ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معرفی غذاهای محلی کیش

جزیره زیبای کیش را می توان جزء برترین دیدنیهای کشورمان معرفی کرد که سالانه گردشگران بسیاری این خطه از ایران را برای گذراندن اوقات خود بر می گزینند. این جزیره در واقع تلفیقی از سنت و مدرنیته است.

گردشگران تور کیش علاوه بر اینکه این فرصت را خواهند داشت تا از جاذبه های دیدنی و تفریحی این منطقه لذت ببرند می توانند از غذاهای محلی و سنتی این جزیره نیز لذت ببرند. غذاهای محلی خوشمزه کیش بیانگر قدمت و فرهنگ دیرینه‌ی مردمان این سرزمین است.

در واقع غذاهای محلی هر شهر از فرهنگ، آداب و رسوم و حتی شرایط آب و هوایی آن منطقه اطلاعاتی می دهد. برخی بر این عقیده اند که کیش جزیره‌ای مدرن بوده و فاقد هویت تاریخی یا مردم محلی است ولی جزیره کیش از قدمت بسیاری برخوردار است و مردم محلی غذاهای مخصوص خود را دارند.

هر شهری غذاهای سنتی و خاص خودش را دارد که ریشه در ذائقه و فرهنگ مردم بومی و محلی اش است. تجربه کردن غذاهای سنتی و متفاوت را می توان به عنوان خوشمزه ترین جاذبه های سفر به هر شهر معرفی کرد.

در ادامه به برخی از بهترین و معروف ترین غذاهای محلی جزیره کیش می پردازیم.

سمک مشوی

مردمانی که در نزدیکی دریا زندگی می کنند بیشتر غذاهای خود را از ماهی تهیه می کنند و ماهی نقش مهمی در تامین غذای افراد دارد. سمک مشوی در واقع ماهی سرخ‌ شده ای است که توسط مردم محلی طبخ می شود.

 

معرفی غذاهای محلی کیش

 

مرگوگ یا مرقوق

از غذاهای دیگری که مردمان محلی آن را طبخ می کنند مرگوگ یا مرقوق است که نوعی خورشت مخصوص می باشد.

 

معرفی غذاهای محلی کیش

 

برنج شکری یا محمر

این غذا نیز با ماهی سرو می شود و در واقع برنج شیرین است که دارای طعمی متفاوت و لذیذی می باشد.

 

معرفی غذاهای محلی کیش

 

مضروبه

از دیگر غذاهای کیش که با ماهی طبخ می‌شود مضروبه است. در تهیه این غذا از ماهی، نوعی سبزی و سیر استفاده می شود که طعم فوق العاده ای دارد.

 

معرفی غذاهای محلی کیش

 

هریسه

هریسه در واقع نوعی حلیم مخصوص می باشد که مردم جزیره طبخ می گردد.

 

معرفی غذاهای محلی کیش

 

برنج مجبوس

این برنج نوعی پلو است که با ادویه ها‌ی خاص عربی به همراه گوشت، مرغ یا ماهی طبخ می‌شود. مردمان جزیره کیش با این غذا از از میهمانان خود در مراسمات عروسی پذیرایی می‌کنند.

 

معرفی غذاهای محلی کیش

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما