ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طرح توسعه و بهسازی بازار ماهی کیش آغاز می شود

 

طرح توسعه و بهسازی بازار ماهی کیش آغاز می شود

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش بیان کرد: بازار ماهی کیش از نظر فضا توسعه خواهد یافت که در این طرح ساختمانی جدید اضافه می شود.

خانزادی اضافه کرد: در این طرح سعی داریم تا فضاهای پشتیبانی را از محل عرضه ماهی ها جدا کنیم که در این صورت از نظر بهداشتی و تهویه بوی نا مطبوع مشکلی نخواهیم داشت.

همچنین مشتریان در بدو ورود به این بازار سالنی را پیش رویشان خواهند داشت که 12 غرفه عرضه ماهی در مرکز سالن دارد. تمامی سالن ها با کفپوش یکپارچه اپوکسی آراسته گشته که مقاومت بالایی دارند و اصول بهداشتی نیز به خوبی رعایت شده.

با شبکه های جمع آوری فاضلاب که در غرفه ها تعبیه شده اند سبب می شود از این مجراها شیرابه های ناشی از آبزیان خارج شده و باعث جلوگیری از انتشار بوی نامناسب شود.

خانزادی در خصوص بخش های پشتیبانی اظهار داشت: زمانی که بازار ماهی کیش توسعه یابد عملکرد خوبی را در بخش توزیع و عرضه خواهیم داشت. بعد از اینکه ماهی ها توسط خودروی حمل آبزیان وارد محل تخلیه شوند تمامی ماهی ها در حوضچه هایی ویژه شستشو می شوند و سپس به صندوق هایی مخصوص جهت نگهداری در یخ منتقل شده و سپس عرضه می گردد.

خانزادی گفت: این مجموعه مشتمل بر چندین سردخانه می باشد که بر حسب نوع ماهی و شرایط نگهداری آن ارائه می گردد. دو دستگاه یخ ساز برای تولید پودر یخ برای عرضه کنندگان ماهی در نظر گرفته شده است.

از جمله معضلات اصلی بازار ماهی کیش که می توان بدان اشاره کرد شامل عدم امحاء ضایعات ماهی و تجمع این ضایعات در محل عرضه بود که بوی بسیار نامطبوعی را ایجاد می کرد. زمانی که بخش امحاء از بازارچه عرضه جدا شود تمامی ضایعات ماهی ها به اتاقک امحاء منتقل شده و روزی دو بار خارج می شوند.

وي ادامه داد: از دیگر طرح هایی که برای این بازار در نظر گرفته شده شامل محل استراحت کارگران بازار، سرویس های بهداشتی، پارکینگ و ایستگاه تاکسی از دیگر شاخصه های طرح توسعه بازار ماهی کیش است.

پیش بینی می شود تا دو ماه آینده این طرح به بهره برداری رسد وعرضه کنندگان ماهی در بازار جدید جهت ارائه ی خدمات خود حضور یابند.

همچنین معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: تا زمانی که این طرح در بازار ماهی کامل شود، صیادان کیش ماهی ها و آبزیان می توانند از طریق فروشگاه های اختاپوس، فیش مارکت و شعبات سوپر گوشت محمدی به شهروندان و مسافران تور کیش خدمت رسانی نمایند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما