ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیشرفت زیرساخت های حمل و نقل در دولت تدبیر و امید

 

پیشرفت زیرساخت های حمل و نقل
پیشرفت زیرساخت های حمل و نقل

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم شروع عملیاتی شناور مریم یک بر توجه ویژه دولت تدبیر و امید به پیشرفت زیرساخت های حمل و نقل تاکید کرد.

سازمان منطقه آزاد کیش افزود، دکتر مونسان پنجشنبه پانزدهم تیر ماه در مراسم بهره برداری از یک فروند شناور مسافری در جزیره کیش گفت: این شناور که دارای ظرفیت سیصد و پانزده مسافر و سرعت مناسبی برای تردد است علاوه بر قابلیت استفاده در تورهای گردشگری دریایی می تواند مسافران و میهمانان تور کیش را با ایمنی مناسب در مسیر کیش - بندر چارک وو برعکس جابه جا کند.

همچنین اضافه کرد، با پیوستن این شناور به ناوگان دریایی کیش ظرفیت مسافربری دریایی در بندر کیش افزایش یافت. سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه به ساخت پایانه فرودگاهی این جزیره اشاره کرد و گفت: به دلیل مشکلات موجود در بخش پیمانکاری، زمان بهره برداری از پایانه به تعویق افتاده است البته بخش های سخت کار انجام و بخش نازک کاری داخلی باقیمانده است که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری با پایان رساندن این بخش ها ترمینال جدید فرودگاهی را به بهره برداری برسانیم.

دکتر مونسان در مورد برنامه های نرم افزاری برای پیشرفت گردشگری اضافه کرد: در بخش ایرلاین ها و خط هوایی کیش ایر پنجاه درصد افزایش ظرفیت داشتیم و دو فروند ایرباس سیصد و بیست و یک خریداری و دو فروند دیگر اجاره شده است و در حال خرید چند فروند دیگر هستیم تا ظرفیت ناوگان هوایی شرکت کیش ایر را به ده فروند برسانیم که با خریداری این چند فروند از لحاظ تعداد هواپیما صد درصد و از نظر تعداد صندلی دویست درصد افزایش ظرفیت خواهیم داشت.

وی افزود: شرکت بندر و فرودگاه های کیش قاطع است تعداد شناورهای با سن کم ، جدید و باکیفیت را افزایش دهد و شناورهای قدیمی که نیاز به تعمیر و مرمت دارند را درست کند.
سازمان منطقه آزاد کیش در مورد ایجاد کارگاه های داخلی ساخت شناور و کشتی ها در کیش گفت: در شرایط کنونی 2 کارگاه تولید شناورهای بدنه آلومینیومی و اندازه کوچک فایبرگلاس در کیش کار می کنند و افزود: به واسطه موضوعات زیست محیطی اجازه ایجاد صنایع بزرگ کشتی سازی را در کیش نمی دهیم اما در اندازه های متوسط 2 کارگاه در حال کار هستند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما