ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معرفی شغل کارمند آژانس مسافرتی : 

 

کارمند آژانس هواپیمایی

 کارمند آژانس مسافرتی به تهیه و فروش بسته های مسافرتی و همچنین مدیریت سفر میپردازد . در واقع او اطلاعات و دانش لازم درباره صدور بلیط ، اقامت ، مدیریت گشت ها ، بیمه مسافرتی  و سایر آیتم های مربوط به بسته سفر داراست و این بسته را مدیریت و پشتیبانی مینماید . 

 کارمند آژانس لزوما میبایست با شهرها، کشورها و مقاصد گردشگری که تورها برای آن برنامه ریزی می شوند، اشراف کامل داشته باشد و ترجیحا خود شخصا از نزدیک خدماتی را که به مسافران معرفی مینماید را تجربه کرده باشد.

الزاما داشتن تحصیلات خاصی برای این شغل لازم نیست، لیکن رشته هایی مانند مدیریت جهانگردی ، زبان و.. از رشته های نزدیک و مناسب کارآموزان برای شروع این حرفه میباشد . . کارفرمایان معمولا میزان علاقه، اشتیاق، ویژگی ها و مهارت های داوطلبان این شغل را برای انتخاب کارمند ارزیابی مینمایند .

با توجه به اینکه کارمند آژانس مسافرتی معمولا اولین فردی است که مشتریان با او در آژانس روبرو می شوند و به نوعی او نماینده آژانس محسوب می شود، باید دارای ویژگی ها و مهارت های ویژه ای باشد. از جمله این مهارت می توان به مدیریت ارتباط با مشتری ، آشنایی با مقاصد گردشگری ، روابط عمومی بالا، آراستگی ظاهری، آشنایی با اصول فروش و همچنین آشنایی به زبان انگلیسی اشاره کرد.

کارمند آژانس مسافرتی معمولا به صورت تمام وقت کار می کند. در اکثر آژانس های مسافرتی کارمندان باید لباس های فرم یکسان مخصوص در محل کار بپوشند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما