ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

 

پیوند قلب مرده برای نخستین بار

جراحان استرالیایی برای اولین مرتبه در جهان موفق شدند یک قلب مرده را به بدن یک بیمار به شکل موفقیت آمیز پیوند بزنند.به گزارش ایسنا، جراحان بیمارستان «سنت وینسنت» استرالیا برای اولین مرتبه در جهان یک قلب مرده را در سینه یک بیمار پیوند زدند. این اقدام شگفت‌انگیز جراحان استرالیایی می‌تواند تعداد نجات‌یافتگان جراحی پیوند قلب را سی درصد افزایش دهد.

از عمل جراحی پیوند قلب مرده  «تغییر پارادایم» گفته میشود که موفقیت در انجام آن میزان موجودی قلب برای انجام پیوند را به شدت افزایش خواهد داد. تا قبل  از این عمل پیوند قلب تنها با اهدای قلب بیماران مرگ مغزی که قلب آنها همچنان می‌تپید، امکان‌پذیر بود. اما گروهی از جراحان بخش پیوند قلب و ریه بیمارستان «سنت ونیسنت» امروز (آدینه ) عنوان نمودند تابه حال سه جراحی پیوند قلب با استفاده از قلب‌های اهدایی بیمارانی که قلب آنها بیست  دقیقه از کار افتاده بود را با موفقیت انجام داده‌اند. از بین این 3 بیمار که پیوند قلب دریافت کرده‌اند 2نفر به شکل کامل  بهبود یافته‌اند و نفر سوم نیز که به تازگی این پیوند روی او انجام شده همچنان تحت مراقبت ویژه قرار دارد.

به گزارش گاردین، «پیتر دونالد»، جراح متخصص قلب و رئیس بخش پیوند قلب و ریه بیمارستان «سنت ونیسنت» گفته : حدود بیست  سال است که روی این پروژه مشغول کار و تلاش شبانه روزی هستیم .

این پزشک متخصص اضافه کرد : به دنبال این بودیم که ببینیم قلب تا چه مدت پس از از کار افتادن   می‌تواند به حیات خود ادامه دهد. سپس با استفاده از تکنیکی به نام «قلب در جعبه ماشینی» آن را دوباره زنده کردیم . در این تکنیک خون موجود در قلب را پیش از قرار دادن در داخل ماشین به کلی تخلیه کردیم و سپس قلب را در داخل ماشین گرم کردیم که دوباره شروع به تپیدن کرد. هر یک از قلب‌ها به مدت چهار ساعت داخل این ماشین‌ها قرار گرفتند تا آماده پیوند باشند. این روش استثنایی می‌تواند پیشرفت قابل توجهی برای فائق آمدن به کمبود قلب پیوندی باشد.

 

 

 

نظرات (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

دستشون درد نکنه
اونها کجا هستند ما کجاییم

شیوا
This comment was minimized by the moderator on the site

دمشون گرم
بیست سال زحمت کشیدند
انصافا اینها آبروی ادمیزادند

رضوان
This comment was minimized by the moderator on the site

واقعا خدا به اینها خیر بده
انسان واقعی همین ها هستند

شادی
This comment was minimized by the moderator on the site

بله دیگه
یکی میشه داعش یکی هم میشه مثل این پزشک استرالیایی
حالا کی میره بهشت؟

سلامی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما