ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نگاه مثبت سفیر اسپانیا به برقراری تعاملات گردشگری و سرمایه گذاری با جزیره کیش

 

نگاه مثبت سفیر اسپانیا به برقراری تعاملات گردشگری و سرمایه گذاری با جزیره کیش

 

ادواردو لوپز بوسکتس سفیر پادشاهی اسپانیا از برنامه ریزی برای ایجاد ارتباطات گردشگری و سرمایه گذاری بین کیش و اسپانیا خبر داد.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، ادواردو لوپز بوسکتس در سفر به کیش این جزیره را به عنوان منطقه ای مهم از لحاظ گردشگری و سرمایه گذاری نام برد و اظهار داشت: جزیره کیش منطقه ای مهم با ظرفیت های بسیار است و به این واسطه می تواند پیشرفت و توسعه خوبی داشته باشد.

سفیر پادشاهی اسپانیا در حاشیه این سفر از زیرساخت های اقتصادی و سرمایه گذاری جزیره کیش بازدید کرده و اضافه نمود: از فاز دوم ترمینال درحال احداث فرودگاه کیش و اسکله سی و پنج هزار تنی بازدید کردم که نشان می دهد سازمان منطقه آزاد کیش فرصت های خوبی را در این جزیره فراهم کرده است. همچنین بیان کرد: با مدیریت خوب دکتر انصاری لاری و همکارانشان کارهای ارزشمندی در این جزیره انجام شده است و شرکت های خوبی در اسپانیا علاقمند به فعالیت و سرمایه گذاری در جزیره کیش هستند که در این مدت به من مراجعه کرده اند و چشم انداز خوبی از فعالیت این شرکت ها در جزیره کیش می بینم.

سفیر اسپانیا در تهران در ادامه با اشاره به دیدارش با دکتر انصاری لاری اظهار کرد: در این دیدار در مورد امکانات متعددی که دو کشور می توانند در اختیار هم قرار دهند بحث و تبادل نظر شد تا از تجارب یکدیگر استفاده کنند و روابط دوجانبه این دو کشور افزایش یابد. وی اضافه نمود: در نشست با معاونان گردشگری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در خصوص برگزاری رویدادهای فرهنگی و گردشگری در جزیره کیش و اسپانیا و همچنین حضور برخی شرکت ها برای سرمایه گذاری در کیش مطرح و در دستور کار قرار گرفت تا سفارت اسپانیا امکاناتی را در اختیار کیش قرار دهد .

ادواردو لوپز بوسکتس تاکید کرد : پس از بازگشت و ارائه گزارش این سفر، در خصوص آغاز همکاری ها و توسعه تعاملات اقدام خواهیم کرد.

سفیر پادشاهی اسپانیا درباره راه اندازی پرواز مستقیم بین کیش و اسپانیا اظهار کرد: درحال حاضر پرواز تهران - بارسلون راه اندازی شده است که در صورت موفقیت این پرواز و استقبال از سوی مردم دو کشور در مورد توسعه پروازها به شهرهای دیگر و جزیره کیش تمهیداتی در نظر گرفته می شود.

ادواردو لوپز بوسکتس اضافه نمود: درحال حاضر جزیره کیش به واسطه توانمندی های خوب گردشگری می تواند برنامه مستقیم با دیگر شهرها داشته باشد تا گردشگران اسپانیایی در سفر خود به ایران، سفری دوروزه هم به جزیره کیش داشته باشند. در پی تمهیدات که انجام می دهیم این اتفاق خواهد افتاد و گردشگران اسپانیایی برای بازدید از جاذبه های جزیره کیش، دو یا سه روز از برنامه سفر خود به ایران را به بازدید از این جزیره مرجانی کیش اختصاص خواهند داد.

ادواردو لوپز بوسکتس در پایان به سفر شش هفته پیش وزیر امور خارجه اسپانیا به ایران و دیدار وی با همتایان ایرانی اش اشاره کرد و اظهار داشت: این سفر زمینه ساز مراودات بسیاری بین دو کشور خواهد شد.

شایان ذکر است سفیر پادشاهی اسپانیا در سفر به جزیره کیش ضمن ملاقات با مدیرعامل و معاونان اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش از بخش ها و پروژه های گردشگری، زیرساختی، اقتصادی و سرمایه گذاری این جزیره بازدید کرد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما