ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چرا مازندران از کیش عقب ماند؟

 

چرا مازندران از کیش عقب ماند؟

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: فضایی مناسب برای بازی‌های دریایی در سواحل مازندران وجود ندارد.

علی اصغر مونسان طی نشستی با ایسنا مازندران اظهار کرد: با توجه به سرعت ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری ۲.۵ برابر شغل‌ها در بخش‌های دیگر در ایران، به ازای هر چهل تا پنجاه میلیون تومان یک شغل در حوزه گردشگری ایجاد می‌شود، این در حالی است که اگر این عدد در بخش صنعت گنجانده شود؛ عدد آن به پانصد میلیون تومان می‌رسد.

وی در ادامه بیان کرد: ایجاد اشتغال درحوزه گردشگری ده برابرِ دیگر شغل‌ها ارزان‌ تر است و می‌توان آن را از مزیت‌های بخش گردشگری دانست و همچنین اضافه نمود: در بخش گردشگری به ازای هر شش تا هشت گردشگر خارجی یک شغل و به ازای هر بیست و پنج گردشگر داخلی تور کیش یک شغل ایجاد می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به این که در هر نقطه که دولت در سرمایه‌گذاری دخالت داشته باشد، نتیجه رضایت‌بخش نبوده است، بیان کرد: در حوزه گردشگری با وجود دارا بودن بودجه، بیشترین اقدامات در بخش‌های غیردولتی و سرمایه‌گذارانی که در این حوزه فعال هستند، صورت گرفته است و مازندران نیز در زمینه سرمایه‌گذاران غیر دولتی فعال است.

مونسان در مورد این که چرا گردشگری دریایی در آب‌های دریای خزر مانند جزیره کیش رونق ندارد، اظهار کرد: کیش جزیره منحصر به فردی است که نگاه ویژه به آن وجود دارد؛ این در حالی است که مازندران پذیرای حجم زیادی از گردشگران داخلی و خارجی در فصول مختلف سال است.

براساس گفته های ایشان در مازندران از دریا بهره زیادی گرفته نشده است و وجود ساخت‌ و سازهای غیرمجاز در ساحل مازندران و مهیا نبودن فضایی مناسب برای بازی‌های دریایی همه دست به دست هم داد تا مازندران از جزیره کیش عقب بماند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما