ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گردشگری، صنعتی مهم و درآمد زا در اقتصاد جهانی است

 

گردشگری، صنعتی مهم و درآمد زا در اقتصاد جهانی است

 

علی اصغر مونسان در مراسم معارفه محمد ابراهیم انصاری لاری از همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در مراسم معارفه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش که عصر شنبه بیست و دوم مهر در مرکز همایش های بین المللی کیش تشکیل شد، با بیان اینکه امروز در جهان از گردشگری به عنوان یک صنعت یاد می شود اظهار کرد: این صنعت در اقتصاد جهانی به رتبه سوم رسیده و حدود دو هزار و چهارصد میلیارد دلار درآمد زایی در تولید ناخالص ملی دنیا دارد.

معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به اهمیت این صنعت در ابعاد اجتماعی و اقتصادی بیان کرد: در کشور ما بیشترین آمار سفر ها مربوط به سفرهای داخلی است و از این بین سهم سفرهای مذهبی بیش از دیگر سفرهاست که درآمد اقتصادی برای کشور ایجاد نمی کند.

دکتر علی اصغر مونسان بیان کرد: باید تلاش کنیم برای درآمد زایی در صنعت گردشگری با استفاده از تمام مزیت ها و ظرفیت های تاریخی کشور، میزان ورود گردشگر خارجی را افزایش دهیم.

معاون رئیس جمهور  راه اندازی و رواج کسب و کارهای کوچک در حوزه گردشگری را با اهمیت دانست و عنوان کرد: عمده گردشگران خارجی کشور، گردشگران فرهنگی هستند که اشتیاق بازدید و اقامت در اماکن تاریخی را دارند. در بسیاری از مناطق، خانه های کرایه ای برای اقامت گردشگران خارجی ایجاد شده که سود آوری خوبی را نصیب این صنعت کرده است.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سازمان منطقه آزاد کیش تعامل خوبی برقرار نشده است اظهار کرد: تلاش می کنیم تا با کمک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از ظرفیت ها و امکانات خوب گردشگری تور کیش در جهت رونق اقتصادی این منطقه استفاده کنیم. همچنین در این مراسم مونسان از تدوین قانون جامع حمایت از گردشگری، دریافت تسهیلات از محل صندوق ارزی مجلس شورای اسلامی کشور و ایجاد صد و چهل هزار شغل توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد.

مونسان در پایان از تمام ارگان ها، نهادها، دستگاه های اجرایی و تمام اقشار مردم که در طول چهار سال مدیریتش در جزیره کیش همراه و همدل سازمان منطقه آزاد کیش بودند، تقدیر و تشکر کرد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما