ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گردشگری محور توسعه کیش است

 

گردشگری محور توسعه کیش است

 

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی در سفر دو روزه خود به جزیره کیش از توسعه گردشگری دریایی بین بنادر جنوبی کشور خبر داد.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، مرتضی بانک با اشاره به آمارهای صادرات و اشتغال مناطق آزاد اظهار داشت: در حال حاضر دویست و شصت و پنج هزار نفر در مناطق آزاد و صد و هشتاد هزار نفر هم در مناطق ویژه اقتصادی کشور مشغول به فعالیت هستند. در جزیره کیش، تنها در حوزه گردشگری شش هزار نفر فعالیت دارند که با توجه به توسعه بندر و فرودگاه کیش به زودی شاهد افزایش آمار اشتغال در این جزیره هستیم.

مرتضی بانک در ادامه افزود: در چهار سال گذشته بالغ بر دو و نیم میلیارد دلار کالا از مناطق آزاد صادر شده است که در سال نود و دو این رقم صد و نود میلیون دلار بود؛ در حالی که در سال جاری در این حوزه در کمترین حالت این رقم به یک میلیارد دلار می رسد. این آمار در مناطق ویژه اقتصادی بالاتر است، به طوری که در چهار سال گذشته هفتاد و هفت میلیارد دلار صادرات از این مناطق انجام شده است.

وی درخصوص میزان واردات در مناطق آزاد نیز بیان کرد: در چهار سال گذشته میزان واردات هجده میلیارد دلار بوده که بیشتر این آمار مربوط به واردات مواد اولیه مورد نیاز کارخانه های بزرگ از قبیل پتروشیمی و فولاد بوده است.

مشاور رئیس جمهور افزود: همچنین از راه اندازی سامانه یکپارچه گمرکی تا پایان سال در تمامی مناطق آزاد خبر داد و اظهار کرد: این سامانه در منطقه آزاد اروند راه اندازی شده و به زودی تمامی مناطق آزاد از این امکان برخوردار می شوند که با حذف دخالت های انسانی در خصوص واردات و صادرات مناطق آزاد همه اقدامات شفاف و به صورت سیستماتیک انجام شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد در ادامه مهمترین راهبرد و هدف فعالیت منطقه آزاد کیش را گردشگری دانست و با بیان اینکه گردشگری محور برنامه ریزی ها و توسعه در جزیره کیش است اضافه نمود: بخش های مهمی از زیر ساخت های مورد نیاز گردشگری در کیش فراهم شده است. در حوزه شهری نیز اقدامات زیر ساختی خوبی انجام شده است.

وی تاکید کرد: توسعه گردشگری دریایی و ایجاد ارتباط بین بنادر جنوبی باید مورد توجه قرار گیرد که این موضوع با هماهنگی سازمان بنادر و دریانوردی کشور در حال پیگیری است تا ارتباط کاملی بین بنادر جنوبی کشور برقرار شود.

مرتضی بانک در ادامه بیان کرد: لازم است گردشگری دریایی با جزیره هندورابی تقویت شود. توسعه این جزیره از یک سال و نیم گذشته با احداث فرودگاه و هتل آغاز شده تا این جزیره نیز به چرخه گردشگری تور کیش اضافه شود. توسعه امکانات بندر کیش برای ورود مستقیم کالاها ، ایجاد امکانات پشتیبانی و خدمات دهی در بندر کیش همزمان با احداث اسکله سی و پنج هزار تنی و توسعه گردشگری دریایی و هوایی از دیگر موارد مورد اشاره مشاور رئیس جمهور در گفت و گو با خبرنگاران بود.

شایان ذکر است، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی ویژه اقتصادی در سفر به کیش ضمن نشست با مدیر عامل و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش، از پروژه های زیر ساختی جزیره بازدید کرد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما