ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

معرفی برترین موزه کشور

 

معرفی برترین موزه کشور

 

در ابتدای هفته میراث فرهنگی و همچنین روز جهانی موزه ها در موزه هنرهای معاصر تهران مراسمی برگزار شد و طی آن موزه مردم شناسی بومیان جزیره کیش به عنوان برترین موزه کشور اعلام شد. برای انجام این مراسم پانصد و پنجاه موزه شرکت داشتند که از بین آن ها نود و پنج موزه به دور نهایی رسیدند.

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش در 5 موضوع استانداردهای فیزیکی و نوآوری و خلاقیت و نیز پژوهش، معرفی، توسعه مدیریت، این موزه را در گروه 3 موزه برتر ایران معرفی کرد.

در این مراسم یکی از اعضای شورای شهر تهران (احمد مسجد جامعی)، رئیس سازمان زیبا سازی شهرداری تهران (آقای کامیاب)، معاون هنری وزارت ارشاد (علی مرادخانی) و نیز اعضای ایکوم (۲۳ داوراز کمیته موزه ها) و همچنین مدیرکل میراث فرهنگی تهران شرکت داشتند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

برگزاری مسابقه های اسنوکر در کیش

 

برگزاری مسابقه های اسنوکر در کیش

 

 

 

 

 

 

از سوم خرداد ماه مسابقه های اسنوکر در جزیره کیش آغاز شد و تا دهم خردادماه ادامه دارد. در این مسابقات تیم ملی کشورمان و هفتاد کشور آسیایی شرکت دارند. از جمله کشورهایی که در این مسابقات شرکت کرده اند می توان به ایران، هند، پاکستان، سوریه، قطر، سریلانکا، فلسطین، هنگ کنگ، افغانستان، عراق و... اشاره کرد.

بازیکنانی همچون سهیل واحدی، احسان حیدری نژاد، سیاوش مزینی، علی قره گوزلو، محمد لب آبی، حامد ذره دوست، میلاد ولی حصاری، امیر سرخوش برای تیم ملی کشور مان بازی می کنند.

از جمله افراد دارای مقام که در این مسابقات شرکت دارند نایب قهرمان رقابت های آسیایی 2010 (کمال چاولا) ، دارنده مدال برنز رقابت های داخل سالن اینچئون کره جنوبی 2013 (عمر الکجا) ، قهرمان تیمی جهان در اسنوکر 2013 (محمد سجاد از کشور پاکستان)، قهرمان آسیا2013 (محمد صالح محمدی از کشور افغانستان) هستند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کیش میزبان اردوهای تدارکاتی جام جهانی قطر

 

کیش میزبان اردوهای تدارکاتی جام جهانی قطر

 

 

 

 

 

 

دکتر مونسان روابط عمومی و اموربین الملل  سازمان منطقه آزاد کیش گفت: تا پاییز سال جاری قرار است ساخت دو زمین تمرینی فوتبال برای میزبانی تیم های حاضر در جام جهانی 2022 قطر به پایان برسد. وی گفت: با آمدن تیم های اروپایی از جمله هلند می توان کیش را به سایر کشورهای دنیا شناساند و میزبان آن برای بازی های تدارکاتی بود. لازم به ذکر است کیش در حال حاضر دارای 2 زمین فوتبال می باشد که در سال نود و سه میزبان ده تیم لیگ برتری کشور بود.

روابط عمومی و اموربین الملل  سازمان منطقه آزاد کیش پیش بینی کرد به دلیل شرایط آب و هوایی مشابه جزیره کیش با کشور قطر این جزیره مورد استقبال تیم های حاضر در جام جهانی باشد که این هدف مستلزم برنامه ریزی و تبلیغات مناسب می باشد.

دکتر مونسان گفت: در اجرای طراحی کمپ تمرینی از مشاوران آلمانی که سابقه ی خوبی در این زمینه دارند استفاده شده است.

همچنین در راستای اجرای این طرح دکتر علیرضا جهانگیری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش به کشور هلند سفر کرد و در جلسه ای با حضور سفیر ایران در این کشور به معرفی ظرفیت ها و امکانات جزیره کیش پرداخت.

 

 

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

محمدحسن جهان دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش

 

محمدحسن جهان دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش

 

طی مراسمی که در جزیره کیش برگزار شد بر اساس ماده پنج مصوبات نود و یکمین جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش معرفی شد.

این مراسم با حضور اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و قائم مقام کل ستاد مبازره با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری(علیرضا جزینی) و همچنین مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش (دکتر مونسان) برگزار گردید.

با انتخاب محمدحسن جهان به عنوان دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش از زحمات سرهنگ حسین دهکی دبیر اسبق این شورا قدردانی به عمل آمد.

در این مراسم به مواردی از برنامه های آینده این شورا اشاره شد که از جمله این موارد می توان به راه هایی برای درمان معتادان و حمایت اجتماعی از آن ها، جمع آوری معتادان از سطح شهر، اشتغال معتادان، مجازات پخش کننده های مواد مخدر و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

همایش نوروزبانان بی نوروز در جزیره کیش

 

همایش نوروزبانان بی نوروز در جزیره کیش

 

 

 

 

 

 

روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: بسته گردشگری در جزیره کیش هشتصد و شصت دلار است در حالی که در منطقه های دیگر هزار و هفتاد دلار می باشد. لازم به ذکر در سال گذشته یک میلیون و ششصد و بیست هزار گردشگر به جزیره زیبای کیش مسافرت داشته اند. وی گفت: بابرنامه ریزی هایی که در جزیره کیش انجام شده جذب گردشگر به این منطقه بسیار زیاد بوده و به توسعه این جزیره کمک شایانی نموده در صورتی که اگر این تعداد گردشگر به خارج از کشور سفر میکردند باعث توسعه بسیار زیاد این کشورها می شدند. در سال جاری بودجه ای حدود پانصد و هشتاد میلیارد تومان برای عمیات های عمرانی در جزیره در نظر گرفته شده است که باید با سرعت انجام شود و جزیره کیش در سال نود و چهار  دچار تحول چشمگیری شود.

در این همایش حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش از نوروزبانان بی نوروز که در ایام عید به گردشگران خدمت کردند تشکر کرد.

در این همایش افرادی از جمله معاونان و مدیران منطقه آزاد کیش، نیروهای نظامی و انتظامی و نهادهای درمانی وبهداشتی، اصناف وفعالان بخش خصوصی و... حضور داشتند که از نهادهای ارایه دهنده خدمات در عید نوروز قدردانی نمودند.