ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

غرق شدن کشتی دنا کیش 

 

کشتی دنا کیش

 

علت اصلی غرق شدن کشتی دنا بی توجهی و کم کاری پرسنل این کشتی در اسکله 16 بندر تجاری کیش ارزیابی شده. منطقه آزاد کیش اضافه نمود ، کشتی مسافر بری دنا که در اسکله شانزدهم بندر کیش قرار داشت به خاطر بی توجهی و کم کاری پرسنل کشتی و نبستن دریچه کناری اگزوز در قسمت سمت چپ و آبگرفتگی بسیار زیاد غرق شد.

مدیریت بندر ها و فرودگاه های جزیره کیش نقل کردند که امروز بعد از ساعت شش صبح پرسنل کشتی تجاری دنا ، از متعادل نبودن کشتی و ورود آب به فضای داخلی کشتی دنا آگاه شدند و علی رغم سرعت عملی که برای خارج کردن آب از کشتی دنا داشتند و سعی فراوان نتوانستند مانع غرق شدن کشتی شود .

خوشبختانه خدمتکاران کشتی که تعداد آنها بالغ بر هشت نفر بود سالم و زنده هستند و گروهی از غواصان بعد از تحقیق متوجه شدند دریچه کناری در قسمت سمت چپ به دلیل سهل انگاری و کم کاری باز بوده  و در تمامی ساعات شب آب بسیار زیادی وارد کشتی دنا شده است. موضوع قابل توجه این است که کشتی سالم مانده و شکستگی ندارد و میتوان مشکل کشتی را به زودی رفع کرد و دوباره از آن استفاده نمود.

طبق آخرین اخبار دو گروه از غواصان در تلاش هستند تا با مستقر کردن پمپ های نیرومند آب را از داخل کشتی خارج کنند تا کشتی به سطح آب برگردد و با سعی فراوان و بدون معطلی گروه های فعالیت دور بینی میشود تا بعداز ظهر امروز کشتی به سطح آب های نیلگون کیش برگردد و بازسازی آن شروع شود.

کشتی تجاری دنا یکی از ایمنی ترین و با قابلیت ترین کشتی های بندر کیش می باشد و دارای گنجایش دویست و سی نفر است و سیر حرکتی کشتی دنا از بندر کیش به بندر چارک می باشد همچنین کشتی دنا از بیمه ای مناسب برخوردار است. پس از تحقیق های آغازین فقط موارد آسیب کشتی ژنراتورها و سیستم های سرمایشی و گرمایشی می باشد که آنچنانچه کارشناسان عنوان نموده اند میتوان با سرعت کشتی را باز سازی کرده و مجددا کشتی تجاری دنا را بر سطح آبهای نیلگون کیش غوطه ور نمود. 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما