ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سفر بیش از 34 هزار نفر از مسیر دریایی به کیش در بیستمین جشنواره تابستانی

 

سفر بیش از 34 هزار نفر از مسیر دریایی به کیش در بیستمین جشنواره تابستانی

 

در طول بیستمین جشنواره تابستانی کیش سی و چهار هزار و ششصد و هشتاد و یک نفر از مسیر دریایی به جزیره کیش سفر کردند.

به نقل از سازمان منطقه آزاد کیش، بندر کیش در فصول پاییز، زمستان و اوایل بهار به خاطر هزینه کمتر و امکان سفر با خودروی شخصی از جمله مسیرهای پرتردد جزیره است اما در فصل تابستان در سالهای گذشته کمتر شاهد سفر گردشگران تور کیش از مسیر دریایی به جزیره بوده ایم.

در طول 4 سال گذشته با توسعه امکانات بندر کیش و افزایش تعداد شناورها و لندینگرافت ها به علاوه راه اندازی سفر اتوبوسی به کیش تردد از مسیر دریایی سرعت و سهولت بیشتری یافته است به گونه ای که در تابستان امسال و بیستمین جشنواره تابستانی کیش شاهد تردد بی سابقه گردشگران از مسیر دریایی بودیم.

با آغاز بیستمین جشنواره تابستانی کیش برابر با پانزدهم تیر ماه تا سیم شهریور و پایان جشنواره سال جاری یازده هزار و ششصد و شصت و چهار مسافر با استفاده از لندینگ کرافت به جزیره کیش سفر کرده اند.

همچنین در این مدت و در رویدادی بی سابقه گردشگران از سراسر کشور با دو هزار و نهصد و شانزده خودروی شخصی از مسیر دریایی به جزیره کیش سفر کرده اند. علاوه براین بیست و دو هزار و پانصد و چهل و شش نفر هم به وسیله شناورهای مسافری به جزیره کیش وارد شدند.

با راه اندازی سفرهای اتوبوسی چهارصد و هفتاد و یک مسافر هم از مسیر دریایی و با اتوبوس به جزیره وارد شده اند.

ورود این تعداد گردشگر بیان کننده توجه به ظرفیت های دریایی کیش است که با افزایش امکانات در این عرصه استقبال گردشگران تور کیش از سفر دریایی نیز افزایش یافته و نشان می دهد بزودی گردشگران زیادی با آگاهی از امکانات مهیا شده در بخش بندر کیش و هزینه های کمتر سفر دریایی از این مسیر به کیش سفر خواهند کرد.

رونق گردشگری دریایی علاوه بر کاهش هزینه ها برای گردشگران و افزایش میزان سفر، سبب اشتغال زایی برای فعالان در حوزه های دریایی نیز می شود.

توسعه سواحل و بنادر خلیج فارس یکی از مهمترین تاکیدات مقام معظم رهبری در سیاستهای اقتصاد مقاومتی و یکی از بخش های سند ششم توسعه است که مورد توجه مسئولان منطقه آزاد کیش در چهار سال گذشته قرار گرفت و درحال حاضر شاهد شکوفایی زیر ساخت های ایجاد شده در این قسمت هستیم.

گفتنی است، بندر جزیره کیش مبداء ورود مسافر از بنادر چارک، لنگه و آفتاب به جزیره کیش است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما