سخنگوي كميسيون فرهنگي مجلس از رأي مثبت اعضاي اين كميسيون به كليات لايحه اصلاح قوانين تنظيم خانواده خبر داد و گفت: اين لايحه كه از سايشان كارگروه مشتركي در مجلس با محوريت كميسيون بهداشت و درمان و كميسيون‌هاي فرهنگي، اجتماعي و امنيت ملي و سياست خارجي و مسئولاني از شوراي عالي انقلاب فرهنگي بررسي مي‌شود تا در خصوص بحث تنظيم جمعيت كار كنند و جزئيات آن در كارگروه مشترك بررسي خواهد شد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما