ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معرفی سایت‌های غواصی در تور کیش

 

معرفی سایت‌های غواصی در تور کیش

جزیره کیش جزو مقاصد پرطرفدار در میان گردشگران و یک جاذبه توریستی محبوب در تور کیش محسوب می شود. جزیره افسانه ای کیش می تواند گزینه مناسبی برای گذراندن تعطیلات با کمترین هزینه باشد. غواصی در جزیره کیش جزو تفریحات جذاب به خصوص برای خانواده ها و کودکان است. در ادامه با غواصی در کیش بیشتر آشنا خواهید شد.

غواصی در تور کیش

غواصی کردن از جمله تفریحاتی است که هر توریستی آن را در برنامه سفر به کیش خود قرار می دهد. جالب است بدانید برای غواصی کردن لازم نیست که شنا کردن بلد باشید. فقط کافیست اهل هیجان و ماجراجویی باشید تا از غواصی کردن در اعماق آب های خلیج فارس لذت ببرید. همچنین غواصی در کنار ماهی ها، آبزیان و مرجان ها به همراه یک مربی غواصی را در هیچ جای دیگری نمی توانید تجربه کنید. از دیگر فعالیت هایی که می توانید در سایت غواصی انجام دهید می توان به اسنورکلینگ، نایت دایو و عکاسی ماکرو اشاره کرد. اسنورکلینگ، غواصی سطحی است که توسط ماسک غواصی، لوله تنفسی و باله‌های غواصی انجام می شود. نایت دایو، غواصی در شب است که نمای متفاوتی از دنیای زیر آب را می توانید مشاهده کنید. عکاسی ماکرو نیز عکاسی از نمای نزدیک و سوژه‌های کوچک است. برای غواصی کردن به مدت 40 دقیقه تحت آموزش خواهید بود و 20 دقیقه را در غواصی می گذرانید.

شرایط و قوانین غواصی در جزیره کیش

اگر به بیماری های قلبی، فشارخون و ستون فقرات دچار هستید می بایست مسوئل مربوطه را در جریان قرار دهید. در هنگام آموزش تمامی نکات را به دقت به خاطر بسپارید. تجهیزات غواصی نیز در کلوپ دریایی به شما ارائه خواهد شد. همچنین ارائه خدمات برای خانم ها و اقایان به طور مجزا انجام می شود.

برخی از سایت های غواصی در جزیره کیش

برای غواصی ابتدا لازم است به کلوپ های دریایی مراجعه کنید و آنها با توجه به شرایط آب و هوایی شما را به یکی از سایت های غواصی می برند.

سایت‌های غواصی بیگ کورال و ژوراسیک پارک

این دو سایت، عمقی کمتر از 5 متر دارند، اما در هنگام مد حدود 6 الی 8 متر عمق خواهند داشت. انواع ماهی های: جراح، دخترناخدا، هامور، جاش، ساردین، باراکودا، تون، اژدرماهی، موری ایل، استون فیش، اسکورپیون، دلقک و ریف شارک، سفره ماهی، انواع لابستر و لاک‌پشت‌های پوزه عقابی و پشت سبز، مرجان‌های طبقاتی و مغزی و... را می توانید در این سایت‌ها ببینید. این سایت‌ها به خاطر داشتن صخره های زیر آب و انواع خرچنگ ها، برای اسنورکلینگ، نایت دایو و عکاسی ماکرو مناسب هستند.

سایت غواصی ساترن کرک

این سایت کمی دورتر از سایر تفریحات کیش قرار دارد و به همین دلیل بازدیدکنندگان کمتری برای غواصی به آنجا مراجعه می کنند. برای دسترسی به این سایت نیز باید از قایق استفاده شود. این سایت دارای 22 متر عمق است و برای غواصان حرفه ای پیشنهاد می شود. دسته‌های بزرگ باراکودا، بلک تیپ و خفاش ماهیان و... در این سایت مشاهده می شوند.

سایت غواصی کشتی داما

این سایت در کنار یک کشتی باربری سنگالی است که در سال 1384 دچار وضعیت بحرانی شد و برای همیشه به اعماق آب‌ها فرو رفت. این کشتی به تدریج محلی برای زندگی آبزیان و گیاهان شد و امروزه از آن به عنوان یک سایت غواصی استفاده می کنند. در این سایت خفاش ماهیان، باراکودا، انواع سنگسر، سرخو، اژدرماهیان و... را می توانید بیبنید. سایت کشتی داما هم برای غواصان آماتور و هم برای غواصان حرفه ای مناسب است.

سایت غواصی کلبه هور

سایت کلبه هور در غربی ترین دماغه جزیره کیش قرار دارد و در هنگام وزش بادهای شرقی مکان مناسبی برای غواصی است. هامور، سرخو، سنگسر، انواع صدف ها و لاکپشت ها از جمله آبزیانی هستند که می توانید در این سایت ببینید. همچننی یک غار کوچک به طول 5 متر در این سایت وجود دارد. این سایت حدود 8 متر عمق دارد و برای مبتدی ها و حرفه ای ها مناسب است.

سایت غواصی کشتی یونانی

ساحل شرقی بهترین گزینه برای مواقعی است که سواحل شرقی شرایط مساعدی نداشته باشند. این سایت حدود 4 الی 8 متر عمق دارد اما برای غواصان مبتدی پیشنهاد نمی شود. این سایت برای اسنورکلینگ نیز مناسب است.  

سایت غواصی سمبارون

این سیات در غرب جزیره و مابین جزیره کیش و هندورابی قرار دارد. برای دسترسی به این سایت مرجانی باید از قایق استفاده کنید. این سایت حدود 10 تا 12 متر عمق دارد و بیشتر مورد استفاده غواصان حرفه ای قرار می گیرد. این سایت برای اسنورکلینگ و نایت دایو مناسب است.

شما می توانید برای غواصی کردن در آب های نیلگون خلیج فارس تور لحظه آخری کیش را رزرو نمایید و تجربه ای هیجان امگیز از غواصی را داشته باشید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما