ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کیش قابلیت های لازم برای گردشگری سلامت را دارد

 

کیش قابلیت های لازم برای گردشگری سلامت را دارد

 

معاون درمانی وزیر بهداشت، قاسم خان بابایی با تاکید بر لزوم راه اندازی مراکز منسجم درمان سرطان اظهار داشت: جزیره کیش قابلیت های لازم برای گردشگری سلامت را دارد.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر قاسم خان بابایی با اشاره به اینکه مراکز منسجم درمان سرطان در ایران بسیار اندک است بیان کرد: ارائه خدمات تشخیص و درمان و جراحی سرطان به صورت منسجم در کشور وجود ندارد و این خدمات در مراکز جدا از هم به بیماران ارائه می شود که امروزه به صورت یک مشکل مطرح است.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون برای حداقل پانزده نقطه در کشور نیازمند ایجاد مراکز منسجم درمان سرطان هستیم اظهار کرد: البته ایجاد این تعداد به این معنا نیست که در دیگر نقاط کشور نیاز به مراکز درمان نداریم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه کشور در حال گرایش به سوی افزایش جمعیت مسن است اظهار داشت: به هر میزان سن افراد جامعه افزایش یابد، سرطان نیز بیشتر می شود اگر چه تعداد مبتلایان به سرطان در ایران نسبت به دنیا از افزایش کمتری برخوردار است همچنین سرعت ابتلا نیز نسبت به کشورهای دیگر کمتر است اما نگران کننده است. وی در ادامه اضافه نمود: جزیره کیش با توجه به پتانسیل هایی که دارد قابلیت های لازم برای ایجاد امکانات درمان درحوزه های سلامت را دارا است.

خان بابایی با اشاره به اینکه خدمات پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان به صورت عادلانه در کشور توزیع نشده است اظهار کرد: برنامه آمایش سرزمینی برای تشخیص میزان سرطان در نقاط مختلف کشور تنظیم شده است.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت با بیان اینکه بیماری سرطان در کشور دومین علت مهم پس از بیماری های قلبی و عروقی در ایران است افزود: سرطان یکی از شایع ترین علت های مرگ زودرس است. وی با اشاره به اهمیت خدمات حمایتی برای بیماران سرطانی اضافه نمود:  طب تسکینی و خدمات حمایتی پس از ابتلا به سرطان از مواردی است که در کشور ما کمتر دیده شده است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه طب تسکینی و حمایتی باید به بخش خصوصی واگذار شود و تحت پوشش خدمات بیمه ها قرار گیرد متذکر شد: طب تسکینی و حمایتی از موارد مهم سرطان است که در مرگ و میر بیماران سرطانی عامل موثری به شمار می رود و ما در این حوزه کاری نکرده ایم در حالیکه پنجاه درصد سرطان ها قابل علاج هستند اما چون حمایت نمی شوند نگرانی ایجاد می کنند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما