گنبد خشتی مشهد

گنبد خشتی در خیابان طبرسی مشهد واقع شده است. این آرامگاه مربوط به امیر سلطان غیاث الدین محمد معروف به امام زاده محمد یکی از نوادگان امام سجاد (ع) می باشد که وفات وی به سال 832 هجری قمری باز می گردد. گنبد این آرامگاه به صورت خشتی است به همین دلیل به گنبد خشتی معروف است. معماری این بنا مربوط به دوره صفویه می باشد اما در زمان قاجار مرمت و فضای داخلی آن با کتیبه و نقاشی تزیین شده است. در اين بنا دو كتيبه قرآني وجود دارد كه آياتی از سوره ملك و واقعه روی آنها نوشته شده است. البته این بنا از قرن نهم به بعد و با گشترش شهر مشهد رونق گذشته خود را از دست داده و فقط محله ای از آن به جای مانده است.

 

 

گنبد خشتی مشهد

گنبد خشتی مشهد


 

گنبد خشتی مشهد

گنبد خشتی مشهد


 

گنبد خشتی مشهد

گنبد خشتی مشهد


 

گنبد خشتی مشهد

گنبد خشتی مشهد


 

دیدگاه‌ها  

#1 سروری 1396-05-28 14:26
با سلام وتشکر از سایتتون لطف میکنید راجع به رستوران ارم شاندیز مشهد بیشتر راهنمایی کنید نظر شما چیه؟

پاسخ :
با سلام . مسافر گرامی رستوران ارم در زمینی به مساحت 12000 متر درسال 1358 با مدیریت حسن ایزدی افتتاح شد. این رستوران شامل سه بخش رستوران سنتی ، فضای باز و سالن VIP است.
منوی رستوران ارم شامل:کباب شیشلیک، کباب برگ، جوجه کباب، چلو گوشت و چلو ماهیچه است و همچنین برای محصولات لبنی خود از محصولات کارخانه ی خود که به مساحت 1000 متر در انتهای رستوران است، استفاده میکند که تمام محصولات تولیدی هم فقط برای مصارف داخل رستوران است.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید