ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گسترش روابط ایران و عمان در زمینه فرهنگی و گردشگری

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در ملاقات  با رئیس مجلس شورای سلطنتی عمان ضمن تاکید بر  دوستی و  همکاری نزدیک دو کشور در زمینه های  سیاسی و فرهنگی ارتقا روابط دو کشور را در زمینه های فرهنگی و گردشگری خواستار شد .

در این ملاقات  که شماری از نمایندگان  پارلمان عمان و سفیر این کشور به میزبانی  سازمان میراث فرهنگی کشورمان  برگزار شد رییس سازمان میراث فرهنگی خاطر نشان کرد :خوشبختانه همکاری بسیار خوبی  درزمینه  گردشگری میان  دو کشور ایران و عمان برقرار است  و هیچ محدودیتی برای ارتقا  روابط  در حوزه ماموریت های سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری دیده نمیشود  . ایشان همچنین با اشاره به صنایع دستی و هنرهای سنتی زیبای ایران اضافه کرد : یکی از نمونه های  هنری بسیار زیبای ایران فرش دستباف ایرانی است که از شهرت بین المللی دارد .همچنین  یکی از ویژگیهای بارز  سرزمین ایران  چهار فصل بودن آن است  و میتوان در مدت زمان کوتاهی می توان هر چهار فصل را در ایران تجربه کرد.ایشان در انتها پیشنهاد داد که با هدف گسترش روابط  فرهنگی بین دو کشور هفته های مشترک فرهنگی برپا شود .

با توجه به نزدیکی کشور عمان با جزیره کیش و همچنین پتانسیل بالای اقتصادی کیش  امید میرود با ادتقا روابط دو کشور همکاری بخش خصوصی کشور عمان و بخش خصوصی و اقتصادی فعال در کیش نیز توسعه يابد  

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما