ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سفرنامه کیش : تور کیش و  من رضا شریفی هستم مهندس کامپیوتر از  تبریز

 

حداقل دو سال بود که مسافرت نرفته بودیم و به شدت ویتامین سفرمون اومده بود پایین به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک مسافرت چهارروزه بریم به جزیره کیش.

نگرانی که داشتیم این بود که پسرمان تازه دوماهگی رو تموم کرده بود و ممکن بود مسافرت اونو اذیت کنه از طرفی هم از طرف اداره تسهیلات دو میلیونی سفر داشتم  و نمیخواستم از دستش بدم.خلاصه با کلی صحبت و تصمیم گیری با همسر جان و بررسی همه جوانب سفر  تصمیم به رفتن به جزیره زیبای کیش گرفتیم .

اول از همه بلیط ها رو در سایت های رزرو بلیط چک کردم . قیمتها تقریبا مشابه بود ولی سایت رزرو بلیط تیکیتو قیمتهاش از بقیه جاها ارزونتر بود . بعد از بررسی زیاد متوجه شدم اگر تور کامل تهیه کنم برام ارزونتر از این در میاد که خودم بلیط بگیرم و هتل رو هم جدا تهیه کنم . با بررسی تاریخ و قیمت تورها  متوجه شدیم قیمت تور از تبریز در ماه مهر مناسب هستش ولی  در کل قیمت تور از تبریز حدودا چهارصد هزار تومان گرانتر از تور تهران به کیش است و ما تصمیم گرفتیم از تهران به کیش تور بگیریم  تا نرخ تورمون مناسب تر بشه با جستجوی فراوان در بین آژانسهای مسافرتی و سایتهای رزرو تور کیش بالاخره متوجه شدم سایت تورکیش قیمتهاش از بقیه جاها مناسب تره و خیلی از آژانسهای مسافرتی هم برای مسافراشون از همون تور خرید میکنند . البته فکر کنم اون سایت به آژانسهای مسافرتی کمیسیون هم میده ولی مطمئن نیستم . خلاصه   تقریبا نفری 850 تومان هزینه تور بزرگسال و 180 تومان هزینه فرزندم شد.

اسکله بزرگ تفریحی کیش

مسئول هماهنگی تور ما خانمی بود به نام خانم شیعی که خیلی خوش برخورد و حرفه ای بود  ، خیلی هم اصرار کرد ما مبلغ 50 هزار تومان به هزینمون اضافه کنیم و یک هتل بهتر انتخاب کنیم چون میگفت اطاقهای هتلی که انتخاب کردید خیلی کوچیکه وممکنه اذیت بشید ولی من گفتم ما خیلی تو هتل نمیمونیم و روی هتلی که خودم انتخاب کرده بودم پافشاری کردم .

 

ساعت 2 بامداد روز پنجشنبه از تبریز با ماشین خودمان راهی تهران شدیم و سفرمان شروع شد و بعد از چندین ساعت رانندگی به کرج منزل یکی از اقوام رسیدیم و بعد از کمی استراحت و خوردن نهار به سمت فرودگاه مهراباد حرکت کردیم. بعد از انینکه خودمون رو به گیت پرواز رسوندیم متوجه شدیم که پرواز 5 ساعت تاخیر خواهد داشت و همه مسافرایی که با ما بودند عصبی و کلافه شده بودند . منتها خوشبختانه مسئول هماهنگی تور خانم شیعی بلافاصله با ما تماس گرفت و پرواز ما رو عوض کرد و به ما گفت که به گیت هواپیمایی کیش ایر بریم خودمون رو معرفی کنیم و اونجا سوار شیم . ما هم همینکار روکردیم و تونستیم بدون تاخیر سوار هواپیما بشیم .

هواپیما از نوع بوئینگ ام دی  بود هنگام بلند شدن هواپیما بچه ها از صدای تولید شده موتور هواپیما اذیت میشن که توسط مهماندار راهنمایی شدیم و با گذاشتن پستونک دهان کودک مشکلی پیش نیامد.

حدودا یک ساعت چهل دقیقه تو راه بودیم و در راه از شهرهای مختلف عبور کردیم و به جزیره زیبای کیش رسیدیم و به محض پیاده شدن از هواپیما گرمای هوا جوری به صورتمون خورد که انگار یکی سشوار جلوی صورتمون گرفته بود  برای ما که از یک منطقه سردسیر به کیش اومده بودیم تحمل این هوا سخت بود اما باید تحمل میکردیم و لذت میبردیم.

بعد از تحویل ساک و چمدان به پارکینگ رفتیم و با کمک ون مخصوص هتل به هتلمون   رفتیم .

برای تحویل گرفتن اتاق به پذیرش مراجعه کردم ولی برخورد  با چهره اخمو پذیرش هتل یکم تو ذوقم خورد و بعد از چندین دقیقه کلید اتاق رو تحویل گرفتیم و یک اتاق تقریبا کوچیک نصیب ما شده بود که با اینکه وسایله زیادی نداشتیم مجبور بودیم از روی وسایل رد بشیم و مراجعه به پذیرش هم فایده ای نداشت چون با همون اخم روبرو شدیم  و فقط گفتند که همه ی اتاق ها یه اندازه هستند و اتاقی برای تعویض نیست . تازه فهمیدم به حرف اون خانم آژانس هواپیمایی باید گوش میکردم چون اونها تجربه بیشتری دارند و هتلها رو کامل میشناسند .در هر صورت تصمیم گرفتم روی چیزهای خو ب تمرکز کنم و به کوچیکی اطاق فکر نکنم .   

بعد از کمی استراخت و دوش تصمیم گرفتیم بریم یکم بیرون و اطراف هتل رو بگردیم.هتلمون در فاصله ی چند دقیقه ای از مراکز خرید پردیس قرار داشت و این خیلی خوب بود. حین گشت خانمی از شرکت تینا کیش با ما تماس گرفت و خواست که با ما قرار بزاره تا تخفیف های گردشگری کیش رو بهمون معرفی کنه . یادم رفت بگم وقتی ما تور رو خریدیم به ما گفتند همکارانشون در کیش پیش ما میان و خدمات گردشگری کیش رو با تخفیف بهمون میدن . ما آدرسمون رو به اون خانم دادیم و 10 دقیقه بعد با یک ون اومدند مرکز خرید پردیس لیست خدمات گردشگری و تخفیفات رو بهمون دادند و من هم بهشون گفتم فردا اگه خواستم خبرشون میکنم . میخواستم قیمتهاشون رو با چند جای دیگه هم مقایسه کنم . خلاصه اونها رفتند و ما هم بعد از گشت کامل در مراکز خرید تصمیم گرفتیم برای نهار به کافه هتل بریم و دلی از عذا دربیاوریم و مجدد به هتل برگشتیم اونجا هم یک مرکز فروش خدمات گردشگری کیش بود و من متوجه شدم قیمتهایی که اون خانم به ما معرفی کرده بود خیلی بهتر از هتل بود خلاصه مجدد به اون خانم زنگ زدم و برای فردا غواصی ، پاراسل و کشتی تفریحی رو رزرو کردم . بعد از اون به اطاقمون در هتل رفتیم و دو سه ساعتی استراحت کردیم . بعد از استراحت همگی  به دریا رفتیم و تونستیم از منظره زیبای دریای کیش و رفت و آمد شبانه مردم در اسکله کیش لذت ببریم شب اول اینگونه گذشت.

ورزش های دریایی کیش

روز دوم رو با صبحانه ی هتل شروع کردیم پنیر و کره و شیر و مربا و خلاصه اونچیزایی که برای منوی باز صبحانه به صورت معمول میزارند وجود داشت  ، رستوران  هم کمی شلوغ بود اما بلاخره گوشه ی رستوران یه میز خالی پیدا کردیم منو صبحانه نسبتا متنوع و خوب بود  که خب خیلی سریع هم شارژ میشد.

بعد از خوردن صبحانه به ساحل رفتیم و بعد از کمی پیاده روی تصمیم گرفتیم قایق سوار شیم و کمی گشت بزنیم با قایق که خب عالی بود و بهتون پیشنهار میکنم .

بعد از قایق به کلوپ دریایی رفتیم و گفتیم که  پاراسل و غواصی از قبل رزرو کرده بودیم  و من پاراسل و همسرم غواصی رو انتخاب کرد و مجبور بودیم به خاطر پسرمون تک تک بریم ولی با اینحال خیلی خوب بود و خوش گذشت.  بعد از برگشت به هتل و خوردن ناهار کمی استراحت کردیم تا شب بشه و بریم برای گشت جزیره و  کشتی تفریحی . خلاصه بعد از ظهر از طرف اون شرکت گردشگری اومدم دنبالمون و ما رو بردند گشت جزیره . گشت جزیره رایگان بود ولی اگه میخواستیم وارد کاریز و شهر زیر زمینی کیش بشیم باید مبلغ ورودی رو خودمون پرداخت میکردیم یه سری هم به کشتی یونانی زدیم و کلی عکس یادگاری مثل همه گرفتیم  همه مسافرایی که تو ون بودیم خواستیم که یه سر هم بازار عربها بزنیم چون قیمتهاش از بقیه مراکز خرید کیش ارزونتر ه و راهنمای تور هم قبول کرد و رفتیم اونجا و خلاصه یه پانصد هزار تومانی هم اونجا لباس و پوشاک خریدیم  . بعد از گشت دور جزیره  رفتیم سمت کشتی تفریحی آرتمیس  ، موسیقی زنده و شام برقرار بود و نور کشتی که آب اطراف رو روشن میکرد تا مرغهای ماهی خوار راحت تر طعمه هاشون رو پیدا کنند ! خلاصه همه چی خوب بود البته تهویه داخل کشتی اونطور که باید و شاید خوب نبود . میزهای شام هم شش نفره بود که ما مجبور شدیم سه نفر دیگه رو کنار خودمون داشته باشیم که نه برای ما و نه برای اونها خوشایند نبود . ولی در کل خیلی خوش گذشت و شب به یادموندنی برای ما رقم خورد .

 

 کشتی یونانی کیش

امروز  ساعت 15  خداحافظی ما با کیش بود که خب چون تایم کمی داشتیم تصمیم گرفتیم یکی دوتا مرکز خرید  مثل رویا مال و مجتمع تجاری کیش رو بگردیم قیمتها خیلی فرق با تهران نداشت ولی اگه خوبمیگشتی میتونستی چیزهای خوبی هم پیدا کنی . ما هم طبق معمول انقدر خرید کردیم که دیگه دستامون برای برداشتن کیسه های خرید جا نداشت . دیدید خانمها وقتی میافتند رو مود خرید و عابر بانک شوهرشون هم دستشونه دیگه چیزی جلودارشون نیست ! بعد از این سفر من میمونم و قسطها ! البته واقعا اعتقاد دارم وقتی افتادیم تو فاز شادی باید لذتشو ببریم و دیگه به بقیش فکر نکنیم . من هم از این سفر خیلی لذت بردم و واقعا چند روز از بهترین روزهای زندگیم بود . به شما هم توصیه میکنم برای لذت بردن از زندگیتون متظر چیزی نباشید . سفر کنید ، خرید کنید ، و کلا هر کاری که خوشحالتون میکنه حتما هم به کیش سفر کنید این تور کیش قطعا یکی از بهترین سفرهایی بود که رفته بودم . ایشالا سفرهای بعدیم رو هم به زودی براتون تعریف میکنم .

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما