ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گام نخست غلامحسین مظفری برای توسعه صنایع دریایی کیش

 

گام نخست غلامحسین مظفری برای توسعه صنایع دریایی کیش

توسعه صنایع دریایی در کیش محور گفت وگوی دکتر غلامحسین مظفری با امیر دریادار رستگاری بود.

دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با امیر دریادار رستگاری مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت وگو کردند.

در این نشست دکتر مظفری به زیرساخت ها و موقعیت جغرافیایی جزیره کیش اشاره کرد و افزود: جزیر کیش با توجه به پتانسیل های خوبی که برای توسعه صنایع دریایی دارد، برخورداری از امکاناتی نظیر پارکینگ دریایی، خدمات پشتیبانی برای سرویس دهی به صنایع دریایی و امکانات موجود برای ساخت شناورهای غیرآلاینده از مزیت های این جزیره برای فعالیت صنایع دریایی به شمار می رود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: با توجه به زیرساخت ها و موقعیت جزیره کیش، تولید و عرضه شناورهای تفریحی زمینه خوبی را برای بهره وری اقتصادی، رشد گردشگری برای جذب گردشگران تور کیش و تعامل با دیگر کشورها فراهم می سازد.

از دیگر محورهای گفت وگوی دکتر غلامحسین مظفری با امیر دریادار رستگاری، احیاء توافقی بود که سال ها پیش بین سازمان منطقه آزاد کیش و سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع امضا شده بود.

در این دیدار مفاد این توافق نامه که شامل خرید شناور آتشخوار و نوسازی شناور مرجان برای خدمات دهی در بخش ماموریت های سازمانی است مقرر شد. واگذاری زمینی برای احداث نمایشگاه دائمی صنایع دریایی در دستور کار قرار گیرد و تا دی ماه سالجاری وارد مرحله انعقاد قرار داد شود.

گفتنی است جزیره کیش با توجه به موقعیت استراتژی و ظرفیت های خوب ساحلی و دریایی، برای توسعه صنایع دریایی پتانسیل های زیادی دارد همین موضوع از جمله مواردی است که مورد توجه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش جهت بهره گیری در افزایش تعاملات بین المللی و رونق اقتصادی برای کیش و کشور قرار گرفته است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما