ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پاکسازی سواحل کشتی یونانی تا کلبه هور جزیره کیش

 

پاکسازی سواحل کشتی یونانی تا کلبه هور جزیره کیش

 

با حضور جمعی از ساکنان کیش و با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش حد فاصل کشتی یونانی تا کلبه هور از وجود زباله پاک شد.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، با فراخوان یکی از گروه های مردم نهاد جزیره کیش و با حضور جمعی از ساکنین دوستدار طبیعت و همکاری شرکت عمران، آب و خدمات شهری، بخشی از سواحل جزیره کیش که مورد توجه گردشگران تور کیش و طبیعت دوستان است از وجود حدود یک تن از آلاینده ها شامل انواع پلاستیک و ظروف یکبار مصرف غیرقابل جذب پاکسازی شد.

با توجه به رویکرد گردشگری کیش و حضور سالانه بیش از یک میلیون و هشتصد هزار مسافر که از سواحل این جزیره زیبا دیدن می کنند عدم توجه به حفظ محیط زیست شرایط نامطلوبی از نظر زیست محیطی و چشم انداز های نازیبا در این جزیره که به لحاظ وسعت محدود است ایجاد می کند.

شایان ذکر است تعدادی از مسئولین شرکت عمران، آب و خدمات شهری این گروه مردم نهاد را در برنامه پاکسازی روز گذشته همراهی می کردند و در پایان این همایش، مهندس حاکمی سرپرست مدیریت خدمات شهری ضمن تقدیر از توجه کیشوندان به مسایل زیست محیطی این جزیره و تلاش برای پاکیزه نگه داشتن محیط آن، بر اجرای سیاست های فرهنگی و آموزشی در شرکت عمران، آب و خدمات کیش به منظور کاهش آلودگی های زیست محیطی و رهاسازی زباله در طبیعت این جزیره تاکید کرد.

همچنین وی اظهار امیدواری کرد با استمرار حرکت های مردم نهاد نظیر پاکسازی سواحل کیش ضمن ایجاد محیطی سالم تر و پاکیزه تر به بسط فرهنگ شهروندی و احساس مسئولیت جمعی نیز کمک شود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما